7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

17. červen 2014 | 10:57

Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte řádné zabezpečit svůj majetek. Byt nebo rodinný dům musí být zajištěn proti případným zlodějům. Ti rádi využívají situací, kdy jsou majitelé nemovitostí na několik týdnů mimo domov. Mají pak volné pole působnosti. Při nedostatečném zabezpečení bytu či domu jim hodně usnadníte jejich práci. V dnešním článku uvedu alespoň několik zásad a způsobů, jak vaši nemovitost zajistit proti zlodějům.

Reklama
7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

Prevence proti vykradení

Váš byt nebo dům se kdykoliv může stát cílem zlodějů. Zejména v létě, kdy trávíte dovolenou v zahraniční nebo třeba na venkově, je kvalitní zabezpečení zcela nezbytné. Důležitá je především dobrá prevence. Následující rady jsou v lecčems dosti podobné tomu, když se chystáte zazimovat chatu.

Reklama

1. Nesdělujte, že odjíždíte pryč

Nikdy není dobré se širokému okolí svěřovat, že jedete na nějakou dobu pryč. Nevíte, ke komu se tato informace dostane. Stejně tak doporučuji nezmiňovat váš úmysl odjet na dovolenou někde na sociálních sítích.

2. Požádejte sousedy o kontrolu

Byt nebo dům, který na čas opustíte, by měl někdo alespoň občas zkontrolovat, zda je vše v pořádku. O to můžete požádat například své sousedy, kterým důvěřujete. Stejně tak lze oslovit i někoho z rodiny. Výhodou kontroly ze strany sousedů je to, že mají váš dům neustále na dohled a poznají, když se zde děje něco podivného.

3. Zařiďte si vybírání poštovní schránky

Mnozí majitelé zapomínají na to, že během těch pár dnů, co budou pryč, jim určitě přijde nějaká pošta. Zloději mnohdy tipují byty k vykradení právě podle poštovních schránek. Jsou-li totiž plné dopisů a reklamních letáků, je nasnadě, že majitelé už nějaký čas nejsou doma a mohou tak jít na věc. Poproste opět své sousedy, zda vám nemohou poštu vybrat a uschovat ji u sebe do vašeho příjezdu.

Postupy zabezpečení

4. Uzamčení dveří

Před odjezdem se ubezpečte, že jste zavřeli a zamkli všechny dveře, okna a další přístupové body do nemovitosti. Pokud jste to ještě neudělali, pak na vstupní dveře nainstalujte kvalitní zámek. Samotné dveře pak doporučuji zvolit z vyšší bezpečnostní třídy.

V zásadě se odlišují 4 bezpečnostní třídy. Za kvalitní a těžko překonatelné jsou považovány dveře 3. a 4. třídy. Jejich překonání, pokud jsou opatřeny kvalitní zámkem a kováním, je s obyčejnými pomůckami, které vykradači bytů používají, velmi těžké, ba dokonce nemožné. K tomu, aby se člověk bez klíčů dostal skrz takovéto dveře do bytu, by musel mít skutečně špičkové nářadí, které používají hasiči při svých zásazích.

5. Instalace nových bezpečnostních dveří

Pokud se rozhodnete před dovolenou pro montáž nových bezpečnostních dveří, pak zvolte osvědčenou firmu, která ji provede. Je lepší volit takovou, která má své vlastní zaměstnance a nenajímá si externí pracovníky, jimž nelze tolik důvěřovat.

Zajímejte se také o všechny zabezpečovací prvky dveří, jejich systém. Pokud si s výběrem nevíte rady, pak jej konzultujte s odborníky z dané firmy.

6. Uzavření oken

Dejte pozor také na to, zda jsou dobře uzavřena všechna okna. Rozhodně není dobré nechávat je pootevřená kvůli větrání. Samozřejmě to není nezbytné, pokud bydlíte například v šestém patře panelového domu. I tak ale není dobré nechávat okno otevřené, a to kvůli případným dešťům a jiným klimatickým jevům.

7. Použití dalších bezpečnostních prvků

Kromě dobrého zajištění vchodů a oken je určitě praktické použít také další bezpečnostní prvky. Může se jednat o tyto:

  • Alarmy a kamerové systémy – napojené na bezpečnostní službu. V případě, že se do objektu dostane někdo cizí, je ihned upozorněna a vyšle na místo hlídku, která nemovitost zkontroluje.
  • Automatické osvětlení – v danou hodinu se v domácnosti rozsvítí světla. Vytvoří se tak dojem, že objekt není prázdný. I tato relativní maličkost může zloděje dokonale odradit.

Zabezpečení domu nebo bytu rozhodně nepodceňujte. Minimalizujete tak riziko, že se vrátíte z dovolené a najdete objekt zcela vyrabovaný.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak zabezpečit jízdní kolo proti krádeži? 6 tipů na ochranu kola proti krádeži

Jak zabezpečit jízdní kolo proti krádeži? 6 tipů na ochranu kola proti krádeži

V posledních letech se značně rozrostla síť cyklistických stezek a tras. Češi tak stále častěji vyrážejí do města i do přírody na kolech. To sebou ovšem přináší také zvýšený počet krádeží. Zloději využívají nedostatečného zabezpečení kol. Jízdní kola přitom mají hodnotu i několika desítek tisíc a li…

Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

S blížícím se příchodem Vánoc byste si měli najít chvilku času na to, abyste zkontrolovali výzdobu a veškeré potřeby a doplňky, které během svátků použijete. Jednou z důležitých součástí výbavy je stojan na vánoční stromeček. Pokud se chystáte na jeho nákup, pak vás jistě zajímá, jaké jsou při jeho …


Jak vydláždit cestu před domem?

Jak vydláždit cestu před domem?

Před vstupem do domu je vhodné mít dobře upravenou cestu, díky níž se domů dostanete bez toho, abyste se museli brodit bahnem a blátem ve chvíli, kdy venku panuje slota. Jednou z možností je vydláždění cesty, kdy povrch bude tvořit kameny.

Jak na kontrolu střechy před zimou?

Jak na kontrolu střechy před zimou?

V zimě dostávají domy, a zvláště střechy, často pořádně zabrat. Jak připravíte na zimní měsíce svou střechu, aby přestála období mrazů, sněhu a silných vichrů bez úhony? Pokud vaše střecha odolala letním bouřkám a krupobití, čeká ji ještě nejnáročnější část roku – podzimní deště a následná zima. Při…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Adolf

sobota, 12. prosinec 2020
19:44

My jsme se chystali v říjnu na celoměsíční dovolenou do Thajska a museli jsme tedy jako jeden z mnoha věcí vyřešit zabezpečení našeho rodinného domku - nechtěli jsme samozřejmě riskovat, že nás někdo vykrade. Našli jsme si tedy na eshopu sadu 3 bezpečnostních kamer, které nakonec díky slevovému kuponu z


Napsal: Adolf [Odpovědět]