Jak se provádí montáž umyvadla?

1. červenec 2015 | 10:11

Montáž umyvadla je nedílnou součástí většiny zařizování a rekonstrukcí koupelen. Důležitou roli hraje nejen samotná instalace, ale také nalezení vhodného místa, kam umyvadlo v místnosti upevníte. V následujícím článku si nastíníme, jak se běžně montáž umyvadel provádí.

Reklama
Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

 

 

Postup montáže

Nalezení vhodného místa

Mějte na paměti, že umyvadlo používáte v koupelně velmi často. Proto musí být umístěno v prostoru, který je dobře dostupný a je u něj dostatek volného místa k pohybu.

Rozvody vody a odpadu

Další zásadní věcí je, aby u něj byla rozvedená voda (studená i teplá) a samozřejmě i odpad. Pokud by byly vyvedeny v jiné části místnosti, značně by to celou montáž ztížilo. Přívody teplé a studené vody mají být ideálně ukončeny v místě instalace umyvadla, a to ve výšce cca 60 cm, odpad pak o něco níže.

Teprve v okamžiku, kdy máte hotové přívody teplé a studené vody a také odpadu, můžete začít s instalací.

Otvory pro upevnění

Nejprve si změřte rozteče otvorů pro kotvící šrouby. To provedťe přímo na umyvadle. Dále změřte výšku otvorů pro hmoždinky a srovnejte je pomocí vodováhy.

Otvory vyvrtejte vrtačkou bez příklepu, okolí vrtu přelepte lepenkou, aby nedošlo k jeho narušení. Po vyvrtání otvory vyčistěte a umístěte do nich hmoždinky.

Pomocí stavitelných kleští přišroubujte šrouby, které poslouží pro uchycení umyvadla.

Instalace

Nyní již můžete do otvoru v umyvadle zasunout baterii. Nezapomeňte ji důkladně vystředit. Pak dotáhněte zespodu armaturu a nasaďte umyvadlo na kotvící šrouby. Opět vyrovnejte do správné polohy. Pomocí stavitelných kleští pak dotáhněte matice šroubů.

Připojte přívod vody a odpadů. Na připojení odpadu použijte plastový sifon. Pro utěsnění připojení odpadu použijte těsnicí kroužky.

Nyní máte hotovo. Vše vyzkoušejte, jestli odněkud nevytéká voda, případně znovu dotáhněte matice.

Co je potřeba

  • Umyvadlo
  • Armaturní sestava
  • Sifon
  • Vodováha
  • Vrtačka s vrtákem do zdiva
  • Stavitelné kleště
  • Šroubovák
  • Silikonový tmel
  • Těsnicí kroužky

Jak dlouho to potrvá?

Montáž umyvadla zabere zhruba 1 – 2 hodiny času.

Jaké budou náklady?

Stavitelné kleště pořídíte od 300 Kč v hobby marketu. Stejnou částku pak dáte za kvalitní vodováhu, která je při instalaci umyvadla rovněž nezbytnou pomůckou. Zásadním prvkem je samozřejmě samotné umyvadlo. Nejjednodušší verze se dají pořídit i pod 1.000 Kč. Umyvadlová baterie vás vyjde od cca 700 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak se provádí údržba umělého trávníku?

Jak se provádí údržba umělého trávníku?

Nejen o přírodní, ale i o umělý trávník je potřeba se pravidelně starat, jinak ztrácí na půvabu. Pokud u domu máte kus umělého trávníku, pak byste měli vědět, jak jej udržovat tak, aby byl neustále v perfektním stavu.

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Montáž sádrokartonu na strop má několik specifik. Při nedodržení správného postupu může dojít k tomu, že vzniklé dílo nebude dostatečně kvalitní, a to z technologického i estetického hlediska.


Jak na montáž rozetového kování? + video

Jak na montáž rozetového kování? + video

Rozetové kování je systémem, kdy je klika dveří oddělena od zámku. Oproti klasickému kování má tak dvě části. Jde o pěkný estetický prvek. Navíc jde rozetové kování a kliky pořídit v mnoha variantách a tvarech. Oblíbené jsou zejména hranaté rozety, stejně příjemně však působí i kulaté rozety. Třetím…

Montáž drátěného plotu: Návod krok za krokem

Montáž drátěného plotu: Návod krok za krokem

Oplocení pozemku je v dnešní době naprostou nutností. Zatímco v dobách našich pradědů se parcely a pozemky kolem domů oplocovaly zcela výjimečně, dnes už si prakticky nedokážeme představit stav, kdy by okraje pozemků nelemovaly betonové zdi, případně alespoň drátěné ploty. A právě na montáž drátěnéh…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!