Jak natřít betonovou podlahu?

15. červenec 2013 | 10:00

Betonové podlahy mají poměrně dlouhou životnost. Přesto potřebují čas od času obnovit. K tomu je dobré využít speciální barvy na beton.

Reklama
Jak natřít betonovou podlahu?Jak natřít betonovou podlahu?

Podlahu z betonu jistě máte ve své garáži, případně někde v kůlně, dílně nebo pracovně. Povrch podlahy se častým kontaktem ošoupá a není pak tak lesklý. I proto je vhodné přistoupit k jejímu opětnému natření.

Postup opravy

Před samotným natíráním je velmi důležité povrch podlahy dokonale vyčistit tak, aby se na něm nevyskytovaly žádné nečistoty. Nesmí zde být prach či jiná špína.

Tyto nečistoty by způsobily, že by při natírání vznikly nerovnosti, povrch by pak nebyl tak hladký a čistý, jak očekáváte.

Pro nátěr zvolte speciální barvu na beton. Před použitím je potřeba ji pořádně zamíchat. Barva by se však neměla ředit.

Pro natírání použijte klasický váleček, pro menší podlahy nebo k rohům se hodí také štětec. Barvu je nutné aplikovat rovnoměrně tak, aby podlaha byla po dokončení celistvá.

Nátěr je potřeba opakovat minimálně dvakrát, přičemž první nátěr nechte důkladně uschnout, ideálně přes noc.

Co je potřeba k opravě

  • prostředky na čištění podlahy
  • barva na beton
  • štětec
  • váleček

Jak dlouho oprava potrvá?

Vzhledem k tomu, že mezi prvním a druhým nátěrem musí být několikahodinová pauza, bude celková doba úpravy betonové podlahy trvat zhruba dva dny. První den proveďte první nátěr, další den pak druhý.

Jaké budou náklady na opravu?

Cena barvy na beton se pohybuje od 300 do 1700 Kč, a to v závislosti na objemu, respektive na velikosti podlahy, na níž ji lze použít.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak natřít radiátory?

Jak natřít radiátory?

Starší radiátory mohou dost kazit celkový dojem z interiéru. Má-li radiátor zažloutlý nátěr, případně se na některých místech dokonce původní lak zcela odloupl, je na místě jej znovu natřít.

Jak natřít dřevěný plot?

Jak natřít dřevěný plot?

Dřevěné ploty se u rodinných domů objevují zdaleka nejčastěji, zejména na vesnicích a v menších městech. Pakliže jsou dobře upravené, vypadají velmi pěkně. Aby i váš plot patřil k těm hezčím, je zapotřebí je také vhodným způsobem natřít. Nátěr pomáhá nejen vylepšit vzhled plotu, ale přispívá také k …


Jak olejovat podlahu?

Jak olejovat podlahu?

Olejování podlahy se praktikuje zejména z toho důvodu, aby došlo ke zvýraznění přirozeného vzhledu a barvy dřeva. Aplikaci lze provádět u nově položené i u starší podlahy, která již pomalu ztrácí svoji původní barvu. Olejované podlahy je nutné upravovat pravidelně, ovšem pouze s kvalitními prostředk…

Jak pokládat korkovou podlahu?

Jak pokládat korkovou podlahu?

Korek je materiálem, který se dá využít nejen při obkládání stěn, ale také k pokládce podlahy. K tomu se využívají speciální korkové dlaždice, které jsou nejčastěji ve velikostech 30x30 centimetrů.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!