Jak provést montáž satelitu?

1. červenec 2014 | 13:43

Jednou z možností, jak přijímat televizní kanály, je využití satelitu. Satelitní přijímače jsou praktické zejména tam, kde není možnost napojit se na kabelovou televizi. Stejně tak tyto zařízení využijí ti z vás, kteří nechtějí být omezeni ve výběru televizních programů. Díky satelitu jich totiž doma můžete mít klidně i několik set. V tomto článku se dozvíte, jak nainstalovat satelitní komplet.

Reklama
Jak provést montáž satelitu?Jak provést montáž satelitu?

 

 

Postup montáže

Volba místa

Satelit je potřeba umístit na vhodné místo. Jeho parabola by měla být s výhledem na jih.

Složení paraboly

Tento krok jde složitě vysvětlit, ovšem v praxi je to celkem jednoduché. Satelitní komplety obsahují podrobný návod, jak parabolu složit. Pokud tak budete podle nich budete postupovat, neměli byste narazit na žádnou obtíž.

Ke složené parabole připevněte LNB konvertor. Pokud chcete přijímat signál ze dvou družic, použijte monoblock. Dalším krokem je u monoblocku nastavení komunikačního protokolu na satelitu, tedy takzvané DiSEqC. V případě, že budete přijímat signál je z jedné družice, není potřeba DiSEqC nastavovat.

Připevnění paraboly

Parabolu nasuňte pomocí třmínku na držák. Ten je potřeba zvolit podle toho, kam budete parabolu umisťovat. Je totiž rozdíl v tom, zda bude na balkoně nebo například na zdi. Držáky na paraboly se podle toho liší ve svých parametrech, a to v délce a průměru.

Poté je třeba na parabole nastavit příslušné pozice podle toho, z jakého satelitu budete signál přijímat. Pozice se liší dle kanálů. Je tak potřeba vědět například, jak naladit programy ČT.

Připojení kabelů

Následuje připojení koaxiálního kabelu, který propojí parabolu se satelitním přijímačem. Je třeba jej nasadit do LNB konvertoru na parabole, druhý konec pak napojit na satelitní přijímač.

Na řadu přichází ještě připojení SCART kabelu. Jeden jeho konec zapojte do satelitního přijímače, druhý pak vašeho televizoru.

Dekódovací karta

Máte-li vše zapojeno, stačí do satelitního přijímače vložit dekódovací kartu, zvolit dekódovací program a počkat na aktivaci karty.

Co je potřeba

  • Satelitní komplet
  • Koaxiální kabel
  • SCART kabel
  • Dekódovací karta

Jak dlouho to potrvá?

Připojení satelitního přijímače s parabolou k televizoru vám zabere zhruba 30 - 60 minut.

Jaké budou náklady?

Záleží na tom, jaký typ satelitního přijímače zvolíte. Ceny satelitních kompletů se v současné době pohybují od cca 3.000 Kč výše.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Jak provést montáž sádrokartonu na strop? Realizace sádrokartonového podhledu

Montáž sádrokartonu na strop má několik specifik. Při nedodržení správného postupu může dojít k tomu, že vzniklé dílo nebude dostatečně kvalitní, a to z technologického i estetického hlediska.

Návod, jak provést montáž žaluzií do plastových oken: 3 způsoby montáže žaluzií

Návod, jak provést montáž žaluzií do plastových oken: 3 způsoby montáže žaluzií

Pokud jste si doma nechali udělat výměnu oken, určitě stojí za to zauvažovat také nad pořízením nových žaluzií do oken, která budou sloužit jako efektivní stínící prvek. Montáž žaluzií do oken lze provést svépomocí. Stačí si vybrat, zda budou namontovány přímo na okenní křídla, nebo zvolíte montáž d…


Jak na montáž rozetového kování? + video

Jak na montáž rozetového kování? + video

Rozetové kování je systémem, kdy je klika dveří oddělena od zámku. Oproti klasickému kování má tak dvě části. Jde o pěkný estetický prvek. Navíc jde rozetové kování a kliky pořídit v mnoha variantách a tvarech. Oblíbené jsou zejména hranaté rozety, stejně příjemně však působí i kulaté rozety. Třetím…

Jak se provádí montáž umyvadla?

Jak se provádí montáž umyvadla?

Montáž umyvadla je nedílnou součástí většiny zařizování a rekonstrukcí koupelen. Důležitou roli hraje nejen samotná instalace, ale také nalezení vhodného místa, kam umyvadlo v místnosti upevníte. V následujícím článku si nastíníme, jak se běžně montáž umyvadel provádí.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Pepulín

středa, 18. srpen 2021
22:28

Tak to pro nás naštěstí tyto starosti se satelitem skončili, protože u nás doma teď frčí internet televize a věřte, že je to něco, co byste si určitě neměli nechat doma ujít. My si to teda pořizovali z této stránky zde -


Napsal: Pepulín [Odpovědět]