Jak vyrobit valentýnské srdce a přání

8. únor 2014 | 12:35

Datum 14. února se už i v našich končinách vžilo jako den, kdy se slaví svátek sv. Valentýna. Tento angloamerický svátek je u nás známý teprve několik let. Někteří lidé jej zcela ignorují, zejména mladší generace ho ale přijala za svůj a žádný rok na něj nezapomene. Ke svátku patří vyjádření lásky milovanému protějšku a také věnování nějakého pěkného dárku.

Reklama
Jak vyrobit valentýnské srdce a přáníJak vyrobit valentýnské srdce a přání

Hodně lidí dává přednost koupi nějakého šperku či jiného předmětu, případně třeba uspořádání romantické večeře. Zdaleka nejvíce ale potěší, když od vás drahá polovička dostane ručně vyrobený dárek.

Reklama

Ke svátku svatého Valentýna bezesporu patří věnování srdíček. Srdce je ostatně symbolem lásky. Valentýnské srdce si můžete doma vyrobit prakticky z čehokoliv, klidně třeba zkuste upéct dortík ve tvaru srdíčka. Já se však zaměřím na tradičnější výrobu valentýnských srdcí.

Valentýnské srdce z drátku

Co je potřeba

 • Kousek drátku
 • Barevné látky

Postup

Postup výroby je velmi jednoduchý. Stačí si vzít tenčí drát a vymodelovat jej do tvaru srdce. Následně si vezmete proužky látky a navážete je dle libosti na drát. Postupujte tak, aby v konečné fázi nebyl drátek vůbec vidět.

Valentýnské srdce z papíru

Co je potřeba

 • Tvrdší papír
 • Nůžky
 • Lepidlo
 • Fix
 • Hedvábný papír

Postup

Z většího kusu papíru vystřihněte dvě srdíčka o stejných rozměrech. Abyste se s tím nemuseli trápit, doporučuji to provést tak, že si nejprve papír ohnete na dvě části. Na jednu si pak předkreslíte srdíčko a vystřihnete. Tím, že je papír přepůlen, dojde zároveň i k odstřižení druhého srdce.

Totéž proveďte u hedvábného papíru jen s tím rozdílem, že srdíčko bude menší nežli ta, která jste vystřihli z tvrdého papíru.

Hedvábná srdce pak nalepte na jedno srdce z tvrdého papíru. Jako alternativou můžete menší srdce vymalovat.

V další fázi umístěte doprostřed srdíčka nějaký drobný dárek a poté srdce slepte po okrajích k sobě.

Pro lepší efekt je dobré srdíčka nějak dozdobit – vybarvit, použít různé třásně apod. To už nechám jen a pouze na vaší fantazii.

Valentýnské přání z lepenky

Postup

Kromě srdce lze samozřejmě zvolit i jiné motivy přání. Při výrobě přání z vlnité lepenky nejprve z tvrdého papíru vystřihněte požadovaný tvar. Postup je stejný jako v případě vystřihávání srdce. Tedy opět přeložit papír na dvě půlky, načrtnout si rozměry přání a vystřihnout. Vzniknou vám tak dvě půlky přání.

V další fázi totéž proveďte z vlnité lepenky, opět si jen zvolíte tvar a motiv přání. Lepenku pak přilepte na tvrdý papír. Do přání následně vepište nějaké pěkné přání.

Co je potřeba

 • Vlnitá lepenka
 • Tvrdý papír
 • Lepidlo
 • Nůžky
 • Tužka
 • Propiska či fix na vepsání přání

Jak dlouho to potrvá?

Výroba výše uvedených valentýnských přání a srdcí vám zabere zhruba čtvrt hodiny. Pokud do přání či srdce něco vepisujete, dejte si záležet na úhledném písmu.

Jaké budou náklady?

O nějakých nákladech zde prakticky nemůže být řeč. Výše uvedená přání a valentýnská srdce vás vyjdou řádově na pár korun. I tak ale dokážou to, koho máte rádi, velmi potěšit.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak si vyrobit razítko? + Video

Jak si vyrobit razítko? + Video

Chcete si orazítkovat svoje věci do školy či do práce, ale nehodláte za razítko utrácet zbytečné peníze? Je pravdou, že zhotovení razítek u profesionálních firem je poměrně drahé. Sice mohou být dokonalá, nicméně nač zbytečně utrácet, když jdou vyrobit i doma. Stačí k tomu opravdu málo. Podomácku vy…

Jak si vyrobit doma vlastní olej?

Jak si vyrobit doma vlastní olej?

Olej na vaření a pečení, který si kupujete balený v obchodech, je poměrně drahý, navíc ne vždy v takové kvalitě, jakou byste za danou cenu čekali. Proto mnozí z vás raději volí řešení, kdy se doma udělají olej z vlastních surovin. Stačí k tomu mít kvalitní lis na olej a během chvilky máte perfektní …


Jak vyrobit dušičkový věnec? + fotogalerie

Jak vyrobit dušičkový věnec? + fotogalerie

Druhý den v listopadu připadá na dušičky. Jedná se o uctění památky zesnulých a vzpomínku na ně. Památku zesnulých, lidově dušičky, provázejí různé liturgické obřady a mše, zároveň je to také čas, kdy chodíme na hřbitov položit na hrob zesnulých věnce. Věnec na dušičky si buďto můžete zakoupit přímo…

Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Vánoční ozdoby nemusíte nutně jen draze kupovat v obchodech. Snadno si je vyrobíte doma, a to z levných materiálů. Některé se dokonce dají vyrobit tak snadno, že to zvládnou i vaše děti. Ozdoby pak můžete použít do oken, jako dekorace na stěny či jinam do bytu, v neposlední řadě pak mohou sloužit ta…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!