2 zásadní tipy, jak ochránit zahrádku proti škůdcům

10. červenec 2017 | 09:54

Trápí vaši zahradu škůdci, jako jsou krtek, ptáci nebo lesní zvěř? I proti nim se dá účinně zahrada chránit.

Reklama
Před krtky vás ochrání síťovinaPřed krtky vás ochrání síťovina

Síťovina proti krtincům

Síťovina proti krtincům představuje bezpečné a rychlé řešení, jak zabránit krtkovi páchat škody v zahradě. Síť je mechanickou zábranou, která velice účinně brání krtkovi vylézat na povrch díky vhodné velikosti ok. Účinná je i proti menším hlodavcům. Síťovina je dostatečně pevná, nedochází k roztahování či zužování ok, pomáhá také zpevnit travní koberec. Díky svým kladným vlastnostem ji lze použít také jako oplocení výběhu drůbeže, ochraně zahradních jezírek s rybami, na balkonech i lodžiích, apod.

Výhody síťoviny proti krtincům

Síť proti krtincům je velice ekonomické řešení, nemá vliv na růst trávníku, nijak jej nepoškozuje. Její montáž je velice jednoduchá, hodí se i pod travní koberec. Použijete-li síťovinu, můžete si být jisti, že jde o trvalé řešení. Síťovina nijak nereaguje při kontaktu s chemikáliemi a solí, je pro rostliny prodyšná, nevsakuje vodu, tudíž se nemusíte bát úhynu trávníku.

Ochrana proti ptactvu

Všichni víme, jakou škodu mohou napáchat v zahradě špačci a další ptáci. Ve městech se na balkonech a lodžiích často potýkáme s holuby. Ochranná síť proti ptactvu je vyrobena z lehkého syntetického materiálu. Vybrat si můžete z menších i větších rozměrů, využijí ji tedy jak drobní pěstitelé, tak velké společnosti, které chtějí zabránit škodám na úrodách ovoce a zeleniny. Můžete s ní zakrýt záhony, ale i stromy, keře čí sadbu vinné révy. Nijak nepoškozuje rostliny, naopak je chrání před náletem ptáků. Ochranná síťovina je také skvělá ochrana proti okusu stromů a keřů zvěří.

Výhody ochranné sítě proti ptactvu

Použitím ochranné sítě proti ptactvu ochráníte veškerou svou úrodu ovoce, zeleniny, vinné révy a dalších plodin před nálety ptáků. Síť je lehká, stromy a keře se pod ní nelámou, zároveň je prodyšná, tudíž nebrání rostlinám a dřevinám v dalším růstu. Výhodou je mnoho způsobů využití, UV ochrana, dlouhá životnost a nenáročnost na montáž.

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak zabezpečit jízdní kolo proti krádeži? 6 tipů na ochranu kola proti krádeži

Jak zabezpečit jízdní kolo proti krádeži? 6 tipů na ochranu kola proti krádeži

V posledních letech se značně rozrostla síť cyklistických stezek a tras. Češi tak stále častěji vyrážejí do města i do přírody na kolech. To sebou ovšem přináší také zvýšený počet krádeží. Zloději využívají nedostatečného zabezpečení kol. Jízdní kola přitom mají hodnotu i několika desítek tisíc a li…

TZ: Jak ochránit rostliny před škůdci jako jsou mšice, červci, molice či štítenky?

TZ: Jak ochránit rostliny před škůdci jako jsou mšice, červci, molice či štítenky?

Při pěstování rostlin, i těch balkónových, se můžeme setkat s celou řadou škůdců, jako jsou mšice, červci, molice, štítenky, třásněnka západní apod. Velmi rychle se množí a dokážou během krátké doby rostliny značně poškodit.


Jak udělat vertikální zahrádku z palet?

Jak udělat vertikální zahrádku z palet?

Nemáte k dispozici dostatečně prostornou zahradu před domem, na které byste mohli pěstovat okrasné květiny? I na malém prostoru ale zahrádku můžete vytvořit, postačí vám k tomu pár věcí. Základ takzvané vertikální zahrádky tvoří obyčejná přepravní paleta.

Jak ochránit dřevěné fasády?

Jak ochránit dřevěné fasády?

Dřevo se dnes využívá nejen při výrobě nábytku, ale také na fasádách rodinných domů. Přírodní materiál má totiž dobré tepelně izolační vlastnosti. Využití dřevěných fasád je tak významné zejména u nízkoenergetických staveb. Na dřevo, které tvoří fasádu domu, však působí hodně negativních vlivů, …
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Ivan

čtvrtek, 13. květen 2021
02:31

To je tedy článeček. Nezdá se to panu autoru trochu nehumánní a ještě ke všemu tak nějak nepoužitelné? Krtci, i když je spousta lidí plaší, jsou vlastně prospěšní - psali o tom na


Napsal: Ivan [Odpovědět]