Jak vydláždit cestu před domem?

9. srpen 2013 | 14:45

Před vstupem do domu je vhodné mít dobře upravenou cestu, díky níž se domů dostanete bez toho, abyste se museli brodit bahnem a blátem ve chvíli, kdy venku panuje slota. Jednou z možností je vydláždění cesty, kdy povrch bude tvořit kameny.

Reklama
Jak vydláždit cestu před domem?Jak vydláždit cestu před domem?

Postup dláždění

Úsek cesty, který budete chtít dláždit, je zapotřebí nejprve řádně vytyčit. Jakmile budete přesně vědět, jaký prostor bude dlážděn, odstraníte z něj zeminu, a to do hloubky zhruba dvaceti až třiceti centimetrů.

Na dno vyhloubené díry vložte geotextilii. Na ni naneste štěrk, a to zhruba do poloviny vyhloubeného otvoru. Štěrk by měl mít větší zrna. Po zanesení jej pečlivě udusejte a dosypte ještě jemný štěrk.

Na vzniklou vrstvu vylijte beton a pravidelně jej rozprostřete. Povrch musí být v rovině s okolním prostorem. Pokud je beton nad úrovní okolí, pak jej odstraňte pomocí dřevěné latě či jiného nástroje. Rovnost povrchu kontrolujte pomocí vodováhy.

Nyní přichází na řadě položení kamenných dlaždic. Ty vkládejte do betonu tak, že v něm budou zabořeny zhruba do hloubky 3 centimetrů. Každý kámen zarovnejte pomocí kladívka nebo gumové palice. Všechny dlaždice musí být ve stejné rovině.

Beton nechte dostatečně ztvrdnout. Pak vezměte spárovací cementovou směs a pomocí stěrky ji rozetřete do všech spár. Nechte opět zaschnout, ovšem ne zcela, na řadě je totiž ještě jeden krok. V konečné fázi totiž bude nutné ještě kameny pomocí houbičky vyčistit tak, aby na nich nezbyla žádná spárovací hmota.

Co je potřeba k dláždění

  • hrubý a jemný štěrk
  • beton
  • vodováha
  • stěrka
  • kladivo nebo gumová palice
  • houbička
  • spárovací hmota ( cementová směs)

Jak dlouho dláždění potrvá?

Malou cestičku před domem vydláždíte poměrně rychle. Je ale nutné počítat s nějakou dobou na zaschnutí betonu a také spárovací hmoty. Celková doba práce tak bude několik hodin.

Jaké budou náklady na dláždění?

Betonovou směs lze pořídit v 25kg balení za cca 100Kč, v podobných relacích se pohybují také ceny štěrku. Cena kamenných dlaždice se pohybuje od 300Kč (1x1m).

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak na kontrolu střechy před zimou?

Jak na kontrolu střechy před zimou?

V zimě dostávají domy, a zvláště střechy, často pořádně zabrat. Jak připravíte na zimní měsíce svou střechu, aby přestála období mrazů, sněhu a silných vichrů bez úhony? Pokud vaše střecha odolala letním bouřkám a krupobití, čeká ji ještě nejnáročnější část roku – podzimní deště a následná zima. Při…

Jak připravit střechu domu před zimou?

Jak připravit střechu domu před zimou?

Střecha domu nejvíce trpí v zimě, kdy musí snášet tíhu napadaného sněhu a velké množství dešťových přeháněk. Proto je nesmírně důležité střechu domu před zimním obdobím důkladně zkontrolovat, zjistit případné nedostatky a odstranit je. Na co se zaměřit především? To vám prozradíme v tomto článku.


7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte řádné zabezpečit svůj majetek. Byt nebo rodinný dům musí být zajištěn proti případným zlodějům. Ti rádi využívají situací, kdy jsou majitelé nemovitostí na několik týdnů mimo domov. Mají pak volné pole působnosti. Při nedostatečném zabezpečení bytu či domu jim …

Jak odstranit staré lino před pokládkou nové podlahy?

Jak odstranit staré lino před pokládkou nové podlahy?

Během rekonstrukce domácnosti vás možná čeká problém s odstraněním starého lina, které máte v kuchyni, na chodbě, případně i v jiných místnostech. V dnešním článku si nastíníme postup, díky němuž vám práce půjde snadno a rychle.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!