Jak odstranit staré lino před pokládkou nové podlahy?

26. říjen 2015 | 13:43

Během rekonstrukce domácnosti vás možná čeká problém s odstraněním starého lina, které máte v kuchyni, na chodbě, případně i v jiných místnostech. V dnešním článku si nastíníme postup, díky němuž vám práce půjde snadno a rychle.

Reklama
Zdroj: wikipedia.orgZdroj: wikipedia.org

Proč odstraňovat staré lino?

Nikdy není dobré novým linem či jinou krytinou jednoduše překrýt staré lino. To totiž může způsobit nerovnost nové podlahy. Často se pod ním také nacházejí plísně či alespoň řada nečistot, která může přispět ke špatnému prostředí v domácnosti, což se dříve či později projeví na vašem zdraví.

Postup odstranění

Nařezání lina

Pokud je linoleum v místnosti položené ve velkých kusech, je v první fázi vhodné ho nařezat na menší díly. Použijte k tomu ostrý nůž, případně třeba břitvu. Ideální je rozřezání na kusy od rozměrech cca 20x20cm.

Nahřátí a vytrhání

Nařezané kusy linolea poté vytrhejte. Půjde to snadno, pokud k podlaze není pevně ukotveno, stačí jen trochu síly. Někdy se však lino připevní k podlaze natolik, že vytrhnutí rukou prakticky není možné. Stává se to hlavně u betonových podlah, s nimiž je spojené lepidlem. V tom případě si vezměte do ruky horkovzdušnou pistoli. S její pomocí nahřejte lepidlo. Po jeho změknutí půjde lino odstranit už snadno. Nahřívejte vždy po částech.

Odstranění lepidla

Pokud na podlaze po sejmutí linolea zbudou zbytky starého lepidla, opět je nahřejte horkovzdušnou pistolí a poté seškrabte pomocí škrabky. U betonových podlah se dá použít také horká voda, kterou nalijete na povrch a necháte chvilku působit. Lepidlo během chvíle změkne a půjde lépe odstranit.

Pokud je linoleum spjato s podlahou, která je ze dřeva, pomocí hřebíků, nejprve je vyjměte pomocí kleští.

Co je potřeba

  • Ostrý nůž, břitva
  • Horkovzdušná pistole
  • Horká voda
  • Škrabka
  • Kleště
  • Pracovní rukavice

Jak dlouho to potrvá?

Pokud není linoleum pevně spjato s podlahou pomocí lepidla, zabere vám jeho odstranění pár minut.

Jaké budou náklady?

Nemáte-li doma horkovzdušnou pistoli a chcete si ji pořídit, počítejte s investicí minimálně 600 Kč. Za tuto cenu se dají pořídit nejlevnější varianty.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.66 hvězdiček / Hodnoceno: 29x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak odstranit fleky z dřevěné podlahy?

Jak odstranit fleky z dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy jsou velmi oblíbené zejména v moderních domácnostech a u novostaveb. Přírodní materiál má totiž příjemný vzhled a přirozenou vůni. Pokud i vy doma máte dřevěnou podlahu, měli byste vědět, jak se o nich starat, aby její původní vzhled vydržel co nejdéle. Občas se stane, že vám na zem …

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

TZ: Proč vyměnit staré vstupní dveře za plastové?

Vchodové dveře jsou vizitkou každého domova. Pokud jste se rozhodli, že je čas na jejich výměnu, mohou pro vás být ideální volbou plastové dveře. V Česku se díky svým vlastnostem a cenové dostupnosti těší velké oblibě. A díky líbivému designu vám je bude závidět každý soused.


Laminátové podlahy: Jak opravit drobné poškození?

Laminátové podlahy: Jak opravit drobné poškození?

Upustili jste na laminátovou podlahu ostřejší předmět a ten způsobil její drobné poškození? Takovou vadu snadno a rychle zahladíte.

Jak připravit střechu domu před zimou?

Jak připravit střechu domu před zimou?

Střecha domu nejvíce trpí v zimě, kdy musí snášet tíhu napadaného sněhu a velké množství dešťových přeháněk. Proto je nesmírně důležité střechu domu před zimním obdobím důkladně zkontrolovat, zjistit případné nedostatky a odstranit je. Na co se zaměřit především? To vám prozradíme v tomto článku.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!