Jak vybrat difúzní folii

2. červen 2017 | 11:42

Víte, jak správně vybrat difuzní fólii a k čemu vlastně slouží?

Reklama
Víte, jak správně vybrat difuzní fólii a k čemu vlastně slouží?Víte, jak správně vybrat difuzní fólii a k čemu vlastně slouží?

Co je difúzní fólie a k čemu se používá?

Difuzní fólie je dvouvrstvá doplňková hydroizolační fólie. Je velmi odolná, má stabilitu vůči UV záření a rovněž zvýšenou odolnost vůči chemické impregnaci. Je složená ze spodní netkané textilie z polyesteru a z vrchního funkčního nátěru. Používá se ve střešních systémech, pro instalaci v betonových, pálených vláknocementových a dalších krytin.

Proč použít difuzní fólii?

Difúzní folie odvádí z konstrukce ven vodní páry a vytváří uzavřený systém pro tepelnou izolaci, kterou zároveň chrání před deštěm, větrem, sněhem, ale i prachem a vlhkostí. U půdních vestaveb chrání navíc tepelnou izolaci proti vlhkosti. Používá se u dvou i tříplášťových střech.

Na co si dát pozor při výběru?

Máte-li vyšší nároky na požární odolnost, vyberte si fólie, které mají nižší reakci na oheň. Výběr fólie je často podceňován. Právě součást střešního souvrství, kterou difuzní folie je, rozhoduje o životnosti vaší střechy. Důležité jsou parametry jako vodotěsnost, ale i kvalita z hlediska dlouhověkosti. Nekvalitně vybraná folie má za následky:

  • neúčinnou či minimální funkci tepelné izolace
  • objevuje se plíseň a hniloba
  • hrozí zatékání vody do prostor bytu

Rozdělení difuzních fólií

Difuzní fólie se dělí na kontaktní a nekontaktní.

Kontaktní  fólie - je určena pro nevětrané střechy,  které nevyžadují vzhledem ke své  konstrukci provětrávanou mezeru. Konstrukce tohoto typu fólie umožní přímý kontakt s tepelnou izolací.

Nekontaktní fólie - je určena pro větrané střechy, kde musí být zadávána větší větrací mezera. Bude tak dodržena funkčnost fólie. Nepoužívá se přímo na izolaci, aby nedošlo ke kondenzaci na spodní straně fólie.

Na co dát pozor při její instalaci

Podstřešní difuzní fólie se pokládá přímo na bednění či tepelnou izolaci, čímž umožní odpařování vlhkosti z tepelné izolace. Zároveň nepropustí vodu do střešní krytiny. Při instalaci dbejte, aby byla fólie řádně napnutá a poté připevněna hřebíky či skobami. Nutné je dodržovat technologii pokládky, kterou určil výrobce. Jen tak zajistíte její správnou funkci a životnost.

Difuzní folie vs. parotěsná folie

Parotěsná fólie je umístěna vždy přímo pod tepelnou izolací a má zabránit pronikání teplého vzduchu z interiéru do ochlazované části izolace, difúzní fólie umožňuje prostup vlhkosti do provětrávané mezery. Zároveň zabraňuje zatékání vody do tepelné izolace.

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vybrat parotěsnou fólii

Jak vybrat parotěsnou fólii

Ve stavebnictví se neobejdete bez parotěsné fólie, která je naprosto nepostradatelným pomocníkem pro mnoho řemesel.

Jak instalovat nopovou fólii

Jak instalovat nopovou fólii

Víte, co je nopová fólie, jak ji instalovat a k čemu se používá?


Jak vybrat stínící tkaninu na plot

Jak vybrat stínící tkaninu na plot

Potřebujete se chránit před sluníčkem, zvědavou sousedkou nebo vás trápí neustálý smog z hlavní cesty? Přemýšlíte, jak prakticky a efektivně zastínit plot? Vhodným řešením je stínící tkanina na plot.

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Jak vybrat nádrž na dešťovou vodu

Dešťová voda může pomoci ušetřit více než polovinu výdajů za vodu. Je důležité vybrat si vhodnou nádrž na vodu.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!