Jak opravit trávník?

8. červenec 2013 | 11:02

Občas se stane, že se vám na trávníku vytvoří vydřená nebo jinak poškozená místa. Aby tráva na vaí zahradě vypadala v brzké době opět celistvě a pěkně, je vhodné tato poškozená místa opravit pomocí trávníkové náplasti, kdy využijete regenerační travní směs. Vydřená místa se často tvoří po zimě, kdy je tráva napadena plísní, může je však způsobit také například pes, který na pozemku rád hrabe.

Reklama
Jak opravit trávník?Jak opravit trávník?

Postup opravy

Pro drobné opravy trávníku se dnes dá využít regenerační směs. Ta je výhodná v tom, že není potřeba poškozená místa nijak složitě upravovat, zasévat novou trávu a hnojit.

Regenerační směs v sobě totiž obsahuje potřebné množství travního osiva, hnojiva a také složku, která je schopna udržovat vodu. Navíc pak tato směs obsahuje ještě kokosový substrát.

Před tím, než se směs aplikuje, vezměte hrábě, kterými poškozené místo vyčistíte. Je potřeba odstranit veškerý plevel, plsť nebo mech, které se na dotyčném místě usadily. Plochu jemně prokypřete.

Poté již můžete začít sypat regenerační travní směs, a to dle návodu, který je uveden na obalu. Stačí malé množství, zhruba vrstva kolem 3 milimetrů.

Po nasypání směsi trávník zalijte. Důkladné zavlažování opravovaného místa je velmi důležité, zejména ve chvíli, kdy travní semínka začnou klíčit.

Pakliže opravujete trávník, kde jsou přeci jen větší díry, nejprve je zasypte trávníkovým substrátem a až poté aplikujte regenerační travní směs. Pakliže byste ji nasypali ihned, bylo by to zbytečně nákladné řešení.

Co je potřeba k opravě

  • Hrábě ( případně jiný nástroj k shrnutí plsti a plevelu a zkypření půdy)
  • Regenerační travní směs

Jak dlouho to potrvá?

Samotná aplikace travní směsi je otázkou maximálně několika desítek minut. Poté je již pouze potřeba udržovat zálivku poškozené místa. Trávník zregeneruje do tří týdnů od použití směsi.

Jaké budou náklady?

Regenerační travní směs lze pořídit v baleních o různých hmotnostech. Pětikilové balení směsi vyjde na zhruba 600Kč. Náš tip, přečtěte si článek 6 tipů jak na dokonalý trávník?

Video

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vertikutovat trávník?

Jak vertikutovat trávník?

Vertikutace trávníku vede k odstranění plsti, která se v něm hromadí. Plsť tvoří nejen plevel, ale také zbytky posekané trávy, mech a odumřelé rostliny. Pomocí vertikutátoru také docílíme provzdušnění trávy. Pokud by trávník nebyl dostatečně provzdušněný, docházelo by k jeho postupnému žloutnutí a c…

Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…


Jak opravit poškrábaný lak auta?

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Možná někdo přejel mincí lak na vašem autě, nebo jste jen špatně parkovali a lak na autě nechtěně poškrábali větví přilehlého stromu. Ať je tomu jakkoliv, nabízí se řešení, jak se nevzhledných oděrek na vašem autě jednoduše a rychle zbavit.

Jak opravit vrzání parkety?

Jak opravit vrzání parkety?

Vrzající parkety jsou velmi častým problémem u tohoto typu podlahy. Vrzání se projevuje zejména u starších parket, které již mají něco za sebou. Opravu lze provést několika způsoby.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Osmnactka18

sobota, 19. prosinec 2020
18:46

Tomu říkám rady zkušených, díky! My už teď trávník máme jen na pár místech a na zbytku zahrady jsme udělali okrasné plochy. Dali jsme si tam textilii proti plevelu , a na ni jsme mezi kytky nasypali mulčovací kůru a na některých místech štěrk a kamínky. Vypadá to líp než nevyužitá travnatá plocha a není s tím tolik práce. :)


Napsal: Osmnactka18 [Odpovědět]