10 tipů, jak zajistit kvalitní a rychlou výstavbu střechy

26. srpen 2014 | 14:11

Blíží se podzim a s ním i nevlídné počasí. Pokud jste se zrovna pustili do stavby domu, určitě chcete mít před příchodem deštivých dnů hotovou střechu, aby se dovnitř domu nedostala voda. V dnešním článku zjistíte tipy, jak provést rychlou a přitom kvalitní výstavbu střechy.

Reklama
10 tipů, jak zajistit kvalitní a rychlou výstavbu střechy10 tipů, jak zajistit kvalitní a rychlou výstavbu střechy

1. Zajistěte si kvalitní projekt

Střecha hraje u každého domu zásadní roli. Proto si před její realizací zajistěte kvalitní projektaci, která pak urychlí následnou výstavbu. Nezapomeňte také na stavební povolení, které je u tohoto typu stavby nezbytné. Stačí zajít na příslušný stavební úřad.

2. Použijte vhodný materiál

Realizaci naplánovaného projektu urychlíte tím, že si předem promyslíte, jaké materiály budou na střechu použity. Konkrétně je třeba vybrat vhodnou střešní krytinu. Volte vždy jen takovou, která má příslušnou certifikaci a je zhotovena renomovaným výrobcem. Při nákupu si všímejte všech parametrů. Krytiny se liší nejen ve velikostech, ale také například v tvarové stálosti, životnosti a složení.

3. Volba krytiny

V tomto směru platí jednoduchá zásada. Pokud plánujete výstavbu členitější střechy, v níž bude například i větší počet vikýřů, pak zvolte spíše střešní krytiny malých formátů. U jednodušších střech se naopak vyplatí použít velkoformátové střešní tašky.

4. Zvolte systémové řešení

Realizace střechy je rychlejší tehdy, zvolíte-li systémové řešení. To spočívá v tom, že si nebudete jednotlivé komponenty obstarávat postupně sami, ale najdete si firmu, která vám zhotoví střechu kompletně, od položení latí a střešní krytiny až po montáž okapových systémů a doplňků.

5. Nechte si poradit

Pakliže si střešní krytinu či doplňky vybíráte sami, pak rozhodně doporučuji nechat si poradit přímo od prodejce či výrobce. Stačí mu nastínit váš projekt a parametry střechy a prodejce vám na základě svých zkušeností a odbornosti poradí, jaká krytina je pro vás nejvhodnější.

6. Zvolte osvědčené firmy

Pokrývačské a klempířské práce jsou při realizaci střechy poměrně náročnou záležitostí. Je tak dobré se důkladně rozmyslet, jakou firmu si najmete. Pro získání lepšího přehledu si o jednotlivých firmách zjistěte co nejvíce informací, případně i to, jaké mají předchozí reference a zkušenosti.

7. Vše na smlouvu

Ať si na výstavbu střechy najmete kohokoliv, vždy trvejte na detailní písemné smlouvě. Častou chybou je, že lidé osloví své známé, kteří jim slíbí provést práce na „dobré slovo“. Pak ale nedodrží termíny, použijí jiné, levnější materiály, případně stavbu vůbec neprovedou. Máte-li uzavřenou písemnou smlouvu se všemi náležitostmi, můžete se v případě potíží bránit, a to i soudně.

8. Stavební dozor nechte na odbornících

Je známo, že Češi jsou národem kutilů. Mnozí lidé mají tendenci všemu rozumět, do všeho mluvit. Stavba střechy je ale natolik náročnou záležitostí, že byste veškerou kontrolu a dozor měli raději přenechat skutečným odborníkům. Nesnažte se organizovat a řídit stavbu, pokud na to nemáte dostatečnou kvalifikaci.

9. Problémy řešte přímo se zhotovitelem

Vyskytnou-li se v průběhu stavby nějaké komplikaci, nebo máte jakýkoliv problém, obraťte se co nejrychleji na zhotovitele a vše s ním konzultujte. V opačném případě totiž může dojít ke zbytečnému prodloužení výstavby. Efektivita spočívá v tom, že obě strany dokážou dobře komunikovat a případné problémy rychle odstranit.

10. Dodržujte smluvené podmínky

Nejen zadavatel má své povinnosti. I vy jste se v rámci smlouvy zavázali k určitým povinnostem, zejména včasné platbě v domluvené sumě. Stavba střechy bude provedena rychle jedině tehdy, dodržíte-li i vy osobně to, na čem jste se s protistranou dohodli.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

5 tipů, jak dětem zajistit zdravou zábavu

5 tipů, jak dětem zajistit zdravou zábavu

O tom, že si každé dítě rádo hraje, netřeba pochybovat. Máte-li před domem vlastní zahradu, proč ji nevyužít jako prostor, kde si vaše děti budou moci během dne hrát? V tomto článku vám přinášíme 5 tipů, jak dětem zajistit zdravou a bezpečnou zábavu.

10 tipů, jak na jarní revizi střechy a okapů

10 tipů, jak na jarní revizi střechy a okapů

Letošní zima nebyla bůhvíjak mrazivá, ani sněhu nenapadlo tolik jako v minulých letech. Přesto i během mírné zimy mohlo dojít k poškození střechy a okapů. Proto je v každém případě vhodné provést jejich revizi tak, aby střecha byla opět v perfektním stavu. Níže přináším 10 tipů, co udělat při jarní …


Jak opravit krov střechy?

Jak opravit krov střechy?

PR. Kompletní rekonstrukce střechy domu zahrnuje probíhá v několika fázích. Jednou z nejdůležitějších činností, na kterou se v žádném případě nesmí zapomenout, je oprava krovu.

Jak provést nadkrokevní izolaci střechy?

Jak provést nadkrokevní izolaci střechy?

Nadkrokevní izolace střechy přispívá ke zvýšení komfortu bydlení. Pakliže si necháte tuto moderní metodu izolace provést, sníží se vám náklady na vytápění domácnosti. Navíc střecha získá větší odolnost a prodlouží se tak doba její životnosti.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Josef

úterý, 7. říjen 2014
12:58

Podle mě záleží nejvíc na dobrém a propracovaném projektu, já za sebe můžu doporučit firmu www.prozi.cz, byli jsme s nimi moc spokojení.


Napsal: Josef [Odpovědět]