Laminátové podlahy: Jak opravit drobné poškození?

22. březen 2013 | 18:29

Upustili jste na laminátovou podlahu ostřejší předmět a ten způsobil její drobné poškození? Takovou vadu snadno a rychle zahladíte.

Reklama
Laminátové podlahy: Jak opravit drobné poškození?Laminátové podlahy: Jak opravit drobné poškození?

Postup opravy

Než začnete, potřebujete mít zakoupenou základní sadu pro úpravu poškozeného laminátového povrchu. Celá tato základní sada obsahuje tubku s bílou pastou, špachtli a 2 tubky s pigmentou barvou.

Poté můžete přejít k samotné opravě poškozeného povrchu.

Na vhodnou podložku či mističku si tedy naneste 1 cm bílé základní pasty. Na takto vymáčklou pastu naneste 3 kapky 1 vybraného pigmentového odstínu a poté 3 kapky druhého pigmentového odstínu. Vše smíchejte pomocí špachtle.

Plochu, na které je poškozené místo, umyjte, vyčistěte a nechte chvilku vysušit. Následně nalepte papírovou lepicí pásku těsně kolem dokola poškozeného místa. Pásku důkladně uhlaďte.

Do dírky (poškozeného místa) naneste předem připravenou namíchanou směs. Špachtlí směs zahlaďte a upravte, zarovnejte povrch. Odstraňte lepicí pásky. Jemným hadříkem přetřete povrch se zahlazeným poškozeným místem.

Co je třeba na opravu?

Základní sada na opravu laminátového povrchu obsahuje:

  • návod s postupem a barevnou škálou
  • špachtli
  • základní bílou pastu
  • 2 lahvičky pigmentu

Dále potřebujeme:

  • vhodnou podložku či misku na rozmíchání směsi
  • jemný hadřík
  • papírovou lepicí pásku
  • přípravek na vyčištění laminátové podlahy

Jak dlouho trvá oprava?

Celá oprava včetně namíchání směsi, vyčištění povrchu a zahlazení vám zabere přibližně 10-15 minut.

Náklady na opravu

Cena sady na opravu se pohybuje kolem 400-450 Kč. Nejlevněji ji zakoupíte online.

Video

 

Autor Monika Tůmová

Autor: Monika Tůmová

Momentálně maminka na rodičovské dovolené se třemi dětmi. Rodičovské povinnosti a radosti si ještě zpestřuji studiem, nejprve antropologií a nyní učitelským oborem (zeměpis, základy společenských věd). Profil G+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.78 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit drobné poškození autoskla?

Jak opravit drobné poškození autoskla?

Při jízdě automobilem se mnohdy stane, že vám do předního skla vlétne nějaký kamínek nebo jiný předmět, který v autoskle udělá malou dírku. Pokud nechcete ihned jet vyměnit sklo do servisu, což je v případě malých poškození i zbytečně nákladné, je zde jiná možnost, jak vzniklou dírku opravit. Stačí …

Jak opravit díru v laminátové podlaze? + Video

Jak opravit díru v laminátové podlaze? + Video

Laminátové podlahy se vyznačují poměrně dlouhou životností. To však neznamená, že jsou nezničitelné. Stačí, když vám na zem spadne kladívko či jiný těžší předmět a na podlaze se rázem objeví díra. V tomto článku si povíme, jakým způsobem se dá taková díra v laminátové podlaze jednoduše a rychle opra…


Sádrokarton: Jak opravit drobné díry a rýhy?

Sádrokarton: Jak opravit drobné díry a rýhy?

Potřebovali jste posunout o několik centimetrů kabely elektroinstalace, ale po této úpravě zůstaly v sádrokartonové stěně rýhy či přímo díry? Jak si poradit s jejich zakrytím?

Jak odstranit fleky z dřevěné podlahy?

Jak odstranit fleky z dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy jsou velmi oblíbené zejména v moderních domácnostech a u novostaveb. Přírodní materiál má totiž příjemný vzhled a přirozenou vůni. Pokud i vy doma máte dřevěnou podlahu, měli byste vědět, jak se o nich starat, aby její původní vzhled vydržel co nejdéle. Občas se stane, že vám na zem …
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Maják

neděle, 20. červenec 2014
15:14

Výborný článek. Laminátové podlaha je moc pěkná a za docela dobrou cenu, tak ej škoda, aby přestala sloužit kvůli drobné poruše.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 20.07.2014 ve 15:18:20


Napsal: Maják [Odpovědět]

Josef Vobornik

čtvrtek, 5. březen 2015
06:34

V opravě laminátové nebo dřevěné nebo PVC a vinylové podlahy jsme pokročili s materiály a technologií dal. Toto video jsem točil před lety a už mám nachystané novější :-) Podlahový den Pepa