Jak zatmelit spáry na balkoně?

5. srpen 2013 | 11:34

Na balkonech starších domů se často vydrolí spáry. Ty je nutné zatmelit, v opačném případě by totiž mohlo dojít k zatékání vody, což by pak mělo za následek další zhoršení problému.

Reklama
Jak zatmelit spáry na balkoně?Jak zatmelit spáry na balkoně?

Postup opravy

Před nanesením nové vrstvy tmelu je potřeba odstranit zbytky starého. K tomu použijte obyčejný ostrý nůž.

Pakliže je starého tmelu větší množství, použijte také vysavač, s nímž veškeré nečistoty snadno odklidíte. Odstranění starého tmelu je důležité, neboť jedině tak bude nová vrstva dobře držet.

Po odstranění zbytků starého tmelu proveďte také odmaštění. K tomu lze použít benzín nebo jakýkoliv saponát, který má odmašťující účinky.

Spodní část spáry vyložte tmelící šňůrkou. Tmel díky ní nepřilne ke dnu a bude mít delší trvanlivost.

Okolí opravované spáry zalepte páskou. Zamezíte tak zbytečnému zašpinění obkladů. Postačí k tomu obyčejná páska z PVC, případně papírová varianta.

Následně již můžete přistoupit k samotnému nánosu tmelu. Je zapotřebí jej nanášet rovnoměrně tak, aby byla vyplněna celá spára až po okraj. Tmel, který bude přebývat, uhlaďte stěrkou nebo pomocí prstu.

Co je potřeba k opravě

  • tmel
  • vytlačovací pistole
  • tmelící šnůra
  • nůž
  • vysavač
  • saponát
  • benzín
  • maskovací páska
  • stěrka

Jak dlouho oprava potrvá?

Tmelení spár na balkoně vám zabere maximálně jednu až dvě hodiny. Záleží samozřejmě na velikosti plochy, kterou budete opravovat.

Jaké budou náklady na opravu?

Tmel zakoupíte za zhruba 200Kč. Tmelící šnůru lze pořídit od 50Kč. Maskovací pásku koupíte od 30Kč, malá stěrka vyjde na zhruba stejnou sumu.

Všechny tyto materiály lze pořídit v hobby marketech nebo obchodech, které se specializují na stavební chemii.

 

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Sádrokarton: Jak opravit drobné díry a rýhy?

Sádrokarton: Jak opravit drobné díry a rýhy?

Potřebovali jste posunout o několik centimetrů kabely elektroinstalace, ale po této úpravě zůstaly v sádrokartonové stěně rýhy či přímo díry? Jak si poradit s jejich zakrytím?

Jak zazimovat jahody?

Jak zazimovat jahody?

V podzimním čase je potřeba udělat na zahradě mnoho věcí. Mnozí z vás jistě mají vysazené jahody. Ty rovněž potřebují péči před tím, než přijde tuhá zima. Zazimování se týká nejen jahodníků, které jsou vysazeny volně na zahradě, ale i těch, které máte v truhlících na balkoně.


Jak provést montáž satelitu?

Jak provést montáž satelitu?

Jednou z možností, jak přijímat televizní kanály, je využití satelitu. Satelitní přijímače jsou praktické zejména tam, kde není možnost napojit se na kabelovou televizi. Stejně tak tyto zařízení využijí ti z vás, kteří nechtějí být omezeni ve výběru televizních programů. Díky satelitu jich totiž dom…

Jak obkládat interiér přírodním kamenem?

Jak obkládat interiér přírodním kamenem?

Nejen v exteriérech, ale i v interiérech domu lze využít k obkladu stěn přírodní kámen. Ten vytváří Elami pěkný estetický prvek. Efektně působí například v okolí kamen či krbu. Realizace odkladů přírodním kamenem je do značné míry podobná klasickému lepení obkladů a dlaždic, pár rozdílů se zde ale p…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!