Jak instalovat nopovou fólii

15. červen 2017 | 09:33

Víte, co je nopová fólie, jak ji instalovat a k čemu se používá?

Reklama
Víte, k čemu slouží nopová fólie?Víte, k čemu slouží nopová fólie?

Co je nopová fólie a k čemu se používá

Nopová fólie se vyrábí tvarováním rovných hydroizolačních fólií z vysokohustotního polyetylénu, s polokuželovými výstupky umožňujícími proudění vzduchu. Nazývá se také jako tvarovaná fólie. Nabízí separační, filtrační či ochrannou funkci.  Používá se jako:

  • ochrana hydroizolace zdiva v suterénu
  • ventilační vrstva pro odvětrání radonu z podloží
  • při sanaci vlhkého zdiva
  • akumulační vrstva na vodu

Instalace nopové fólie

Při aplikaci nopové fólie je potřeba přesně dodržet postup instalace.  Nopovou fólii lze instalovat vertikálně i horizontálně. Výstupky musí směřovat ke konstrukci. Výjimku tvoří GEO nopovka s nakašírovanou geotextilií. Ta se ke konstrukci přikládá tak, aby byla vidět geotextilie, která je nalepená na špičkách nopů.

Horizontální instalace:

Tímto způsobem se pokládá na střechy, podlahy atd. Geo nopovka - výstupy nopů směřují vzhůru. Nopová fólie bez geotextilie - můžete ji pokládat směrem vzhůru i dolů. Nopy, které směřují dolů vytváří na rovném pevném podkladu vzduchové kanálky.

Nopovou fólii je potřeba pevně přiložit k domu, aby byla až po základy a zároveň částečně vyčuhovala ven.  Pomocí speciální lišty je potřeba zajistit, aby nebyla nopová fólie odchlíplá.

Na co si dát při instalaci pozor

Položit nopovou fólii správně není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je potřeba dodržet přesný postup. Pokud nepoužijete ukončovací lištu, trpí tím funkčnost celého sanačního systému. Tato lišta zabraňuje zatékání dešťové vody a odchlipování fólie od konstrukce. Důležitá je správná hloubka výkopu, výšku fólie nad zemí a také velikost nopů. Rozhodně se nopová fólie nehodí všude. Nesmíme ji při instalaci poškodit.

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.91 hvězdiček / Hodnoceno: 23x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vybrat parotěsnou fólii

Jak vybrat parotěsnou fólii

Ve stavebnictví se neobejdete bez parotěsné fólie, která je naprosto nepostradatelným pomocníkem pro mnoho řemesel.

Jak vybrat difúzní folii

Jak vybrat difúzní folii

Víte, jak správně vybrat difuzní fólii a k čemu vlastně slouží?


Jak instalovat okenní klimatizaci?

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Nastává nejteplejší období roku. Ne každý z vás má možnost na léto vycestovat k moři a zůstává doma. Abyste nemuseli trpět vedrem, je nejvyšší čas na to pořídit si klimatizační jednotku, která vám doma zajistí ideální podmínky. Jednou z možností je instalace okenní klimatizace.

Jak instalovat vanovou zástěnu?

Jak instalovat vanovou zástěnu?

Vanové zástěny jsou praktickými doplňky k vanovým koutům. Zabraňují vytékání vody do volného prostoru koupelny během doby, kdy se ve vaně koupete. Díky nim tak nemáte doma po každém koupání povodeň. Jejich instalace je přitom poměrně jednoduchá.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!