4 způsoby, jak se zbavit vší

21. srpen 2013 | 14:45

Všimli jste si, že se vaše děti příliš často drbou na hlavě, protože je svědí? Pak mají ve vlasech nejspíše vši. Tyto malé potvůrky dokážou nadělat hodně neplechy. Pokud by se neodstranili, mohlo by to v nejhorším případě vyústit až ve vypadávání vlasů a tvorbě boláků.

Reklama
Zdroj: Wikipedia.orgZdroj: Wikipedia.org

Postupy odstranění vší

1. Odvšivovací přípravek

Zbavit se vší není nijak zvlášť složité. V obchodech a lékárnách se dají zakoupit speciální odvšivovací přípravky, které jsou dostatečně účinné.

Při jejich použití je nutné se vždy dodržet stanoveného postupu. Jde totiž obvykle o poměrně agresivní přípravky.

Při špatně zvoleném postupu by mohlo dojít k nežádoucím reakcím na pokožce. Přípravky na odvšivení je nutné používat minimálně jeden týden, v závislosti na jejich druhu.

Nejlepším pomocníkem v boji se vši přípravek Paranit, kterým lze hnidy a vajíčka zabít již během 15 minut. Nanáší se na vlhké vlasy. Po vetření do vlasů stačí vlasy vyčesat běžným hřebenem. Celý balíček vyjde na 379 Kč.

 

Škoda Felicia (Zdroj: moje.auto.cz)Paranit sprej 60 ml + 40 ml ZDARMA + šampon 100 ml ZDARMA + hřeben ZDARMA
Zdroj: prozdravi.cz

 

2. Ruční odstranění

Kromě použití speciálních přípravků se lze zbavit vší také tak, že je budete z vlasů vytahávat ručně.

V tom případě vlasy nejprve namočte, zamezí se tak pohybu vší po vlasech a půjdou lépe odchytit. Viditelné hnidy ručně odstraňte.

K jejich vyčesání je vhodné použít také speciální hřeben na vši. Při vyčesávání pod hlavu dotyčného položte bílý papír tak, abyste snadněji zachytili vypadávající hnidy.

3. Hřeben k odstranění vší

K odvšivení se dá použít také elektronický odvšivovací hřeben.

Při jeho použití není bezpodmínečně nutné mít u sebe nějaké chemické přípravky. Elektronický hřeben ničí vajíčka díky napětí, které se vytváří mezi jeho zuby.

Použití je bezpečné a pohodlné, nijak jej nepocítíte. Vlasy s ním pročesáte tak, aby hřeben byl v úhlu 45-90 stupňů. Přístroj je nutné používat přibližně dva týdny. Hřeben pořídíte za 599 Kč.

4. Francovka s glycerinem

Třetí možností je použití směsi francovky s glycerinem v poměru 2 ku 1. Roztok pak nanesete na vlasy a necháte zhruba půl hodiny účinkovat. Poté vlasy důkladně vyčešete hustým hřebenem a opět odstraníte ručně zbytek hnid.

Co je potřeba k odstranění vší

  • Odvšivovací přípravek
  • Hustý hřeben
  • Francovka a glycerin (v poměru 2:1)

Jak dlouho odstranění vší potrvá?

K definitivnímu odstranění vší bude potřeba zmiňované postupy několikrát opakovat. Zbavit se vší tak bude trvat klidně i týden, v určitých případech i déle. Je důležité odstranit všechny larvy, jinak se vši začnou rychle rozmnožovat.

Jaké budou náklady na odstranění vší?

Účinné odvšivovací přípravky stojí kolem 200 Kč, velmi účinný speciální přípravek i s hřebenem vyjde na cca 280 Kč. Hustý hřeben, který je přímo určený k odstranění vší, lze pořídit od 50 do 80 Kč. Malá lahvička francovky stojí 20 Kč, glycerin kolem 60 Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 12x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak odstranit mech ze střechy? 4 způsoby likvidace mechu

Jak odstranit mech ze střechy? 4 způsoby likvidace mechu

Mech je k vidění na mnoha střechách rodinných a bytových domů. Jeho hojný výskyt dost kazí celkový dojem při pohledu na objekt. Zbavit se mechu přitom není nijak složité. Existuje celá řada osvědčených postupů. Představím vám tři, které jsou spolehlivé.

3 způsoby jak odstranit červotoče ze dřeva

3 způsoby jak odstranit červotoče ze dřeva

Červotoč je hmyzem, který se rád uchyluje do dřeva. Jakmile zjistíte, že v nábytku doma či na zahradě máte červotoče, je potřeba s ním co nejrychleji zatočit, jinak bude nábytek za chvíli ve velmi špatném stavu, dojde postupně k jeho destrukci a bude na vyhození. Existuje několik způsobů, jak odstra…


3 způsoby, jak vyčistit krbové sklo

3 způsoby, jak vyčistit krbové sklo

Moderní krby jsou dnes v převážné většině opatřeny ochranným sklem. Díky němu se můžete dívat do ohně v přímé blízkosti krbu, aniž by vás ohrožovaly žhavé uhlíky a obtěžoval unikající kouř. Sklo tak vlastně slouží jako bezpečnostní prvek. Po čase se však zašpiní od sazí, prachu a kouře, čímž se sníž…

Jak odstranit starý pařez ze zahrady? 3 způsoby likvidace pařezů

Jak odstranit starý pařez ze zahrady? 3 způsoby likvidace pařezů

Staré pařezy na zahradě nepůsobí příliš pěkně. Jak je to ale s jejich odstraněním. Existuje několik osvědčených způsobů. Některé z nich jsou pracnější, jiné pro změnu zaberou více času.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

radek kaufner

sobota, 6. srpen 2016
14:05

PERMETHRIN 0,5 % Lösung, 400 ml - für MENSCH & TIER gegen LÄUSE, NISSEN, MILBEN a jsou v haji bez otravovani se s nejakejma nefunkcnima pripravkama za drahe penize


Napsal: radek kaufner [Odpovědět]

Lenulinka

středa, 8. říjen 2014
10:24

Děkuji za tipy, úplně se mi hodí, jelikož malá mi teď přišla ze školky a hlavu plnou vší, nikdy jsem se s tím nesetkala, ale hned jsem v lékárně koupila nějaký přípravek Liquido se myslím jmenuje, tak budeme bojovat, doufám, že zabere.


Napsal: Lenulinka [Odpovědět]