6 tipů, jak se zbavit holubů na parapetu a balkonu

21. březen 2014 | 11:00

Holubi jsou ptactvem, které žije volně v přírodě, často se ale vyskytují i ve městech, kde si již zvykli na ruch a lidi. Obtěžují nás v celých hejnech na náměstích a veřejných prostranstvích. Velmi nepříjemné jsou ale situace, kdy si holubi zvyknout létat na parapety a balkony vašich domácností.Tam nejenže mohou vadit svým charakteristickým vrkáním, ale zanechávají po sobě také stopy v podobě trusu. Kromě toho jsou navíc i přenašeči různých onemocnění.

Reklama
6 tipů, jak se zbavit holubů na parapetu a balkonu6 tipů, jak se zbavit holubů na parapetu a balkonu

 

 

Pokud se tedy na balkonu či terase vaší domácnosti začnou příliš často objevovat, je určitě praktické udělat nějaké opatření, které je od dalších návštěv odradí a postupně si najdou jiná místa, například u vašich sousedů.

Postupy, jak se zbavit holubů

Nehodláte-li se smířit s tím, že vám holubi budou neustále znepříjemňovat život svojí přítomností u vašeho bydliště a nechcete je pořád vyhánět, pak zkuste některý z následujících tipů, jak se zbavit holubů na balkonu a terase.

1. Ochranná síť

Účinným řešením je natažení ochranné sítě přes balkon. Nevýhodou je, že to nevypadá příliš esteticky, navíc síť může vadit přímo i vám při pohybu po balkoně.

2. Lesklé předměty

Na parapet nebo balkon umístěte nějaké lesklé předměty, které budou na sluníčku dělat odraz. Použít lze třeba stará cédéčka. I zde je ale drobný nedostatek. Pokud sluníčko nesvítí, nebo máte balkon či parapet na stinné straně, bude takovéto řešení vlastně úplně zbytečné.

3. Atrapy

Možným řešením je také umístění atrapy dravce na balkon. Holubi si na ni ale po čase mohou zvyknout a začnou se na balkon opět slétávat.

4. Odstranění možných lákadel

Holubi se vám na balkon či parapet mohou slétávat i z toho důvodu, že je zde něco láká. Jedná se třeba o truhlíky s květinami apod. Zkuste je na nějakou dobu odstranit a uvidíte, zda právě toto bylo příčinou.

5. Bodce na holuby

Na parapety a balkony se dají použít také bodce. Pokud budou v dostatečné hustotě, holub nebude mít možnost, kam usednou a raději zvolí jiné místo. Toto řešení je sice poměrně účinné, ale může někomu z vás vadit z estetického hlediska.

6. Hubení

Radikálním řešením je hubení. To ale vždy musí provádět odborná deratizační firma, která splní veškeré podmínky, jež jí ukládají příslušné předpisy a právní normy.

Jak dlouho to potrvá?

Výše uvedené tipy mají různou efektivitu. Natažení sítě nebo instalování bodců a jiných zábran přinese kýžený efekt prakticky okamžitě. Další způsoby mohou být rovněž rychle účinné, nicméně zaberou jen na čas. Proto doporučuji postupně zkoušet více variant a případně je i kombinovat.

Jaké budou náklady?

Z hlediska nákladů vás nejdráž vyjde hubení odbornou firmou. To pak počítejte s náklady od 3.000 Kč výše.

Pokud zvolíte ochranný síťový systém proti holubům, pak je cena závislá na tom, jak velký prostor chcete ochránit, tedy jak velkou ochrannou síť budete potřebovat. Malé sítě proti holubům lze pořídit již od 100 Kč, sítě s metrovými rozměry ale vyjdou klidně i na 1.500 Kč a víc.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.2 hvězdiček / Hodnoceno: 25x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Hydroizolace balkonů a teras: Jak na pracovní postup?

Hydroizolace balkonů a teras: Jak na pracovní postup?

Nejen v případě střechy, ale i u balkonu a terasy je zapotřebí provést hydroizolaci, která zajistí odolnost povrchu proti vodě. Ta tak nebude zatékat pod dlažbu a do konstrukce balkonu. Hydroizolace přispívá k delší životnosti stavby. Je ostatně důležitá pro všechny venkovní ploché povrchy domu.

4 způsoby, jak se zbavit vší

4 způsoby, jak se zbavit vší

Všimli jste si, že se vaše děti příliš často drbou na hlavě, protože je svědí? Pak mají ve vlasech nejspíše vši. Tyto malé potvůrky dokážou nadělat hodně neplechy. Pokud by se neodstranili, mohlo by to v nejhorším případě vyústit až ve vypadávání vlasů a tvorbě boláků.


Jak se zbavit octomilek?

Jak se zbavit octomilek?

Stačí mít doma trochu zkažené ovoce a za pár hodin řešíte problém, neboť se kolem nich brzy začnou rojit octomilky. Tento problém zná snad každý, kdo nechal doma na stole kus nějakého ovoce, zapomněl na něj a nechal jej shnít. Rázem se při „objevení“ hnijícího ovoce setkal s malými létajícími potvůr…

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Mravenci v bytě rozhodně nemají co dělat. Když už se vám ze zahrady přestěhují do kuchyně či jiné místnosti, je potřeba s nimi urychleně zatočit, jinak se jich zde bude objevovat stále více. Důvodem, proč se mravenci v bytě vyskytnou, je především jejich snaha hledat si potravu. V případě, že nevhod…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!