Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

4. prosinec 2013 | 14:32

Vánoční ozdoby nemusíte nutně jen draze kupovat v obchodech. Snadno si je vyrobíte doma, a to z levných materiálů. Některé se dokonce dají vyrobit tak snadno, že to zvládnou i vaše děti. Ozdoby pak můžete použít do oken, jako dekorace na stěny či jinam do bytu, v neposlední řadě pak mohou sloužit také pro ozdobení vánočního stromečku.

Reklama
Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videaJak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Papírové ozdoby

Postup

Nejjednodušší je výroba papírových ozdob. Příkladem je vytvoření kroužkové ozdoby.

Reklama

Vezměte si čtvrtku (čím pevnější papír, tím lepší) a z ní nastříhejte proužky o délce zhruba 20 centimetrů a šířce cca 2 cm. Jednotlivé konce proužku spojte do kroužku a zalepte.

Poté si vezměte barevný papír a vystřihněte z něj motiv, který si zvolíte. Může se jednat o stromeček, ozdoby atp. Každý motiv vystřihněte dvakrát a slepte jej.

Pak si ustřihněte kus bavlnky. Pomocí ní a jehly doprostřed připraveného kroužku zavěste slepený motiv. Konec bavlnky pak zauzlujte tak, abyste hotovou ozdobu mohli zavěsit.

Papírových variant je mnohem více, najít je můžete níže v přiložených videích.

Co je potřeba

 • Papír – bílý, barevný
 • Bavlnka
 • Tužka
 • Lepidlo na papír
 • Jehla
 • Nůžky

Slaměné ozdoby - anděl

Velmi oblíbenou variantou jsou také slaměné ozdoby. Ty se krásně vyjímají na vánočním stromečku. Ani jejich výroba není nikterak složitá.

Postup

Stébla slámy namočte do teplé vody a nechte je tam odležet po dobu cca 5 minut. Poté je vezměte za konec a svažte je pomocí dvojitého uzle. Uzel přitom udělejte asi centimetr od kraje stébel.

Jednotlivá stébla pak ohýbejte tak, až vznikne zhruba centimetrová hlavička. Pod ohybem udělejte další uzel.

Pak si vezměte další stébla, tentokrát asi 10, a uprostřed je propíchněte jehlou a pevně svažte. Máte tak připravená křídla. Jehlu vyjměte a stébla vložte doprostřed prvně připravovaných stébel. Pod křídly stébla svažte nití a pak stébla (křídla) rozviňte.

Co je potřeba

 • Sláma
 • Teplá voda
 • Nůžky
 • Nit

Ozdoby z vizovického těsta

Krásné ozdoby se dají vyrobit také z vizovického těsta.

Postup

Nejrpve je potřeba si udělat vizovické těsto. Na jeho přípravu potřebujete hladkou mouku (500g), 1 lžíci octa a vodu (150ml). Do mouky, kterou si vysypete do mísy, přidávejte ocet a vodu, až vznikne celistvé těsto bez bublinek. Pak jej zabalte do fólie a vložte vychladit do lednice, a to na několik hodin.

Po zatuhnutí těsto vyválejte na válu tak, aby bylo silné asi 3 milimetry a z něj pak vykrajujte motivy podle šablon – hvězdy, stromečky apod.

Vykrojené ozdoby pak dozdobte například kořením apod.

V ozdobě si jehlou udělejte otvor, kterým následně provlečte bavlnku. Tu na koncích zauzlujte, aby šla ozdoba zavěsit na stromeček.

Postupů a návodů je mnohem více, výše uvedené patří mezi nejtradičnější a zároveň i nejlehčí.

Co je potřeba

 • 500 g hladké mouky
 • Ocet
 • Voda
 • Jehla
 • Bavlnka

Jak dlouho to potrvá?

Vyrobit vánoční ozdobu vám zabere času podle toho, jaký styl výroby zvolíte. Určitě se ale jedná o příjemnou zábavu pro vás i vaše děti, na kterou doporučuji si ponechat celé odpoledne.

Jaké budou náklady?

Výše uvedené postupy jsou skvělé v tom, že se ozdoby dají vyrobit s minimálními náklady. Ty lze odhadnout v řádech desítek korun.

Fotogalerie

Adventní věnec / Zdroj: Blog.cz
[246x205 11 KB]
Adventní věnec / Zdroj: Blog.cz
[236x213 6 KB]
Adventní věnec / Zdroj: Blog.cz
[259x194 6 KB]

Adventní věnec / Zdroj: Blog.cz
[251x201 14 KB]

Máte nějaké další vlastní výtvory? Podělte se o ně s námi a pošlete nám je na redakce(zavináč)proseo.cz

Videa

Papírové ozdoby

Slaměné ozdoby

Fotogalerie: Zdroj blog.cz

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vyrobit dušičkový věnec? + fotogalerie

Jak vyrobit dušičkový věnec? + fotogalerie

Druhý den v listopadu připadá na dušičky. Jedná se o uctění památky zesnulých a vzpomínku na ně. Památku zesnulých, lidově dušičky, provázejí různé liturgické obřady a mše, zároveň je to také čas, kdy chodíme na hřbitov položit na hrob zesnulých věnce. Věnec na dušičky si buďto můžete zakoupit přímo…

Podrobný návod, jak vyrobit papírového draka + fotogalerie

Podrobný návod, jak vyrobit papírového draka + fotogalerie

Na podzim jsou ideální podmínky pro to, abyste spolu se svými dětmi šli pouštět draky. Během října a listopadu ještě není taková zima, takže se dá jít bez problémů na delší procházku do přírody. Navíc v tomto období často silněji fouká vítr, což nahrává tomu, že pouštění draků bude skvělou zábavou, …


Jak vyrobit stojánek na vánoční stromek

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromek

Vánoce jsou takřka za dveřmi a spolu s tím se blíží doba, kdy budete strojit vánoční stromeček. Abyste jej však mohli umístit do pokoje, je zapotřebí mít připravený stojan, do něhož stromek před ozdobením upevníte. Výroba stojánku na vánoční stromek je velmi jednoduchá. Zaměříme se na výrobu dřevěné…

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Součástí příprav před příchodem Štědrého dne je také zdobení vánočního stromečku. Někdo jej připravuje až přímo na Štědrý den, jiní si tuto oblíbenou činnost dopřávají už dříve, záleží jen na vašich zvycích. Každý z vás má jistě svůj tradiční postup, jak ozdobit vánoční stromeček. Pro jistotu je ale…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!