Jak se zbavit štěnic: Odborná desinfekce

26. srpen 2013 | 09:40

Štěnice domácí je hmyzem, který se stále častěji objevuje v českých domácnostech. Převažuje názor, že se vyskytují pouze tam, kde je nepořádek. To však nemusí být pravda, mnohokrát již byli překvapeni lidé, kteří mají doma pořádek, když zjistili, že jim doma tento nepříjemný hmyz pobíhá.

Reklama
Jak se zbavit štěnic: Odborná desinfekceJak se zbavit štěnic: Odborná desinfekce

Štěnice se nejčastěji do bytu dostanou v zavazadlech z dovolené. Můžete si je domů nanosit také tehdy, když si pořídíte nábytek z bazaru, případně si přitáhnete nějakou starší věc, která se válela u popelnic apod.

Jedná se o velmi odolný hmyz, na který neúčinkují běžné přípravky k hubení hmyzu. Nestačí tak použít obyčejné spreje, které jsou k dostání v obchodech. Bude nutné přistoupit na odbornou desinfekci.

Postup odstranění štěnic

Před tím, než proběhne samotné odstranění, proveďte důkladný úklid. Je nutné především vyklidit skříně, poličky a zásuvky, a to hlavně ty, které jsou v blízkosti postelí. Právě postel je totiž pro štěnice tím nejlepším místem, kde se zabydlují.

Vezměte z domácnosti všechny textilie, včetně ubrusů a prádla a vyperte je.

Byt kompletně vyluxujte. Pokud používáte vysavač na sáčky, je důležité se po vysátí zbavit sáčku. I v něm se totiž štěnice mohou usadit a následně se po dezinfekci opět rozšířit.

Mějte ohled také na sousedy. Předměty, které mohou být zasaženy štěnicemi, proto nevynášejte na volné prostranství ( třeba k popelnicím), odkud by si je mohli sousedé „ odnést“ k sobě domů.

Poté přivolejte odborníky, kteří provedou odborné odstranění štěnic. To probíhá zhruba takto:

  • aplikace insekticidu- provede se postřik tekutou jíchou na zdi, stropy, nábytek, podlahy a především postel.
  • Po několika týdnech je nutné postřik opakovat. Dvě aplikace insekticidu by měly být dostačující.

Při aplikaci insekticidu nebuďte v místnosti přítomni. Jedná se o agresivní látky, které vám mohli způsobit zdravotní potíže při přímém kontaktu. Člověk, který postřik provádí, musí ochranné pomůcky, zejména roušku a oblečení s dlouhými rukávy.

Do bytu se vraťte až zhruba hodinu po dokončení postřiku, který do té doby zaschne. Pak už není nijak nebezpečný.

Co je potřeba k odstranění

  • Vysavač
  • Insekticidy ( postřik provede odborník)

Jak dlouho odstranění potrvá?

Je potřeba provést minimálně dva postřiky. Druhý následuje zhruba 3 týdny po prvním.

Jaké budou náklady na odstranění štěnic?

Pro odstranění štěnic si určitě pozvěte nějakou odbornou firmu. Cena za provedení úkonu se pohybuje u klasického bytu o velikosti 3+kk od 2.000Kč výše. Je však potřeba počítat s tím, že úkon bude nutné několikrát opakovat.

 

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1.17 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Jak se zbavit mravenců v domácnosti?

Mravenci v bytě rozhodně nemají co dělat. Když už se vám ze zahrady přestěhují do kuchyně či jiné místnosti, je potřeba s nimi urychleně zatočit, jinak se jich zde bude objevovat stále více. Důvodem, proč se mravenci v bytě vyskytnou, je především jejich snaha hledat si potravu. V případě, že nevhod…

6 tipů, jak se zbavit holubů na parapetu a balkonu

6 tipů, jak se zbavit holubů na parapetu a balkonu

Holubi jsou ptactvem, které žije volně v přírodě, často se ale vyskytují i ve městech, kde si již zvykli na ruch a lidi. Obtěžují nás v celých hejnech na náměstích a veřejných prostranstvích. Velmi nepříjemné jsou ale situace, kdy si holubi zvyknout létat na parapety a balkony vašich domácností.


4 způsoby, jak se zbavit vší

4 způsoby, jak se zbavit vší

Všimli jste si, že se vaše děti příliš často drbou na hlavě, protože je svědí? Pak mají ve vlasech nejspíše vši. Tyto malé potvůrky dokážou nadělat hodně neplechy. Pokud by se neodstranili, mohlo by to v nejhorším případě vyústit až ve vypadávání vlasů a tvorbě boláků.

Plíseň sněžná: Jak se jí zbavit + Prevence

Plíseň sněžná: Jak se jí zbavit + Prevence

Plíseň sněžná je choroba, která napadá trávníky. Je způsobena houbou, jež se v trávníku vyskytuje ve chvíli, kdy není důkladně ošetřován. Výskyt plísně sněžné můžete zpozorovat zejména na počátku jara, kdy roztají poslední zbytky sněhu. Ve chvíli, kdy už je trávník napaden, nezbývá mnoho variant řeš…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Milan

sobota, 10. duben 2021
09:28

Začali jsme něco podobného pozorovat na našem oblečení s partnerkou už zhruba před měsícem, ale nebyl nějak čas na to, abychom tomu věnovali pozornost. Bohužel tím, jak jsme to zanedbali se plíseň dostala do všeho oblečení, takže bylo potřeba vše vyhodit do popelnice. Partnerka už to vyřešila rychle - ta si objednala nový šatník přes eshop second hand :-D


Napsal: Milan [Odpovědět]

Pepulín

úterý, 28. září 2021
18:20

Děkuji moc za velice přínosné návody a rady, ale my jsme se prostě a jednoduše rozhodli, že už to asi nemá smysl řešit a třeba takový deratizátor by vyšel stejně na hodně, tak jsme to prostě udělali tak, že jsme ten starý nábytek spálili u nás na zahradě, udělali si hezký táboráček a nový nábytek si pořídili z


Napsal: Pepulín [Odpovědět]