Jak prát povlečení?

23. říjen 2014 | 10:31

Povlečení, které používáte na peřiny a polštáře v posteli, je nutné prát ideálně alespoň jednou za měsíc. Praní je v tomto případě ovšem poněkud specifické v porovnání například s oblečením. Musíte se řídit několika zásadami.

Reklama
Jak prát povlečení?Jak prát povlečení?

Proč prát povlečení?

Povlečení se poměrně rychle špiní od prachu a nečistot. Nasákne se do něj také pot, který během noci vaše tělo vylučuje. Kromě toho je také náchylné na přítomnost bakterií a roztočů, které mohou způsobit zdravotní komplikace. Z těchto důvodů je třeba jej pravidelně měnit.

Jak často prát? Ideální je, pokud povlečení vyperete vždy po jednom měsíci užívání. Záleží také na tom, z jakých materiálů je vyrobeno. Například takové mikrovlákno je daleko odolnější vůči prachu, klasické bavlněné lůžkoviny jsou v tomto směru přeci jen horší. Důležité je, aby došlo k zahubení roztočů a bakterií a zároveň k odstranění nečistot.

Postup praní povlečení

Především je třeba si říci, že je důležité praní podle druhu materiálu. Jinak se v pračce chová 100% bavlna, jinak pak například krep či satén. Obecně lze však říci, že byste jej neměli prát v příliš vysoké teplotě, to platí pro každý druh materiálu.

Pro klasické bavlněné povlečení zvolte program s teplotou cca 60 stupňů Celsia. Právě při takové teplotě je již praní dostatečně účinné. U luxusního povlečení ze saténu či podobných materiálů je však kromě teploty obzvláště důležité dbát také na otáčky, které pro praní u příslušného programu zvolíte. Jemné povlečení by se totiž při vysokých otáčkách praní mohlo poškodit.

Vždy si všímejte toho, jaký postup doporučují výrobci, potažmo prodejci. U kvalitního povlečení vždy najdete ikonky, které vám pomohou zvolit vhodný způsob praní. Kromě toho zde najdete také informace o tom, zda se dá dané povlečení po vyprání žehlit či nikoliv.

Nákup povlečení do postele

Pokud už vaše povlečení dosluhuje, je na čase si pořídit nové. Pro nákup kvalitního a cenově dostupného povlečení do postele navštivte internetový obchod Dante.cz, který umožňuje nákup povlečení online. U každého produktu najdete informace o způsobu praní a žehlení. Těmito údaji rozhodně řiďte, jinak vás brzy čeká nový nákup.

Komerční sdělení

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

10 tipů, jak správně prát lůžkoviny a povlečení

10 tipů, jak správně prát lůžkoviny a povlečení

Také povlečení je potřeba, stejně jako například oblečení či záclony, čas od prát, abyste jej zbavili nečistot a prachu. Dokonce se dá říci, že povlečení byste měli prát mnohem častěji nežli ostatní materiály, neboť jsou na něj kladeny mnohem větší hygienické nároky. Musíte si uvědomit, že povlečení…

Jak prát záclony?

Jak prát záclony?

Před příchodem vánočních svátků, ale i v jiném období během celého roku, musí chtě nechtě přijít na řadu praní záclon, které máte v oknech vaší domácnosti. K praní takto jemných látek, které jsou většinou vyrobeny z tenkého polyesteru, musíte přistoupit maximálně opatrně. Jde o jiný způsob praní než…


Jak na zašedlé záclony?

Jak na zašedlé záclony?

Starší zašedlé záclony nemusíte hned vyhazovat do koše. Existuje několik způsobů, jak docílit toho, aby byly opět bílé a vypadaly skoro jako nové.

4 kroky, jak složit napínací prostěradlo + video

4 kroky, jak složit napínací prostěradlo + video

Napínací prostěradlo je ideální ve chvíli, kdy se nechcete každé ráno probouzet a mít jej na některém místě shrnuté z postele. Díky gumě, která je zabudována na jeho okrajích po celém obvodě, se dá toto prostěradlo velmi snadno napnout na každý typ postele, aniž by z jejích krajů během noci sjelo. V…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Radek Hlávka

pátek, 3. leden 2020
19:58

Tak takové tipy určitě příjdou vhod. Zvlášť mně, který s praním povlečení měl vždy celkem problém. Z vlastní zkušenosti ale můžu říct, že praní povlečení jde o dost lépe, pokud má člověk k dispozici pořádnou pračku. Tu já už teď naštěstí mám. Pořídil jsem si ji před pár měsíci a ten rozdíl oproti té staré je neskutečný. Vybral jsem si ji tak, že jsem se podíval na test praček na


Napsal: Radek Hlávka [Odpovědět]

Martina Nováková

úterý, 10. březen 2015
14:46

Mně samotné dělalo také vždy problém praní povlečení a jelikož si potrpím na kvalitním povlečení, tak mě vždy bolelo u srdce, když jsem povlečení vytáhla z pračky zmařené.. Nyní už peru na jedničku! :-D :-)
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 16.03.2015 ve 19:30:21


Napsal: Martina Nováková [Odpovědět]