Jak natřít radiátory?

12. červenec 2013 | 09:38

Starší radiátory mohou dost kazit celkový dojem z interiéru. Má-li radiátor zažloutlý nátěr, případně se na některých místech dokonce původní lak zcela odloupl, je na místě jej znovu natřít.

Reklama
Jak natřít radiátory?Jak natřít radiátory?

Postup opravy

Povrch radiátoru nejprve kompletně očistěte pomocí ocelového kartáče. Zbavíte se tak veškerých nečistot, rzi a hlavně starého nátěru. K jeho odstranění lze použít také obyčejný smirkový papír. Důležité je, aby byl radiátor čistý až na kov.

Aby nedošlo ke zbytečnému zašpinění hlavice radiátoru, je dobré ji zakrýt páskou, případně jiným obdobným předmětem. Ušetříte si tak starosti s jejím čištěním poté, co bude natírání radiátoru dokončeno. Totéž udělejte také u dalších částí radiátoru, které nebudete natírat.

Aby nedošlo k pošpinění povrchu podlahy nebo koberce, který se nachází pod radiátorem, položte na zem zakrývací plastovou fólii nebo alespoň větší kus hadru.

Nyní již můžete přistoupit k namíchání základní barvy. Je doporučeno vybírat takovou barvu, která bude mít antikorozní vlastnosti. Barvu před nánosem důkladně promíchejte. Tuto základní barvu po natření nechte přibližně deset hodin zaschnout.

Po uplynutí doby přistoupíte k nátěru první a druhé vrstvy finální barvy. Finální barva by měla být speciálně určena na radiátory. Vyhnete se tak tomu, že dojde k rychlému zežloutnutí nátěru vlivem tepla ve chvíli, kdy radiátor bude zapnutý.

Finální nátěr proveďte minimálně dvakrát, vždy mezi jednotlivými nátěry nechte barvu pořádně zaschnout, minimálně pět hodin.

Co je potřeba k opravě?

  • ocelový kartáč
  • smirkový papír
  • krycí fólie
  • krycí pásky
  • základní nátěrový barva
  • finální barva ( vodou ředitelná)
  • štětec na nanášení nátěru ( ideálně štětec zárohák)

Jak dlouho oprava potrvá?

Vzhledem k tomu, že je potřeba několikrát čekat na to, až nátěr zaschne, oprava radiátoru se dost protáhne. Samotný čas, který však prací strávíte, není zas až tak dlouhý, počítá se maximálně na desítky minut.

 

Jaké budou náklady?

Štětec zárohák se dá koupit již od 40 Kč. Podstatně vyšší položkou bude nákup nátěrů- základního a finálního. Vodou ředitelný email pro vrchní nátěr vyjde v půlkilovém balení kolem 200Kč, stejná cenová relace platí pro základní nátěry.

 

Video

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak natřít dřevěný plot?

Jak natřít dřevěný plot?

Dřevěné ploty se u rodinných domů objevují zdaleka nejčastěji, zejména na vesnicích a v menších městech. Pakliže jsou dobře upravené, vypadají velmi pěkně. Aby i váš plot patřil k těm hezčím, je zapotřebí je také vhodným způsobem natřít. Nátěr pomáhá nejen vylepšit vzhled plotu, ale přispívá také k …

Jak natřít betonovou podlahu?

Jak natřít betonovou podlahu?

Betonové podlahy mají poměrně dlouhou životnost. Přesto potřebují čas od času obnovit. K tomu je dobré využít speciální barvy na beton.


Jak odstranit barvu z radiátoru?

Jak odstranit barvu z radiátoru?

Před tím, než se pustíte do natírání radiátorů, je zpravidla zapotřebí odstranit původní barvu. Kromě ní je vhodné se zbavit i veškerých nečistot, které jsou na radiátoru zaneseny a také všech hrubostí, například kapek, které pak kazí celkový vzhled po nanesení nového nátěru.

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Jak zateplit plochou střechu? Využití pěnové izolace

Ploché střechy se sice vyskytují převážně u komerčních objektů, ale v poslední době je kvůli nenáročné realizaci a poměrně snadnému řešení izolace využívají také mnozí architekti. Rovněž jsou typickým znakem pro panelové bytové domy. Zateplení ploché střechy je ideální provést už při výstavbě. Pokud…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!