Jak odstranit vápník z vody bez použití chemických přípravků?

22. březen 2016 | 14:10

V jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět tipy, jak odstranit vodní kámen. Ten se ve spotřebičích vytváří v důsledku příliš tvrdé vody, která obsahuje velké množství vápníku. Dnes vám přináším tip na efektivní způsob, jak vodu změkčit právě tím, že z příliš tvrdé vody odstraníte ionty vápníku.

Reklama
Jak odstranit vápník z vody bez použití chemických přípravků?Jak odstranit vápník z vody bez použití chemických přípravků?

Co je tvrdá voda?

Tvrdá voda je pojem, který je spíše odborný. Obsahuje velké množství iontů vápníku a také hořčíku. V případě, že ji ve spotřebičích typu rychlovarné konvice či pračky používáte často, dochází v nich postupně k vytváření vodního kamene. Ten může způsobit jejich nižší účinnost a také zkrácení životnosti.

Že ve vaší domácnosti používáte tvrdou vodu, zjistíte snadno například pomocí lakmusových papírků, které se dají běžně pořídit v drogeriích nebo přímo u prodejců spotřebičů.

Na vaše zdraví nemá tvrdá voda příliš zásadní vliv. Za zmínku stojí to, že může způsobit vysušování pokožky.

Tip na jednoduché odstranění vápníku z vody - lapač

Přebytečný vápník z vody, respektive jeho ionty, se dají odfiltrovat několika způsoby. Existuje celá řada chemických přípravků. Ty jsou však často neekologické, navíc i poměrně drahé. Proto pro vás mám tip, který je stejně účinný a přitom nijak drahý. Je jím lapač vápníku.

Lapač je vyroben z ušlechtilé oceli, proto na sebe svévolně ionty vápníku váže. Jde tedy o neinvazivní odstranění vápníku z vody, což ocení vaše květiny i účet za elektřinu. Stačí jej jednoduše vložit do spotřebiče, tedy například do vaší rychlovarné konvice či třeba kotle, který používáte v koupelně na ohřev vody.

Postup použití je velmi snadný. Lapač vložíte do rychlovarné konvice, napustíte do ní vodu a přivedete ji k varu. Nic víc, nic méně. Z vody se ionty vápníku přirozeně zachytí na lapač. Ten pak stačí čas od času vyklepat a vyčistit.

Lapače vápníku lze pořídit v internetovém obchodě WITT-International z pohodlí domova, ve specializovaných obchodech, či u některých výrobců spotřebičů.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.77 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak rychle provést filtraci vody?

Jak rychle provést filtraci vody?

Při toulkách přírodou se vám jako turistům může stát, že vám dojde pitná voda. V okamžiku, kdy je civilizace daleko a vy stoprocentně nedůvěřujete přírodním zdrojům vody ve studánce či potůčku, nemusíte zoufat. Stačí, pokud jste si na cesty přibalili některou z následujících pomůcek.

Podmínky použití

V případě, že jste navštívili naše webové stránky, dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že stránky s tímto odkazem obsahují reklamu AdSense od společnosti Google Inc., která může sbírat informace o všech stránkách, které jste navštívili (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní…


Jak namíchat sádru: Zásady bezpečného použití sádry

Při mnoha domácích opravách a stavebních pracích se využívá sádra. Každý z vás, kdo si chce doma svépomocí něco opravit či postavit, by měl mít jasno v tom, jak se sádra používá. Stejně tak je ale důležité vědět, jak vlastně sádru namíchat. Je pravděpodobné, že pokud ji budete chtít použít doma, poř…

Jak odstranit mech ze střechy? 4 způsoby likvidace mechu

Jak odstranit mech ze střechy? 4 způsoby likvidace mechu

Mech je k vidění na mnoha střechách rodinných a bytových domů. Jeho hojný výskyt dost kazí celkový dojem při pohledu na objekt. Zbavit se mechu přitom není nijak složité. Existuje celá řada osvědčených postupů. Představím vám tři, které jsou spolehlivé.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Marek

pondělí, 20. prosinec 2021
22:42

My jsme do bytu pořídili takový menší filtr na vodu, který nás mimochodem díky slevovému kuponu z internetových stránek


Napsal: Marek [Odpovědět]