Jak rychle a efektivně uklidit?

26. červenec 2013 | 11:39

Úklid domácnosti patří k nejméně oblíbeným činnostem. Je jen málo hospodyněk, které tato práce baví, u chlapech nemluvě, ti si raději pozvou na pomoc úklidovou firmu, než aby se s čistěním podlah, oken a nábytku trápili sami. Úklid domácnosti ale nemusí být takovou noční můrou, pokud na něj půjdete chytře.

Reklama
Jak rychle a efektivně uklidit?Jak rychle a efektivně uklidit?

Postup úklidu

Důležitou roli pro efektivitu úklidu domácnosti hraje správné rozvržení činností. Vždy je dobré začít s místnostmi, v nichž trávíte méně času a tím pádem je zde také méně nečistot.

Je to vhodné nejen z toho důvodu, že práce zde půjde rychleji, ale také z psychického hlediska. Během chvilky totiž budete mít pocit, že už máte hodně práce za sebou, přičemž vás to stálo jen pár minut.

Místnosti s mnoha detaily si nechte na konec

Místnosti, kde naopak úklid zabere nejvíce času, neboť je potřeba se zde věnovat mnoha detailů, si nechte na závěr. Mám tím na mysli hlavně prostor koupelny, toalety nebo předsíně.

Postupujte tak, abyste při úklidu zbytečně nešlapali na mokrou podlahu, která by se tak mohla rázem znovu zašpinit.

Ideální je, pokud si „trasu“ úklidu naplánujete tak, abyste ji zakončili v koupelně či na toaletě, kde posléze zanecháte čistící prostředky a vylijete špinavou vodu z kýblu.

Úklízejte shora dolů

Pro efektivní úklid platí, že byste měli v každé místnosti nejprve uklidit místa, která jsou výše položena. Postupovat tedy od shora dolů.

Pokud byste nejprve uklidili podlahu a teprve pak čistili nábytek od prachu, ten by logicky napadal na zem a podlahu byste mohli luxovat a vytírat znovu od začátku.

Při úklidu používejte kvalitní čistící prostředky. Raději do nich investujte více peněz. Uvidíte, že jejich síla vám ušetří práci.

S kvalitním čistícím prostředkem stačí nábytek či podlahu otřít jedním tahem. Práce je rychlejší a méně namáhavější.

Nevynechte žádná zákoutí a místa pod nábytkem. Právě tato místa jsou často opomíjena, přičemž se zde vyskytuje největší množství prachu a nečistot. Když už se pustíte do kompletního úklidu, pak pořádně.

Co je třeba k efektivnímu úklidu?

  • kvalitní čistící prostředky na nábytek a podlahy
  • mop
  • vlhký hadřík
  • horká voda
  • vysavač
  • pytel na odpadky

 

Jak dlouho úklid potrvá?

Záleží na velikosti vaší domácnosti. Kompletní úklid bytu o velikosti 2+kk zabere jednomu člověku dvě až tři hodiny.

Jaké budou náklady na úklid domácnosti?

Vzhledem k tomu, že bude zapotřebí používat čistící prostředky, náklady se budou pohybovat v řádech stokorun při jejich prvním nákupu. Zde si ale řekněme, že pořízené prostředky a přípravky vám vydrží na několik úklidů.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

4.4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

eBook: 33 tipů, jak rychle a efektivně vymalovat byt

eBook: 33 tipů, jak rychle a efektivně vymalovat byt

Malování bytu je činností, kterou si mnozí z vás dělají sami. Vyjde to jednak výrazně levněji nežli v případě, že byste si na vymalování pokoje pozvali profesionální malíře, jednak tato činnost může být příjemným zpestřením všedních dnů. Navíc si také přesně zvolíte, jak budou vaše místnosti nov…

Jak správně a rychle nasadit sněhové řetězy?

Jak správně a rychle nasadit sněhové řetězy?

Během sněhových vánic a trvalejšího sněžení se rychle zhoršuje stav komunikací. Úklidová vozidla pak sníh nestíhají ze silnic tak rychle odklízet, takže se na nich tvoří souvislá vrstva. Tím se samozřejmě snižuje schopnost ovládat vozidlo a nepomáhají často ani ty nejkvalitnější zimní pneumatiky. Ka…


Jak postavit a opravit střechu jednoduše a rychle?

Jak postavit a opravit střechu jednoduše a rychle?

Oprava střechy, případně její kompletní realizace je technicky náročnou záležitostí. Je proto celkem logické, že ne každý z vás je schopen realizaci provést svépomocí. Jak tedy opravit střechu tak, abyste se s tím nemuseli trápit? Zdaleka nejjednodušší je objednat si výstavbu střechy na klíč od prof…

15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

Pracovat s tupým nožem je nejen nepraktické, ale zároveň to může být také nebezpečné. Nejvíce pořezání při práci v kuchyni vzniká právě v důsledku toho, že pracujete s nenaostřenými noži. Přitom se dají nože naostřit rychle, kvalitně a bez větší námahy.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!