TZ: Jak ochránit rostliny před škůdci jako jsou mšice, červci, molice či štítenky?

17. srpen 2013 | 12:05

Při pěstování rostlin, i těch balkónových, se můžeme setkat s celou řadou škůdců, jako jsou mšice, červci, molice, štítenky, třásněnka západní apod. Velmi rychle se množí a dokážou během krátké doby rostliny značně poškodit.

Reklama
TZ: Jak ochránit rostliny před škůdci jako jsou mšice, červci, molice či štítenky?TZ: Jak ochránit rostliny před škůdci jako jsou mšice, červci, molice či štítenky?

Postup ochrany

Rozmnoží-li se škůdci natolik, že rostlina např. žloutne, shazuje listy, tvoří se na nich bílé vatovité útvary či rostlina celkově neprospívá, bývá boj proti nim pracný a neobejde se bez použití chemických postřiků.

K dostání jsou prostředky Substral Careo, které pomohou v prevenci nebo v boji proti těmto škůdcům.

Jako prevenci nebo také po zjištění škůdce lze použít CAREO Tyčinky. Ty představují ideální řešení, jelikož mají dvojí účinek.

Jednak rostlinám dodávají po tři měsíce potřebné živiny k růstu a současně likvidují škůdce.

Použití ochranného přípravku

Do půdy zatlačíme celou tyčinku a rostlinu důkladně zaléváme. Rostlinný organismus přijímá účinné látky proti škůdcům prostřednictvím kořenů a rozvádí je do celé nadzemní části rostliny.

Přípravek je vhodný rovněž pro hydroponicky pěstované rostliny. Viditelný účinek se projeví u mšic již po 1 - 3 dnech, u molic po 5 - 6 dnech. U ostatních škůdců po cca 14 dnech.

Pokud je potřeba zasáhnout okamžitě postřikem, postačí podle návodu naředit CAREO Koncentrát nebo použít CAREO Postřikovač.

Přípravek pořídíte již za cca 190 Kč.

Přípravek je velmi spolehlivý proti všem škůdcům. Působí nejen jako kontaktní insekticid, ale i jako systémový, cirkuluje v celé rostlině. Účinná látka je pak obsažena i v nových přírůstcích.

Tisková zpráva Break Point Communications s.r.o.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak přesadit pokojové rostliny?

Jak přesadit pokojové rostliny?

Máte-li doma pokojové rostliny, je třeba se o ně starat se stejnou pečlivostí jako v případě rostlin, které máte vysazené venku. Jednou z důležitých činností je přesazování. Ideální doba je právě nyní, tedy na začátku jarního období.

2 zásadní tipy, jak ochránit zahrádku proti škůdcům

2 zásadní tipy, jak ochránit zahrádku proti škůdcům

Trápí vaši zahradu škůdci, jako jsou krtek, ptáci nebo lesní zvěř? I proti nim se dá účinně zahrada chránit.


Jak ochránit dřevěné fasády?

Jak ochránit dřevěné fasády?

Dřevo se dnes využívá nejen při výrobě nábytku, ale také na fasádách rodinných domů. Přírodní materiál má totiž dobré tepelně izolační vlastnosti. Využití dřevěných fasád je tak významné zejména u nízkoenergetických staveb. Na dřevo, které tvoří fasádu domu, však působí hodně negativních vlivů, …

Jak vydláždit cestu před domem?

Jak vydláždit cestu před domem?

Před vstupem do domu je vhodné mít dobře upravenou cestu, díky níž se domů dostanete bez toho, abyste se museli brodit bahnem a blátem ve chvíli, kdy venku panuje slota. Jednou z možností je vydláždění cesty, kdy povrch bude tvořit kameny.




Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!