Jak opravit poškrábaný lak auta?

3. květen 2013 | 22:50

Možná někdo přejel mincí lak na vašem autě, nebo jste jen špatně parkovali a lak na autě nechtěně poškrábali větví přilehlého stromu. Ať je tomu jakkoliv, nabízí se řešení, jak se nevzhledných oděrek na vašem autě jednoduše a rychle zbavit.

Reklama
Jak opravit poškrábaný lak auta?Jak opravit poškrábaný lak auta?

Oděrky však musí být jen povrchové. Takové kazy laku jste schopni opravit sami, a to opravdu rychle a snadným způsobem. Navíc vás to nebude stát ani mnoho času a ani mnoho peněz.

Reklama

Postup opravy

Celý proces zahlazení oděrek na laku není vůbec složitý.

Klíčovým pomocníkem vám bude speciální krycí fix na škrábance způsobené na laku vozidla. Povrch, který budete zahlazovat, jen lehce očistěte například čistým a suchým papírovým ubrouskem.

Následně vemte speciální fix a přejeďte jím důkladně všechna poškozená místa. Nebojte se fixem patřičně přitlačit, pokud jsou rýhy viditelnější.

V závěrečné fázi místo, které jste fixem upravovali, přečistěte opět suchým ubrouskem.

Krycí schopnost poškozeného místa po použití korekční tužky je 80-90%.

Co je třeba na opravu?

  • speciální sada pro odstranění škrábanců
  • papírový ubrousek

Jak dlouho trvá oprava?

Vše pochopitelně záleží na tom, jak velkou plochu upravujete. Pokud překrýváte například plochu velkou jako dlaň, pak vám taková úprava nezabere více než 5 minut.

Fix se používá ve 3 krocích:

  1. důkladně očistěte a odmastěte povrch okolo škrábance,
  2. zatřepejte fixem a naneste hmotu do rýhy,
  3. setřete suchým hadříkem

Opravit lze pouze drobné škrábance a rýhy(okolo klik, od klíčků, drobné odřeniny)

Náklady na opravu

Výhodou úpravy takovýchto drobných oděrek je nejen jejich snadnost, ale i cena. Kompletní sada pro opravu laku vás vyjde přibližně na 450 kč.

Video


Autor Monika Tůmová

Autor: Monika Tůmová

Momentálně maminka na rodičovské dovolené se třemi dětmi. Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.11 hvězdiček / Hodnoceno: 38x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit kolo u auta? Výměna rezervy

Jak opravit kolo u auta? Výměna rezervy

Každý řidič by měl být schopen si poradit s výměnou poškozeného kola. Součástí vybavení vozidla musí být krom jiného rezerva, která se dá použít v případě, že se některé z původních kol na vozidle porouchá, tedy například dojde k propíchnutí pneumatiky.

Jak vyčistit interiér auta?

Jak vyčistit interiér auta?

Každodenní používání automobilu se dříve či později projeví ve znečištění jeho interiéru. I tehdy, nepatříte-li zrovna mezi nepořádné majitele, kteří si pod sebou v autě doslova podestýlají, je nutné čas od času přistoupit k důkladnému vyčištění interiéru vozidla.


Jak a na jaký tlak nafouknout kola u auta?

Jak a na jaký tlak nafouknout kola u auta?

V jednom z předchozích článků jste se dozvěděli, jak správně nafouknout jízdní kolo. V tomto článku se zaměříme na pneumatiky u automobilů. Většina z vás jistě vlastní auto a proto byste měli vědět, jak a na jaký tlak se mají nafouknout kola u auta. Je to důležité nejen z hlediska správných jízdních…

Jak na zamrzlé sklo u auta?

Jak na zamrzlé sklo u auta?

V zimních měsících, kdy jdou v nočních hodinách teploty hluboko pod bod mrazu, řidiči často řeší problém s tím, že se jim na sklech auta vytvoří námraza. Tu je potřeba před jízdou odstranit. Pakliže byste vyjeli na silnici s namrzlým sklem, na němž by navíc ležela vrstva sněhu, měli byste velmi špat…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Alex

úterý, 1. červen 2021
12:55

Ještě si radši přečtěte tento článek:


Napsal: Alex [Odpovědět]

Pepulín

středa, 11. srpen 2021
22:55

Tak to my jsme se po čase na nějaké takovéto opravování toho našeho šuntu vykašlali a prostě jsme si pořídili staronové auto z jednoho bazaru... Hodně důležitá věc, kterou určitě mohu doporučit všem je si zkontrolovat vin kód ( návod třeba zde


Napsal: Pepulín [Odpovědět]