5 tipů, jak dětem zajistit zdravou zábavu

15. září 2014 | 13:05

O tom, že si každé dítě rádo hraje, netřeba pochybovat. Máte-li před domem vlastní zahradu, proč ji nevyužít jako prostor, kde si vaše děti budou moci během dne hrát? V tomto článku vám přinášíme 5 tipů, jak dětem zajistit zdravou a bezpečnou zábavu.

Reklama
Zdroj: skluzavky.czZdroj: skluzavky.cz

1. Dětské pískoviště

Dětské pískoviště je klasikou, která dokáže zabavit zejména menší děti předškolního věku, proto jde o první věc, kterou byste měli svým dětem na zahradě dopřát. Doporučuji zvolit stavebnice, které lze pořídit v obchodě. Díky nim totiž vytvoříte pěkné dětské hřiště velmi snadno a rychle, realizace vám zabere maximálně hodinu času. Stačí dle návodu, který je vždy součástí konkrétního produktu, sestavit dřevěné či umělohmotné ohraničení pískoviště a vnitřek pak naplnit čistým a drobným pískem.

2. Dětský domeček

Bezpečnou a zdravou zábavu na čerstvém vzduchu, kdy dětem nehrozí žádné riziko poranění, představují také dětské domečky. I ty lze pořídit v kompletní sadě, kterou po vybalení jednoduše složíte. Je potřeba, aby byl dětský domeček vyroben ideálně z přírodních materiálů, rozhodně z něj nesmí trčet žádné ostré předměty, hřebíky, třísky apod.

V dětském domečku si vaše ratolesti užijí spoustu zábavy. Jsou určeny pro menší děti.

3. Skluzavka

Parádní záležitostí je pořízení dětské skluzavky. Při jejím výběru volte odolné materiály, které mají dostatečnou nosnost vzhledem k věku a hmotnosti dítěte.

Nejlepší volbou je v tomto případě skluzavka z recyklovatelného plastu, která nejenže dlouho vydrží a nevadí jí venkovní prostředí, ale je zároveň šetrná k životnímu prostředí. Nezapomeňte na to, že každá skluzavka musí mít určité bezpečnostní prvky, aby z ní dítě nesjelo mimo dráhu.

4. Houpačka

I děti prahnou po troše adrenalinu. Tu ji dopřejte, pakliže jim na zahradu pořídíte houpačku. Ač se zdá být tato venkovní hračka poměrně nebezpečnou zábavou, není tomu tak, pakliže zvolíte kvalitní produkt a dodržíte výrobcem stanovený postup montáže. Houpačka musí být vždy pevně uchycena. Pro malé děti je pak nezbytná přítomnost bezpečnostních prvků, tedy zejména pásů či držadel, které zabrání dětem ve vypadnutí.

5. Kompletní dětské hřiště

Když už kvalitní dětské hřiště, tak se vším všudy. V obchodech se dnes dá pořídit kompletní dětské hřiště na zahradu, které obsahuje výše zmiňované atrakce, ale i mnohé jiné, jako kupříkladu prolézačky a houpací sítě. Záleží jen na vás, co svým dětem dopřejete.

Komerční sdělení

-got-

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

10 tipů, jak zajistit kvalitní a rychlou výstavbu střechy

10 tipů, jak zajistit kvalitní a rychlou výstavbu střechy

Blíží se podzim a s ním i nevlídné počasí. Pokud jste se zrovna pustili do stavby domu, určitě chcete mít před příchodem deštivých dnů hotovou střechu, aby se dovnitř domu nedostala voda. V dnešním článku zjistíte tipy, jak provést rychlou a přitom kvalitní výstavbu střechy.

7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

7 tipů jak zabezpečit dům nebo byt před dovolenou

Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte řádné zabezpečit svůj majetek. Byt nebo rodinný dům musí být zajištěn proti případným zlodějům. Ti rádi využívají situací, kdy jsou majitelé nemovitostí na několik týdnů mimo domov. Mají pak volné pole působnosti. Při nedostatečném zabezpečení bytu či domu jim …


5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

Před příchodem prvních mrazů je potřeba provést několik důležitých prací na zahradě. Musíte myslet nejen na rostliny, které vlivem studených nocí a sněhu mohou při nedostatečné péči uhynout, ale také na nářadí a nábytek, který jste na zahradě přes sezonu používali.

Jak ušetřit za elektřinu? 5 tipů, jak snížit spotřebu elektřiny

Jak ušetřit za elektřinu? 5 tipů, jak snížit spotřebu elektřiny

Letošní rok je ve znamení zlevnění cen elektřiny. I přesto, že se v průměru sníží cena elektřiny asi o 8 procent, je dobré vědět, jak se dá snížit spotřeba. V domácnosti jistě využíváte mnoho spotřebičů, které jsou energeticky náročné. Přinášíme vám pět tipů, jak snížit spotřebu elektřiny a tím páde…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Alča124

čtvrtek, 29. duben 2021
21:14

To je super, díky! U větších dětí je to už náročnější s tou zábavou, ale vše se dá zvládnout. Nejjednodušší je to s naší nejmenší, středobodem jejího vesmíru je totiž její hadrová panenka, kterou nosí všude s sebou a stará se o ni, jakoby byla její miminko :-) Je to hrozně roztomilé :-)


Napsal: Alča124 [Odpovědět]

Sima

čtvrtek, 14. říjen 2021
08:58

Já jsem rozhodně pro zahradní houpačku ať už v menším provedení, nebo pro větší rodinnou zahradní houpačku, jaké mají třeba tady


Napsal: Sima [Odpovědět]

Petra

čtvrtek, 21. červenec 2022
10:41

Dobrý den, zajímavé čtení, bylo inspirací ke koupi retro houpačky pro vnučku. Také takovou jsem pořídila pro naší malou vnučku. Na internetu na těchto webových stránkách


Napsal: Petra [Odpovědět]

Magdalena

čtvrtek, 4. srpen 2022
11:07

Ahoj, zajímavé čtení. Musím říct, že mě inspirovalo k tomu, že dětem jsme dětem na zahradu pořídili na těchto stránkách


Napsal: Magdalena [Odpovědět]