4 kroky, jak složit napínací prostěradlo + video

14. prosinec 2014 | 13:36

Napínací prostěradlo je ideální ve chvíli, kdy se nechcete každé ráno probouzet a mít jej na některém místě shrnuté z postele. Díky gumě, která je zabudována na jeho okrajích po celém obvodě, se dá toto prostěradlo velmi snadno napnout na každý typ postele, aniž by z jejích krajů během noci sjelo. Vypraná napínací prostěradla, která ukládáte do skříně, se ale často pomačkají. Dá se tomu zabránit tím, že jej složíte následujícím postupem.

Reklama
4 kroky, jak složit napínací prostěradlo + video4 kroky, jak složit napínací prostěradlo + video

Postup složení prostěradla

1. V prvním kroku uchopte prostěradlo na koncích jeho delší části. Ruce přitom vsuňte dovnitř prostěradla, za gumu.

2. Přiložte obě strany, za které máte prostěradlo uchopeno, k sobě, přičemž jednu část, v níž máte ruku, překlopte přes druhou.

3. Tento postup opakujte ještě jednou.

4. V další fázi už jen stačí prostěradlo několikrát přehrnout, až vznikne úzký pruh. Ten pak opět přehrňte.

Vysvětlení je možná trochu složité, nicméně na videu níže poznáte, že je to velmi jednoduchá záležitost, kterou zvládne každý, byť jinak nešikovný muž.

Co je potřeba

  • Napínací prostěradlo
  • Alespoň trochu šikovné ruce

Jak dlouho to potrvá?

Složení napínacího prádla vám zabere maximálně 1 minutu času.

Materiály, které se využívají

Napínací systém se zabudovanou gumou se používá zejména pro froté prostěradla, případně pak také pro Jersey. Tyto materiály prostěradel jsou charakteristické tím, že jsou velmi pružné, takže jim roztahování nevadí, nehrozí u toho jejich roztržení tak jako třeba v případě klasického povlečení z hebké bavlny. U něho musíte být přeci jen o poznání opatrnější při natahování přes postel.

Video

Na videu naleznete pěknou ukázku toho, jak správně skládat napínací prostěradlo.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak na montáž rozetového kování? + video

Jak na montáž rozetového kování? + video

Rozetové kování je systémem, kdy je klika dveří oddělena od zámku. Oproti klasickému kování má tak dvě části. Jde o pěkný estetický prvek. Navíc jde rozetové kování a kliky pořídit v mnoha variantách a tvarech. Oblíbené jsou zejména hranaté rozety, stejně příjemně však působí i kulaté rozety. Třetím…

Jak si vyrobit razítko? + Video

Jak si vyrobit razítko? + Video

Chcete si orazítkovat svoje věci do školy či do práce, ale nehodláte za razítko utrácet zbytečné peníze? Je pravdou, že zhotovení razítek u profesionálních firem je poměrně drahé. Sice mohou být dokonalá, nicméně nač zbytečně utrácet, když jdou vyrobit i doma. Stačí k tomu opravdu málo. Podomácku vy…


Jak provést jarní řez meruněk? + Video

Jak provést jarní řez meruněk? + Video

Meruňky patří k nejoblíbenějším ovocným stromům. Jejich plody jsou mimořádně chutné a šťavnaté. Aby však strom nesl hodně plodů, je zapotřebí se o něj trochu starat. V tomto období je nejlepší čas na provedení jarního řezu.

Jak vyčistit objektiv u fotoaparátu + video

Jak vyčistit objektiv u fotoaparátu + video

Milovníci fotografování jistě tuší, jak správně pečovat o fotografické přístroje. Dnešní moderní fotoaparáty jsou nejen velmi výkonné, ale také dostatečně odolné vůči poškození. Přesto je dobré se čas od času zaměřit na jejich vyčištění. Jednou z nejdůležitějších součástí je objektiv fotoaparátu. Ab…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Ivanka74

pátek, 23. duben 2021
21:00

Škoda, že video nejde zobrazit, ale návod se hodí, určitě zkusím, to je totiž potom vždycky boj, když se pere. Naštěstí s peřinami to mám alespoň jednodušší. Namísto jedné velké jsme teď s přítelem koupili dvě malé a na ně menší, jednobarevné povlečení. Hned je to se skládáním jednodušší.


Napsal: Ivanka74 [Odpovědět]

Bára

úterý, 17. březen 2015
13:46

Ahojky, super nápad, propagovat na internetu tato videa, můj manžel se díky nim naučil skládat prostěradla a já mám doma o práci méně:-D
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 19.03.2015 ve 12:32:06


Napsal: Bára [Odpovědět]