Jak vybrat stínící tkaninu na plot

11. květen 2017 | 09:05

Potřebujete se chránit před sluníčkem, zvědavou sousedkou nebo vás trápí neustálý smog z hlavní cesty? Přemýšlíte, jak prakticky a efektivně zastínit plot? Vhodným řešením je stínící tkanina na plot.

Reklama
Chraňte své soukromí pomocí stínící tkaniny.Chraňte své soukromí pomocí stínící tkaniny.

Co je to stínící tkanina na plot?

Stínící tkanina neslouží primárně k zastínění plotů, ale můžete ji využít v mnoha dalších odvětvích, například na zastínění lešení a přitom zachování maximální vzdušnosti. Vybrat si můžete stínící tkaninu podle stínivosti. Tkanina se připevňuje na plot velmi jednoduše, pomocí stahovací pásky či vázacím drátem. Na každých 25 cm tkaniny se doporučuje 1 ks pásky. Tyto pásky se vyrábí z recyklovatelného plastu. Tkaninu udrží velmi spolehlivě. Vhodné jsou také kotvící a úchytové prvky pro stínící systémy. Síťová tkanina má také oproti rákosovým rohožím mnohonásobně delší životnost.

Vybrat si můžete z celé řady rozměrů, od malých rozměrů až do 3 m výšky a 50 m délky. Tkaninu lze na sebe napojovat, případně si můžete potřebný rozměr nechat uříznout na míru, pokud to prodejce umožní.

Jaké jsou rozdíly mezi svislou a vodorovnou stínící tkaninou?

Stínící tkaninu je možné umístit na plot svisle i vodorovně. Způsob uchycení ovlivňuje životnost tkaniny. Svisle instalovaná tkanina chrání proti nežádoucím pohledům a větru. Horizontálně natažená tkanina slouží k ochraně venkovních ploch, také pergol a altánů nebo dokonce automobilů před slunečním zářením. Zabráníte tak přehřívání interiéru vozu.

Typy stínící tkaniny a rozdíly mezi nimi

Stínící tkanina se dělí podle stínivosti. Jednoduše řečeno, podle stínivosti tkaniny poznáte, jak moc jde přes ni vidět, případně jak zabraňuje průchodu slunečních paprsků. Vybrat si můžete stínivost 80% nebo 90%. V případě, že má být přes síť vidět co nejméně, pak si zvolte variantu 90%. Má-li být přes síť vidět, můžete najít na trhu i sítě se stínivostí 60% nebo 42%. Zvolit si rovněž můžete také různé barvy tkaniny, nejčastěji černou a zelenou. Rozdíl je i v gramážích látky. I to má vliv na to, kolik světla propustí.

Proč mít na plotě stínící tkaninu?

Stínící tkanina je skvělým řešením pro udržení soukromí, rovněž pomáhá zastínit prostor před prudkým sluníčkem. Stínící tkaninu na plotě využijete také pro zamezení průchodu prachu, například z rušné silnice či ze stavby v sousedství. Stínící tkanina také pomůže zčásti nahradit živý plot, než doroste do patřičné výšky. Sníží také větrnost na vašem pozemku.

Chcete-li mít dostatek soukromí, nechcete na zahradě smog a nechcete investovat do drahého řešení, pak je stínící tkanina řešením ideálním. Výhodou je nízká pořizovací cena, snadná dostupnost a rychlá montáž, kterou zvládnete sami.

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.43 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak natřít dřevěný plot?

Jak natřít dřevěný plot?

Dřevěné ploty se u rodinných domů objevují zdaleka nejčastěji, zejména na vesnicích a v menších městech. Pakliže jsou dobře upravené, vypadají velmi pěkně. Aby i váš plot patřil k těm hezčím, je zapotřebí je také vhodným způsobem natřít. Nátěr pomáhá nejen vylepšit vzhled plotu, ale přispívá také k …

Jak stříhat živý plot? Návod na výsadbu živého plotu

Jak stříhat živý plot? Návod na výsadbu živého plotu

Klasický dřevěný nebo drátěný plot, který ohraničuje pozemek u vašeho domu, lze nahradit hustým keřem, takzvaným živým plotem. V případě, že zvolíte tuto variantu, musíte počítat s tím, že s živým plotem budete mít jistou práci. Je potřeba jej pravidelně stříhat, aby si udržel patřičný vzhled a tvar…


Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Dešťová voda může pomoci ušetřit více než polovinu výdajů za vodu. Je důležité vybrat si vhodnou nádrž na vodu.

Jak vybrat geotextilii

Jak vybrat geotextilii

Geotextilie je užitečným pomocníkem na zahradách, na stavbách, v zemědělství. Existuje mnoho typů a každá se hodí na něco jiného. Víte, jak si správně geotextilii vybrat?
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Denis

sobota, 26. červen 2021
06:43

My bychom také nějakou takovou tkaninu potřebovali, i když na druhou stranu bychom pak zakryli plot, který máme kolem zahrady, tak nevím, jak to vyřešit. S plotem jsem si dal dost práce. Je celý železný a každý nám ho chválí. Pracuji s železem, takže udělat železný plot byla skoro nutnost. Se svářečkou pracuji už kolik let, samozřejmě, že ne bez samostmívací kukly , takže udělat plot pro mě nebylo zas až tak náročné.


Napsal: Denis [Odpovědět]