Jak čistit okna? Návod jak co nejrychleji vyčistit okna, aby se leskla

30. červenec 2013 | 12:16

Čištění oken je zapotřebí provádět několikrát do roka. Špinavá okna nejsou dobrou ukázkou toho, že jste čistotní a o svoji domácnost se řádně staráte. Pro čištění oken se dá využít různých postupů, následující se však jeví jako nejúčinnější, používají jej i profesionální úklidové firmy.

Reklama
Jak čistit okna? Návod jak co nejrychleji vyčistit okna, aby se lesklaJak čistit okna? Návod jak co nejrychleji vyčistit okna, aby se leskla

Postup čištění

Před tím, než začnete čistit samotná okna, umyjte nejprve jejich rámy, a to pomocí obyčejného vlhkého hadříku. Na čištění rámů pak lze použít také speciální přípravky, které obsahují odmašťující látky. Například u oken v kuchyni se totiž na rámech usazuje nejen prach, ale také mastnota, která vzniká v důsledku vaření. Tabulky nakonec setřete stěrkou na okna.

  1. Na okna rovnoměrně rozstříkněte přípravek na čištění oken. Poté jej rozetřete pomocí houbičky, na okně se musí vytvořit neprůhledná pěna.
  2. Po rozetření přípravku vezměte suchý hadřík, kterým setřete okraje okna u rámů, zhruba v šířce jednoho centimetru.
  3. Poté uchopte stěrku na okna a od kraje pomocí ní začněte stírat nanesenou vrstvu přípravku, vždy od shora dolů jedním tahem tak, aby na okně nezůstaly šmouhy.
  4. Ve spodní části okna u rámů si podržte hadřík, aby voda nestékala na zem, mohla by znečistit koberec. Stěrku vždy po dokončení jednoho tahu otřete do suchého hadru.
  5. Po setření vezměte mikro hadřík a okna vyleštěte, aby na něm nezůstala žádná šmouha či nečistota.

Stejný postup opakujte i u ostatních oken.

Co je třeba k čištění okna?

  • vlhký hadr
  • přípravek na čištění oken
  • mikro hadr
  • stěrka

Jak dlouho čištění okna potrvá?

Čištění jednoho skla z obou stran zabere kolem pěti až deseti minut.

Jaké budou náklady na čištění okna?

Nejlevnější prostředky na mytí okna lze pořídit v malém ( 0,5l) balení od 40 Kč, profesionálnější přípravky jsou však výrazně dražší. Kvalitní stěrku na mytí oken zakoupíte od cca 120 Kč výše.

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit okna, abyste zabránili průvanu? Pomocí termoizolační fólie

Jak opravit okna, abyste zabránili průvanu? Pomocí termoizolační fólie

Trápí vás průvan v bytě a nemáte tušení, proč vzniká? Nejčastější příčinou bývají špatně těsnící dveře a okna. V dnešním článku se dozvíte, jak jednoduše opravit okna tak, aby skrz ně přestal pronikat vzduchu zvenčí a naopak, tedy abyste zabránili průvanu.

Jak čistit žaluzie?

Jak čistit žaluzie?

U žaluzií, které se nacházejí u oken mnoha domácností, nastává při čištění. Žaluzie se poměrně hodně zanášejí prachem. Jejich čištění přitom rozhodně není tak snadnou záležitostí, jak by se mohlo na první pohled jevit.


Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Proč čistit studnu? Postup, jak na to

Praktickým řešením, jak ušetřit za provoz domácnosti, je využívání vlastní studny jako zdroje pitné a užitkové vody. V momentě, kdy můžete používat studnu u domu, nejste odkázáni na centrální přísun, voda vás tak prakticky nic nestojí. Abyste ji však mohli bez problémů používat, je nutné studnu prav…

Jak čistit špinavou klávesnici u počítače?

Jak čistit špinavou klávesnici u počítače?

Špinavá klávesnice je něčím, co se týká většiny majitelů počítačů. Pořídit si novou, čistou klávesnici dnes sice není nijak nákladné, je ale škoda zbytečně plýtvat penězi, kdy si tu starou a špinavou můžete sami doma důkladně vyčistit.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!