Jak položit střešní tašky?

20. květen 2014 | 08:21

PR. Kvalitu střechy ovlivňuje zejména to, jakou zvolíte střešní krytinu a také, jakým způsobem ji upevníte. Zdaleka nejčastěji se v tuzemsku používají betonové střešní krytiny. Jejich pokládku zvládnete sami, stačí se jen držet několika hlavních zásad.

Reklama
Jak položit střešní tašky?Jak položit střešní tašky?

Pozor na sklon střechy

Při pokládce střešní krytiny hraje důležitou roli sklon střechy. Pakliže zvolíte klasické betonové tašky, je potřeba, aby byl sklon minimálně 22 stupňů.

V případě, že je sklon střechy přeci jen nižší, je nutné provést určitá opatření, například udělat podstřeší v podobě bednění, které bude doplněno o hydroizolační fólii. Pak je možné tašky pokládat i na střechu se sklonem pod 20 stupňů.

Pokládka na latí

K tomu, abyste mohli střešní tašky začít pokládat, je samozřejmě nutné, aby na střeše byly nainstalované dřevěné latě. Jejich průřez by měl být cca 50 milimetrů. U takto silných latí již nehrozí jejich zlomení a popraskání pod tíhou tašek.

Upevnění a kotvení

Máte-li na střeše připravené latě, můžete začít s pokládkou. Střešní tašky vždy zavěšujte za výstupky, které se nacházejí na jejich zadní části. Pakliže je sklon střechy větší, bude nutné každou třetí tašku ukotvit pomocí příchytky. Stejně tak kotvěte všechny tašky, které se nacházejí v krajní části střechy, zde už nezáleží na tom, jaký je sklon střechy.

Nevíte si rady? Zavolejte na pomoc odborníky

Ve chvíli, kdy si přeci jen nevíte rady s tím, jak položit latě a střešní tašky, nechte práci raději na odbornících. Ti vám jsou schopni zrealizovat střechy na klíč během několika málo dnů, a to včetně instalace doplňků a příslušenství, jako jsou kupříkladu okapové systémy.

Realizace střechy na klíč

Výstavbou střechy na klíč se zabývá firma Střechy Novák, jež sídlí v Kolíně. Jejích služeb však můžete využít, ať už jste z jakékoliv části České republiky. Více informací naleznete na webových stránkách strechy-novak.cz.

Komerční sdělení

-sad-

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak položit koberec?

Jak položit koberec?

Pokládka koberce jednou čeká každého majitele domácnosti. Můžete ji samozřejmě přenechat na odbornících, ale proč zbytečně utrácet, když nejde zase o žádnou složitou vědu, kterou byste nezvládli. Pokud nevíte, jak položit koberec, pak si přečtěte stručný návod, díky němuž pokládku zvládnete hravě a …

Jak položit linoleum?

Jak položit linoleum?

Linoleum je materiálem, který může tvořit základ podlahy. Rovněž se však využívá jako finální povrch v místnostech. Jeho pokládka není nijak extrémně náročná.


10 tipů, jak zajistit kvalitní a rychlou výstavbu střechy

10 tipů, jak zajistit kvalitní a rychlou výstavbu střechy

Blíží se podzim a s ním i nevlídné počasí. Pokud jste se zrovna pustili do stavby domu, určitě chcete mít před příchodem deštivých dnů hotovou střechu, aby se dovnitř domu nedostala voda. V dnešním článku zjistíte tipy, jak provést rychlou a přitom kvalitní výstavbu střechy.

10 tipů, jak na jarní revizi střechy a okapů

10 tipů, jak na jarní revizi střechy a okapů

Letošní zima nebyla bůhvíjak mrazivá, ani sněhu nenapadlo tolik jako v minulých letech. Přesto i během mírné zimy mohlo dojít k poškození střechy a okapů. Proto je v každém případě vhodné provést jejich revizi tak, aby střecha byla opět v perfektním stavu. Níže přináším 10 tipů, co udělat při jarní …
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!