Jak ozdobit vánoční stromeček?

2. prosinec 2013 | 14:16

Součástí příprav před příchodem Štědrého dne je také zdobení vánočního stromečku. Někdo jej připravuje až přímo na Štědrý den, jiní si tuto oblíbenou činnost dopřávají už dříve, záleží jen na vašich zvycích. Každý z vás má jistě svůj tradiční postup, jak ozdobit vánoční stromeček. Pro jistotu je ale dobré si ujasnit, jaký způsob je ten nejjistější a nejlepší.

Reklama
Jak ozdobit vánoční stromeček?Jak ozdobit vánoční stromeček?

Postup

Umístění a upevnění

Prvním krokem je samozřejmě nachystání vánočního stromečku na místo. Obvykle se stromek staví do obývacího pokoje, kde se během Vánoc schází celá rodina a usedají zde také všichni návštěvníci. Stromeček rozhodně musí mít výsadní místo, ne aby se krčil někde v rohu.

Stromeček nejprve uchyťte do stojanu. Pokud nemáte stojan z obchodu, můžete si jej vyrobit sami. O tom, jak vyrobit stojan na vánoční stromeček, jsme psali v jednom z předchozích článků.

Světla

Po důkladném upnutí do stojanu může konečně začít vlastní zdobení.

Nejprve si připravte vánoční osvětlení na stromek. To vyjměte z obalu a rozprostřete jej na podlahu tak, aby kabely a světla nebyly zamotané. Pak ozkoušejte, zda všechna světla svítí. V případě, že tomu tak po zapojení do elektřiny není, zkontrolujte jednotlivá světla a ta rozbitá či nefunkční vyměňte.

Vánoční světla pak vezměte uprostřed a první úchyt umístěte na vrchol stromečku. Pak jednotlivé úchyty umisťujte postupně od shora dolů, a to pokud možno rovnoměrně, aby byl efekt při rozsvíceném stromečku co nejlepší. Nezapomeňte, že koncové světlo, od něhož vede již jen kabel do sítě, umístěte do blízkosti zásuvky. Je dobré, pokud je zásuvka za stromečkem tak, aby kabel nepřekážel před stromkem.

Ozdoby

Jakmile máte upnuté osvětlení, přicházejí na řadu čokoládové ozdoby. Můžete použít vlastní výtvory, které připevníte na háčky a pověsíte, stejně tak jsou ale pěkné i čokoládové ozdoby z kupovaných vánočních kolekcí. Rozmístění a hustota cukrovinek samozřejmě záleží jen na vás, ale je lepší to s nimi příliš nepřehánět, musí zbýt místo na klasické ozdoby.

Nyní již můžete začít na stromeček rozmisťovat klasické ozdoby – nejprve ty nerozbitné (slaměné apod.), pak skleněné. Můžete si také vyrobit vlastní vánoční ozdoby - ze slámy, z papíru nebo z vizovického těsta.

Poté, co máte zavěšeny ozdoby, přijdou na řadu vánoční řetězy. Pokud jsou dlouhé, oviňte je postupně okolo celého obvodu stromečku, každý kus vždy v jedné rovině.

Nakonec stromeček dozdobte ještě třásněmi a „sněhem“. Ten si můžete vyrobit z barevného alobalu, který rozstříháte na jemné proužky.

Co je potřeba

  • Stojan na vánoční stromeček
  • Vánoční osvětlení
  • Čokoládová kolekce (nebo vlastní cukroví na stromek)
  • Vánoční ozdoby na stromeček
  • Vánoční řetězy
  • Třásně, vánoční sníh

Jak dlouho to potrvá?

Zdobení vánočního stromečku je radostnou a příjemnou záležitostí, takže rozhodně není kam spěchat. Klidně zapojte celou rodinu, včetně dětí, které si to jistě náležitě vychutnají. Stromek budete mít vyzdobený zhruba během jedné až dvou hodin.

Jaké budou náklady?

Pořízení vánočního stromečku je otázkou několika dní před tím, než jej začnete zdobit. Jeho cena se liší dle typu dřeviny, velikosti a také tvaru. Nejlevnější jsou smrkové stromky, jejich ceny začínají v malých velikostech již od 250 Kč. Za kvalitní jedli ale dáte klidně 600 Kč i více.

Vánoční světla (řetězy) lze pořídit již od zhruba 300 Kč, v kvalitnějších provedeních stojí klidně až 1.000 Kč. Další položky zakoupíte opět v řádech desítek až stovek korun.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak ozdobit vánoční stůl?

Jak ozdobit vánoční stůl?

Ke správné atmosféře o vánočních svátcích je potřeba si dát záležet také na tom, jak hezky vyzdobíte vánoční stůl. Nemám tím na mysli jen to, co se na stole objeví za jídla, ale především to, jak bude stůl vypadat na pohled. Vánoce jsou svátečním časem a podle toho by také měl stůl vypadat.

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromek

Jak vyrobit stojánek na vánoční stromek

Vánoce jsou takřka za dveřmi a spolu s tím se blíží doba, kdy budete strojit vánoční stromeček. Abyste jej však mohli umístit do pokoje, je zapotřebí mít připravený stojan, do něhož stromek před ozdobením upevníte. Výroba stojánku na vánoční stromek je velmi jednoduchá. Zaměříme se na výrobu dřevěné…


Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

Stojánky na vánoční stromečky: Tradiční nebo moderní?

S blížícím se příchodem Vánoc byste si měli najít chvilku času na to, abyste zkontrolovali výzdobu a veškeré potřeby a doplňky, které během svátků použijete. Jednou z důležitých součástí výbavy je stojan na vánoční stromeček. Pokud se chystáte na jeho nákup, pak vás jistě zajímá, jaké jsou při jeho …

Jak pečovat o vánoční hvězdu?

Jak pečovat o vánoční hvězdu?

Vánoční hvězda je oblíbenou dekorací, která obohacuje nejednu domácnost. Tato rostlinka, která má původ v Mexiku, však vyžaduje určitou péči, jinak vám rychle uschne a opadá. Kdo by pak chtěl mít doma o Vánocích květinu, která bude mít namísto krásných červených a zelených listů je oschlé lupeny?
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!