5 tipů jak vybrat robotický vysavač? + údržba přístroje

2. červen 2014 | 05:04

Namísto klasických vysavačů se ve stále větším množství českých domácností objevují robotické vysavače. Kdo z vás jej má, ten si s úklidem podlah už nemusí dělat tolik starostí. Moderní robotický vysavač totiž vše zvládne za vás. Stačí jen vědět, jak jej používat. V současné době najdete v obchodech celou řadu těchto chytrých přístrojů. Před nákupem je tak dobré se zorientovat, podle čeho robotický vysavač vlastně vybrat.

Reklama
Zdroj: Kasa.czZdroj: Kasa.cz

 

Výběr robotického vysavače

Výkon

1. V první řadě se všímejte, jaký výkon vysavač má. Obecně se dá říci, že platí rovnice čím vyšší výkon, tím vyšší účinnost přístroje. Přístroje s vyššími výkony ale doporučuji spíše pro větší domácnosti. Máte-li malý byt, sáhněte raději po méně výkonných přístrojích. I ty dokážou poměrně efektivně uklidit, přitom nespotřebují tolik energií.

Konstrukce přístroje

2. Pozor si dejte také na samotnou konstrukci robotického vysavače. Je důležité, aby jeho sací prostor dokonale přiléhal k podlaze a vysávání tak bylo dostatečně účinné.

Senzory

3. Důležitou součástí vybavení robotických vysavačů jsou jejich senzory. Právě díky nim se robot dokáže pohybovat po místnosti zcela sám. Díky nim se vyhne překážkám, schodům a nerovnostem.

Senzory se nacházejí ve spodní části přístroje. Při nákupu jejich správnou funkci jen těžko poznáte, proto doporučuji přístroj hned po zakoupení vyzkoušet a v případě, že senzory nebudou fungovat správně, ihned vrátit.

Schopnost dostat se všude

4. Kdo chce mít doma skutečně kvalitní robotický vysavač, nechť si zvolíte ten, který je schopen uklízet i v hůře dostupných místech – v rozích apod.

Schopnost vysávat různé povrchy

5. Kvalitní přístroj tohoto typu by měl být schopen vysávat nejen hladké povrchy, ale například i koberce. Z tohoto pohledu hrají důležitou roli jeho rotační kartáče. Právě díky nim robot vysaje i hloubkové nečistoty, které jsou usazeny mezi chloupky koberce.

Údržba robotického vysavače

Údržba je poměrně jednoduchá. V první řadě je třeba si všímat stavu kartáčů. Jsou-li již příliš zanesené, je nutné je vyčistit.

Prach a nečistoty robotický vysavač sbírá do sběrného koše. Ten je samozřejmě, ostatně jako u klasického vysavače, potřeba jednou za čas vyprázdnit.

V neposlední řadě kontrolujte, zda přístroj správně funguje, zda je schopen zajíždět do své nabíjecí stanice.

Jiná údržba přístroje prakticky není zapotřebí. Snad bych jen doporučil jeho občasné otření od prachu, a to pomocí obyčejného navlhčeného hadříku.

Na kolik robotický vysavač vyjde?

Pokud zakoupíte robotický vysavač na internetu, například v obchodě kasa.cz vás vyjde od cca 4.500,- nejjednoduší robotický vysavač (Ecovacs Deepoo D73. Ten patří mezi nejprodávanější robotické vysavače. Až po inteligentní iRobot ROOMBA780 za cca 14.800 Kč.

Nejlépě hodnoceným vysavačem je pak střední třída iRobot Roomba 630 za 9.689 Kč.

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak se provádí údržba umělého trávníku?

Jak se provádí údržba umělého trávníku?

Nejen o přírodní, ale i o umělý trávník je potřeba se pravidelně starat, jinak ztrácí na půvabu. Pokud u domu máte kus umělého trávníku, pak byste měli vědět, jak jej udržovat tak, aby byl neustále v perfektním stavu.

Kouzelný box Scheppach HD2P na doma i na cesty: Odsávač pilin, výkonný vysavač i kompresor

Kouzelný box Scheppach HD2P na doma i na cesty: Odsávač pilin, výkonný vysavač i kompresor

Není kdo by vám při vrtání do zdi držel lux a odsával prach? Potřebujete nafouknout lehátko? Nebo vyluxovat auto? Scheppach HD2p, jenž v sobě spojuje vysavač s kompresorem, si s tím vším lehce poradí. Přístroj, který funguje jako 3 v 1, se uplatní nejen v domácnosti či dílně, ale neocenitelným pomoc…


Jak odstranit spadané listí? Zahradní vysavač listí to jistí

Jak odstranit spadané listí? Zahradní vysavač listí to jistí

Spadané listí se vám na zahradě bude objevovat právě v těchto dnech a týdnech. Začátek podzimu je totiž ve znamení opadávání stromů a keřů. Jak efektivně odstranit spadané listí, aby vás to nestálo zbytečně moc námahy a přitom jste neponičili trávník? Výborným řešením je zahradní vysavač listí. Ten …

Jak skládat nádobí do myčky? Správná údržba myčky nádobí

Jak skládat nádobí do myčky? Správná údržba myčky nádobí

Mnozí z vás jistě v kuchyni používají myčku nádobí. Ta usnadňuje práci s mytím špinavých talířů, skleniček nebo příborů. Ne každé nádobí je ale možné pomocí tohoto šikovného přístroje umýt. Pro dokonalé umytí je také potřeba vědět, jak nádobí do myčky naskládat. Není to nic těžkého, už po pár použit…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!