Jak se provádí údržba umělého trávníku?

29. červenec 2014 | 14:14

Nejen o přírodní, ale i o umělý trávník je potřeba se pravidelně starat, jinak ztrácí na půvabu. Pokud u domu máte kus umělého trávníku, pak byste měli vědět, jak jej udržovat tak, aby byl neustále v perfektním stavu.

Reklama
Jak se provádí údržba umělého trávníku?Jak se provádí údržba umělého trávníku?

 

 

Postup údržby

Odstranění nečistot

Stejně jako u klasického trávníku je i u umělého trávníku zapotřebí odstraňovat prach, mechy či plevel a další nečistoty, které se na něm usazují. Právě tato činnost je u údržby umělé trávy nejdůležitější.

K odstranění listí a větších nečistot použijte fukar. Tím shrnete všechny částice mimo trávník, odkud je pak odklidíte pomocí lopatky a koštěte, případně je vysajete výkonným vysavačem.

Ve chvíli, kdy se na umělém trávníku začne objevovat plevel, je vhodné co nejdříve zamezit jeho dalšímu množení a prorůstání. Je-li na malé ploše, jednoduše jej odstraňte ručně. Vytrhávání větších kusů plevele už by bylo příliš zdlouhavé, v tom případě doporučuji zvolit postup, kdy na něj použijete vhodné chemické přípravky. Ty zakoupíte v běžných obchodech pro kutily. Před použitím chemie se však ujistěte, že váš typ umělého trávníku tyto prostředky snese.

Očištění povrchu

K důkladnějšímu očištění povrchu umělého trávníku si pořiďte speciální kartáč nebo koště. Jím postupně přejeďte celý prostor, kde je trávník posazen. Následně je vhodné provést zásyp, který poslouží k jeho vyšší trvanlivosti, nedojde pak k jeho rychlému opotřebení.

Při údržbě umělého trávníku používejte vždy jen k tomu určené nástroje – plastové či dřevěné hrábě a lopaty. Kovové nástroje jsou pro tyto účely naopak nevhodné.

Výhodou je, že umělý trávník není zapotřebí vertikutovat.

Kdy provádět úpravu umělého trávníku?

V případě, že se chystáte na údržbu umělého trávníku, je důležité, aby byl suchý. V případě, že by byl mokrý, nedošlo by k tak důkladnému odstranění nečistot, které by se pouze zanesly do hlubších vrstev.

Co se týče období, kdy údržbu provádět, je to celkem jedno. Platí však, že pokud máte větší umělý trávník, je vhodné si na jeho údržbu alespoň jedenkrát do roka pozvat odbornou firmu.

Co je potřeba

  • Plastové hrábě a lopata
  • Speciální chemie
  • Kartáč na umělý trávník
  • Fukar
  • Vysavač

Jak dlouho to potrvá?

Údržba malého umělého trávníku výše uvedeným způsobem vám zabere půl hodinky, maximálně 1 hodinu. Jiné je to v případě, že ošetřujete například hřiště s umělou trávou. Pak je léče časově mnohem náročnější a o trávník je třeba se starat prakticky denně.

Jaké budou náklady?

Speciální kartáče a košťata na umělou trávu pořídíte v ceně kolem 2.500 Kč. Dále je vhodné mít k dispozici fukar/vysavač. Běžná cena zahradního fukaru se pohybuje kolem 2.500 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak na zakládání trávníku?

Jak na zakládání trávníku?

Pokud v zimě trávník utrpěl natolik, že se již nedá opravit, je potřeba jej celý znovu založit. V dnešním článku se dozvíte, jak na to.

Jak se provádí montáž umyvadla?

Jak se provádí montáž umyvadla?

Montáž umyvadla je nedílnou součástí většiny zařizování a rekonstrukcí koupelen. Důležitou roli hraje nejen samotná instalace, ale také nalezení vhodného místa, kam umyvadlo v místnosti upevníte. V následujícím článku si nastíníme, jak se běžně montáž umyvadel provádí.


5 tipů jak vybrat robotický vysavač? + údržba přístroje

5 tipů jak vybrat robotický vysavač? + údržba přístroje

Namísto klasických vysavačů se ve stále větším množství českých domácností objevují robotické vysavače. Kdo z vás jej má, ten si s úklidem podlah už nemusí dělat tolik starostí. Moderní robotický vysavač totiž vše zvládne za vás. Stačí jen vědět, jak jej používat. V současné době najdete v obchodech…

Jak skládat nádobí do myčky? Správná údržba myčky nádobí

Jak skládat nádobí do myčky? Správná údržba myčky nádobí

Mnozí z vás jistě v kuchyni používají myčku nádobí. Ta usnadňuje práci s mytím špinavých talířů, skleniček nebo příborů. Ne každé nádobí je ale možné pomocí tohoto šikovného přístroje umýt. Pro dokonalé umytí je také potřeba vědět, jak nádobí do myčky naskládat. Není to nic těžkého, už po pár použit…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Jany7jk8

úterý, 12. říjen 2021
19:25

Já tedy umělý trávník nemám, ale pamatuji jak ho sousedi dělali na zahradě a přišlo mi to docela pracné. Oceňuji lidi, kteří se dokáží takto o trávník starat. Menší plevel mi v trávníku nevadí, pokud ho není moc. Plevel mezi květinami mi vadil více, tak to jsem se rozhodla pro mulčování zahrady. Použila jsem netkanou textilii


Jaroslav

pátek, 26. prosinec 2014
09:55

Jak zazimovat umnělý trávník,nepoškodí ho mráz? Je lépe ho srolovat a nebo nechat pod sněhem ?


Napsal: Jaroslav [Odpovědět]