Jak vyrobit stojánek na vánoční stromek

26. listopad 2013 | 04:50

Vánoce jsou takřka za dveřmi a spolu s tím se blíží doba, kdy budete strojit vánoční stromeček. Abyste jej však mohli umístit do pokoje, je zapotřebí mít připravený stojan, do něhož stromek před ozdobením upevníte. Výroba stojánku na vánoční stromek je velmi jednoduchá. Zaměříme se na výrobu dřevěného stojanu, který je dostatečně bytelný a poskytuje stromku dobrou oporu.

Reklama
Jak vyrobit stojánek na vánoční stromekJak vyrobit stojánek na vánoční stromek

Postup výroby

Sestavení základní konstrukce

Před sestavováním konstrukce stojanu je nutné si připravit jednotlivé dřevěné díly. Stačí si jednoduše nařezat dřevěné hranoly podle toho, jak bude velký  stojan, respektive jak mohutný stromek do něj budete usazovat.

Reklama

Uprostřed hranolů, které budou sloužit jako nohy stojanu, vyříznete ve střední části do půlky jejich tloušťky zářezy tak, aby do sebe při překřížení hranoly zapadly. Připevnit je k sobě lze pomocí hřebíků nebo lepidla.

Vytvoření otvoru pro kmen stromku

Ve chvíli, kdy máte základní konstrukci, udělejte si ve středu kříže pomocí tužky označení. Zde bude střed stojánku. Vezměte silnější vrták a v označeném středu vyvrtejte otvor. Do něho pak vsadíte kmen stromku.

Finální úprava

Aby stojánek vypadal hezky, doporučuji jeho jednotlivé části obrousit a osmirkovat. Je možné stojan také nalakovat.

Úprava otvoru dle velikosti kmene

Při usazování stromku do stojanu může být otvor příliš velký. Aby stromek ze stojanu nepadal, připravte si dřevěné třísky, kterými ucpete otvor, pokud se stromek bude ve stojanu příliš hýbat.

Pokud naopak bude otvor stojanu příliš malý, není nic jednoduššího, než seříznout kmen stromku tak, aby do otvoru bez problémů zapadl.

Co je potřeba

  • Dřevěné hranoly
  • Pilka
  • Vrtačka
  • Lepidlo
  • Hřebíky
  • Kladívko
  • Lak na dřevo
  • Smirkový papír

Jak dlouho to potrvá?

Výroba stojánku na vánoční stromek vám nezabere od prvního do posledního okamžiku déle než pár desítek minut. Pokud jste zruční a máte již předem připravené hranoly na nohy stojanu, bude jeho výroba trvat deset až patnáct minut. Nic složitého.

Jaké budou náklady?

Na výrobu stojanu budete potřebovat hlavně dřevěné hranoly, které nařežete na vhodnou velikost. Pokud doma nemáte po ruce žádné hranoly navíc, pořídíte je v obchodech s dřevomateriály. Za jeden velký hranol dáte kolem 40 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.38 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Vánoční ozdoby nemusíte nutně jen draze kupovat v obchodech. Snadno si je vyrobíte doma, a to z levných materiálů. Některé se dokonce dají vyrobit tak snadno, že to zvládnou i vaše děti. Ozdoby pak můžete použít do oken, jako dekorace na stěny či jinam do bytu, v neposlední řadě pak mohou sloužit ta…

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Součástí příprav před příchodem Štědrého dne je také zdobení vánočního stromečku. Někdo jej připravuje až přímo na Štědrý den, jiní si tuto oblíbenou činnost dopřávají už dříve, záleží jen na vašich zvycích. Každý z vás má jistě svůj tradiční postup, jak ozdobit vánoční stromeček. Pro jistotu je ale…


Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

S blížícím se příchodem Vánoc byste si měli najít chvilku času na to, abyste zkontrolovali výzdobu a veškeré potřeby a doplňky, které během svátků použijete. Jednou z důležitých součástí výbavy je stojan na vánoční stromeček. Pokud se chystáte na jeho nákup, pak vás jistě zajímá, jaké jsou při jeho …

Vánoční dekorace: Výroba a návody, jak na to

Vánoční dekorace: Výroba a návody, jak na to

Tipů a návodů, jak vyrobit vlastní vánoční dekorace, se dá nalézt ohromné množství. Díky tomu si můžete příjemně vyzdobit svoji domácnost, aniž byste zbytečně utráceli peníze za drahé kupované dekorace. V následujícím článku si představíme, jak probíhá výroba některých vánočních dekorací.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Michal

úterý, 17. prosinec 2013
09:56

Ses dobrej!To by me nenapadlo a krasne to popisujes.Takze prekrizit hranoly za 40kc a vyvrtat diru?


Napsal: Michal [Odpovědět]