Jak připravit střechu domu před zimou?

23. září 2014 | 14:29

Střecha domu nejvíce trpí v zimě, kdy musí snášet tíhu napadaného sněhu a velké množství dešťových přeháněk. Proto je nesmírně důležité střechu domu před zimním obdobím důkladně zkontrolovat, zjistit případné nedostatky a odstranit je. Na co se zaměřit především? To vám prozradíme v tomto článku.

Reklama
Jak připravit střechu domu před zimou?Jak připravit střechu domu před zimou?

Postup přípravy střechy před zimou

Kontrola konstrukce

Kvalitu střechy a její odolnost vůči klimatickým jevům ovlivňuje zejména stav její konstrukce. Pakliže máte novou střechu, je nepravděpodobné, že by krovy a latě střechy byly poškozené. Přesto se však může stát, že do střechy pronikla vlhkost, která narušila pevnost dřeva. U starších střech se problém s nahnilostí a popraskáním dřeva vyskytuje daleko častěji, prohlídka konstrukce by tak měla být daleko preciznější.

Přezkoumání stavu střešní krytiny

Dalším předpokladem k tomu, aby střecha bez problémů překonala zimní období a ochránila tak interiér vašeho domu, je dobrý stav střešní krytiny. Ať už na střeše máte klasické tašky nebo jiný, modernější materiál, je potřeba zjistit, zda je pevně spojen a nejsou zde žádné průrvy, skrz něž by zatékala voda, nebo by dokonce mohlo dojít ke zborcení střechy. Krytinu, která je viditelně poškozena, vyměňte.

V případě, že je poškození většího rozsahu, je na místě zvážit, zda se nevyplatí vyměnit rovnou celou krytinu, případně provést kompletní rekonstrukci střechy. Pokud ano, pak je na místě rychlé jednání. Za pár týdnů se stihne stavba střechy na klíč. Rekonstrukce svépomocí vám zabere daleko více času a zdaleka není jisté, že to do příchodu prvních sněhových přeháněk a silnějších dešťů stihnete.

Kontrola okapového systému

Při kontrole střechy před zimou nezapomeňte ani na okapové roury a svody. Ty nesmějí být zanesené od nečistot. Vyčistěte je od mechu a dalších usazenin tak, aby mohly dobře zachytávat a odvádět vodu z tajícího sněhu. V opačném případě se sníh a potažmo led budou hromadit, dojde k přílišnému zatížení střechy, což ohrozí její konstrukci a bude hrozit riziko jejího poškození.

Kontrolu není radno podcenit

Přípravu střechy před příchodem zimního období rozhodně nepodceňte, a to zejména tehdy, bydlíte v lokalitách, kde lze přepokládat značné přívaly sněhu. Je lepší provést opravu hned, než pak provádět nákladnou kompletní výstavbu nové střechy.

Komerční sdělení

-sad-

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak na kontrolu střechy před zimou?

Jak na kontrolu střechy před zimou?

V zimě dostávají domy, a zvláště střechy, často pořádně zabrat. Jak připravíte na zimní měsíce svou střechu, aby přestála období mrazů, sněhu a silných vichrů bez úhony? Pokud vaše střecha odolala letním bouřkám a krupobití, čeká ji ještě nejnáročnější část roku – podzimní deště a následná zima. Při…

Jak provést drenáž kolem domu?

Jak provést drenáž kolem domu?

Velkým problémem u staveb bývá přílišná vlhkost v jejich okolí. Voda se pak začíná postupně dostávat do zdiva domů, což má za následek snížení jeho kvality, tvorbu plísní a celkově snížení životnosti objektů. Jedním z účinných opatření, která můžete v případě, že vás trápí vlhká půda, je provedení d…


Jak opravit starou fasádu domu?

Jak opravit starou fasádu domu?

Netěší vás pohled na fasádu vašeho rodinného domu? Pak si pořiďte potřebné pomůcky a opravte si ji. Oprava fasády domu je vcelku rychlou a nijak zvlášť složitou záležitostí. Dům díky nové fasádě získá daleko lepší vzhled.

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Ploché střechy se sice vyskytují převážně u komerčních objektů, ale v poslední době je kvůli nenáročné realizaci a poměrně snadnému řešení izolace využívají také mnozí architekti. Rovněž jsou typickým znakem pro panelové bytové domy. Zateplení ploché střechy je ideální provést už při výstavbě. Pokud…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!