Jak vyrobit dušičkový věnec? + fotogalerie

23. říjen 2013 | 06:05

Druhý den v listopadu připadá na dušičky. Jedná se o uctění památky zesnulých a vzpomínku na ně. Památku zesnulých, lidově dušičky, provázejí různé liturgické obřady a mše, zároveň je to také čas, kdy chodíme na hřbitov položit na hrob zesnulých věnce. Věnec na dušičky si buďto můžete zakoupit přímo v květinářství, nebo si jej vyrobíte doma, což vyjde mnohem levněji.

Reklama
Zdroj: blog.czZdroj: blog.cz

Způsob výroby věnce

Nejjednodušším způsobem je příprava, kdy použijete základní slaměný věnec. Na něj jednoduše připevníte drátek. Na ten pak budete připevňovat postupně jednotlivé větvičky.

Jako nejlepší se jeví smrkové větvičky, ty si můžete snadno natrhat v lese. Drátek vždy větvičku obtočíte tak, aby držela dostatečně pevně. Kromě smrkových větví lze samozřejmě použít i jiné, například z túje.

V momentě, kdy máte věnec pokryt větvičkami, můžete přistoupit k jeho ozdobení. Na to použijte šišky, sušené květiny, případně i další ozdoby, které uznáte za vhodné a bude je možné k věnci připevnit.

K připevnění ozdob použijte lepidlo, ideálně nanášené pomocí tavicí pistole. Na každou ozdobu naneste trochu lepicí hmoty, připevněte k věnci a nechte lepidlo několik minut zaschnout.

Výzdoba věnce záleží jen a jen na vás. Věnec na dušičky nemusí být nijak přehnaně bohatý, i střídmé ozdobení může vypadat příjemně.

Co je potřeba

  • Základní věnec ( slaměný, popřípadě polystyrenový)
  • Drátek
  • Smrkové větvičky ( alternativou jsou větve z borovice, túje apod.)
  • Šišky
  • Slaměnky
  • Mech
  • Okrasné květiny
  • Lepicí hmota
  • Lepicí pistole

Jak dlouho to potrvá?

Výzdoba věnce na dušičky vám zabere zhruba hodinu času. Záleží samozřejmě na jeho pestrosti, velikosti a také použitých ozdobách. Při lepení vždy vyčkejte zhruba jednu až dvě minuty, než lepidlo zaschne a ozdoba se dostatečně uchytí k věnci.

Fotogalerie

Dušičkové věnce (Zdroj: Helena Lísková)
[800x603 82 KB]
Dušičkové věnce (Zdroj: lipetka.blog.cz)
[879x659 329 KB]
Dušičkové věnce (Zdroj: lipetka.blog.cz)
[879x659 374 KB]

Dušičkové věnce (Zdroj: merridiano.blog.cz)
[754x567 154 KB]
Dušičkové věnce (Zdroj: vence.blog.cz)
[1200x900 186 KB]
Dušičkové věnce (Zdroj: vence.blog.cz)
[1200x900 237 KB]

Malý country věneček (Zdroj: phoenix-design.cz)
[700x525 446 KB]
Slaměné srdíčko (Zdroj: phoenix-design.cz)
[700x525 405 KB]
Věnec zelená hlava (Zdroj: phoenix-design.cz)
[700x525 164 KB]


Jaké budou náklady?

Menší slaměné věnce, které poslouží jako základ, pořídíte v květinářstvích a dalších obchodech již od cca 20 Kč. Pokud ještě doma nemáte lepicí pistoli, pak vězte, že nejlevnější lepicí pistole pořídíte od zhruba 250 Kč. Náplně, lepicí tyčinky do tavicí pistole, pak stojí v balení o 30 kusech kolem 80 Kč.

Jednotlivé ozdoby na věnec , pokud si je sami nenatrháte a neusušíte, vyjdou řádově na desítky korun.

Pokud se rozhodnete pro nákup hotového věnce, počítejte s cenami od 200 Kč výše. Dražší varianty mohou vyjít klidně i přes 500 Kč.

Čtěte také: Jak vyrobit velikonoční věnec?

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

4.12 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Adventní věnec: Návod na výrobu + fotogalerie + video

Adventní věnec: Návod na výrobu + fotogalerie + video

K odpočítávání období před Vánoci, tedy adventního času, si symbolicky můžete připravit adventní věnec. Svíčky, které jsou na něm umístěny, pak postupně zapalujete každou neděli, poslední tedy v závěrečnou neděli před Vánoci. Zdobení adventního věnce zvládnete jednoduše sami, postup není nijak nároč…

Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Vánoční ozdoby nemusíte nutně jen draze kupovat v obchodech. Snadno si je vyrobíte doma, a to z levných materiálů. Některé se dokonce dají vyrobit tak snadno, že to zvládnou i vaše děti. Ozdoby pak můžete použít do oken, jako dekorace na stěny či jinam do bytu, v neposlední řadě pak mohou sloužit ta…


Podrobný návod, jak vyrobit papírového draka + fotogalerie

Podrobný návod, jak vyrobit papírového draka + fotogalerie

Na podzim jsou ideální podmínky pro to, abyste spolu se svými dětmi šli pouštět draky. Během října a listopadu ještě není taková zima, takže se dá jít bez problémů na delší procházku do přírody. Navíc v tomto období často silněji fouká vítr, což nahrává tomu, že pouštění draků bude skvělou zábavou, …

Jak si vyrobit razítko? + Video

Jak si vyrobit razítko? + Video

Chcete si orazítkovat svoje věci do školy či do práce, ale nehodláte za razítko utrácet zbytečné peníze? Je pravdou, že zhotovení razítek u profesionálních firem je poměrně drahé. Sice mohou být dokonalá, nicméně nač zbytečně utrácet, když jdou vyrobit i doma. Stačí k tomu opravdu málo. Podomácku vy…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!