Jak odstranit policejní virus?

19. září 2013 | 12:55

V minulých měsících začal mnoha uživatelům počítačů dělat problémy policejní virus. Jedná se o typ viru, který vám zablokuje počítač s tím, že se tváří, že blokaci provedla Policie ČR a k jeho odstranění je nutné zaplatit nějaký poplatek. Hodně lidí už tomuto triku naletělo. Kdo však není počítačovým analfabetem, ten ví, že virus jde odstranit.

Reklama
Jak odstranit policejní virus?Jak odstranit policejní virus?

Postup odstranění

Odvirování počítače

V první fázi je nutné počítač nejprve zbavit samotného viru. použijte záchranné USB nebo CD. Z něj počítač nabootujte a odvirujte. Stačí postupovat podle průvodce.

Reklama

Dočištění

Jakmile je počítač odvirován, bude počítač dočistit. Při startu systému poté, co zmizí BIOS informace, mačkejte klávesu F8. Poté, co se vám zobrazí nabídka, zvolte řádek s názvem Nouzový režim.

Postup u Windows 7

Pokud máte Windows 7, pak v příkazovém řádku napíšete příkaz rstrui.exe. S jeho pomocí dojde ke spuštění nástroje pro obnovu systému. Pak už jen stačí vybrat vhodný bod obnovení, například 10 dnů zpět.

Postup u Windows XP

Máte-li starší Windows XP, v příkazovém řádku zadáte C:Windowssystem32Restorerstrui.exe a stisknete klávesu ENTER. Opět vyberete vhodný bod obnovení.

Co je potřeba k odstranění

  • Antivir
  • Záchranný USB flash disk nebo Rescue CD

Jak dlouho to potrvá?

Odstranění policejního viru výše uvedenými způsoby potrvá několik minut. Nejendná se o žádný složitý úkon.

Jaké budou náklady?

K odstranění viru není zapotřebí nic kupovat, vystačíte si pouze s vlastními schopnostmi.

Video

Ve videu najdete ukázku toho, jak se dá s policejním virem zatočit.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak odstranit virus Delta Search?

Jak odstranit virus Delta Search?

Virus Delta Search se mnohdy objevuje na počítačích běžných uživatelů, přičemž o něm mnozí ani nevědí, zejména pokud nejsou zrovna zběhlí s prací na internetu. Jedná se vlastně o virus, který vás automaticky přesměrovává na web delta-search.com, zatímco vy chcete informace hledat ve vámi běžně použí…

Jak odstranit barvu z radiátoru?

Jak odstranit barvu z radiátoru?

Před tím, než se pustíte do natírání radiátorů, je zpravidla zapotřebí odstranit původní barvu. Kromě ní je vhodné se zbavit i veškerých nečistot, které jsou na radiátoru zaneseny a také všech hrubostí, například kapek, které pak kazí celkový vzhled po nanesení nového nátěru.


Jak odstranit vodní kámen?

Jak odstranit vodní kámen?

Vodní kámen se tvoří v důsledku nesprávného pH vody. Je-li voda příliš tvrdá, usazuje se vodní kámen na spotřebičích, které s vodou přicházejí do kontaktu. Typicky se jedná o pračky, myčky nádobí, ale také o samotné nádobí ( hrnce, skleničky apod.). Vodní kámen snižuje jejich životnost a výkon. Má o…

3 způsoby jak odstranit červotoče ze dřeva

3 způsoby jak odstranit červotoče ze dřeva

Červotoč je hmyzem, který se rád uchyluje do dřeva. Jakmile zjistíte, že v nábytku doma či na zahradě máte červotoče, je potřeba s ním co nejrychleji zatočit, jinak bude nábytek za chvíli ve velmi špatném stavu, dojde postupně k jeho destrukci a bude na vyhození. Existuje několik způsobů, jak odstra…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!