Jak si vyrobit razítko? + Video

12. květen 2014 | 10:43

Chcete si orazítkovat svoje věci do školy či do práce, ale nehodláte za razítko utrácet zbytečné peníze? Je pravdou, že zhotovení razítek u profesionálních firem je poměrně drahé. Sice mohou být dokonalá, nicméně nač zbytečně utrácet, když jdou vyrobit i doma. Stačí k tomu opravdu málo. Podomácku vyrobená razítka sice asi nebudete používat jako oficiální třeba v kanceláři, ale jinak je lze použít prakticky na cokoliv.

Reklama
Jak si vyrobit razítko? + VideoJak si vyrobit razítko? + Video

 

 

Použití razítka

Podomácku vyrobené razítko využijete třeba na zpestření dopisů, které zasíláte svým blízkým, případně i na vylepšení vánočních a dárkových balení. Děti si s nimi pro změnu mohou označit svoje školní pomůcky, aby je pak lépe identifikovaly. Příležitostí, kde lze využít vlastnoručně vyrobená razítka, je skutečně hodně. A hlavně: při jejich výrobě se vy i vaše děti pobaví.

Postup výroby razítka

V první řadě si promyslete, jaký obraz by mělo razítko natisknout. Záleží samozřejmě jen na vás, jaký bude výsledný obrázek. Jen mějte na paměti, že je lepší dělat spíše jednoduší obrazce, u složitějších byste jednak měli hodně titěrné práce, navíc by pak nemusely vyniknout jednotlivé detaily.

Ve chvíli, kdy máte rozmyšleno, jaký obrázek či nápis na razítku chcete mít, připravte si obyčejnou gumu, kterou používáte na gumování. Na ni pak tužkou načrtněte požadovaný obrázek či nápis.

Pokud se nechcete splést, pak je lepší si obrázek nejprve nakreslit na papír, ten pak přiložit lícem na gumu a z rubu obrázek překreslit. Dojde tak k jeho přenesení na gumu. Tento postup je vhodný zejména v okamžiku, kdy na razítku hodláte vytvořit nějaká nápis.

V další fázi pak už jen stačí vyrýt okraje gumy podle nákresu, který je na ní nanesen a razítko je hotové.

K otisknutí razítka pak použijte například tiskařskou barvu, případně klasické barvy na malování či inkoust, zkrátka vše, co bude vytvářet otisk. Razítko stačí pevně přitisknout tak, aby se na něj barva nanesla a následně jej položit na místo, kam chcete otisk přenést.

Co je potřeba

  • Guma na gumování
  • Nůž, nůžky
  • Řezák
  • Rydlo
  • Papír
  • Obyčejná tužka
  • Tiskařská barva, inkoust

Jak dlouho to potrvá?

Výroba domácího razítka nezabere příliš času. Pokud zvolíte jednoduchý motiv, můžete si jej vyrobit klidně i za pouhých 10 minut. Kdo chce vytvořit opravdu pěkné razítko s detailní kresbou či nápisy, tomu může jeho výtvor zabrat daleko více času.

Jaké budou náklady?

Pokud doma nemáte starou gumu, pak stačí zajít do papírnictví. Obyčejná pryžová guma na gumování dnes stojí 2 – 5 Kč. Za barvu pak dáte maximálně pár korun. Koupit si můžete také klasický polštářek na inkoust, ten stojí lehce přes 100 Kč. Pakliže pro otisk razítka použijete inkoust, pak vás vyjde na cca 15 Kč v lahvičce.

Video

Na videu se podívejte, jak snadno se dá vyrobit razítko:

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.09 hvězdiček / Hodnoceno: 11x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak si vyrobit doma vlastní olej?

Jak si vyrobit doma vlastní olej?

Olej na vaření a pečení, který si kupujete balený v obchodech, je poměrně drahý, navíc ne vždy v takové kvalitě, jakou byste za danou cenu čekali. Proto mnozí z vás raději volí řešení, kdy se doma udělají olej z vlastních surovin. Stačí k tomu mít kvalitní lis na olej a během chvilky máte perfektní …

Jak vyrobit dušičkový věnec? + fotogalerie

Jak vyrobit dušičkový věnec? + fotogalerie

Druhý den v listopadu připadá na dušičky. Jedná se o uctění památky zesnulých a vzpomínku na ně. Památku zesnulých, lidově dušičky, provázejí různé liturgické obřady a mše, zároveň je to také čas, kdy chodíme na hřbitov položit na hrob zesnulých věnce. Věnec na dušičky si buďto můžete zakoupit přímo…


Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Jak vyrobit vánoční ozdoby + fotogalerie + videa

Vánoční ozdoby nemusíte nutně jen draze kupovat v obchodech. Snadno si je vyrobíte doma, a to z levných materiálů. Některé se dokonce dají vyrobit tak snadno, že to zvládnou i vaše děti. Ozdoby pak můžete použít do oken, jako dekorace na stěny či jinam do bytu, v neposlední řadě pak mohou sloužit ta…

Jak vyrobit valentýnské srdce a přání

Jak vyrobit valentýnské srdce a přání

Datum 14. února se už i v našich končinách vžilo jako den, kdy se slaví svátek sv. Valentýna. Tento angloamerický svátek je u nás známý teprve několik let. Někteří lidé jej zcela ignorují, zejména mladší generace ho ale přijala za svůj a žádný rok na něj nezapomene. Ke svátku patří vyjádření lásky m…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!