Jak vyčistit interiér auta?

17. červenec 2014 | 14:00

Každodenní používání automobilu se dříve či později projeví ve znečištění jeho interiéru. I tehdy, nepatříte-li zrovna mezi nepořádné majitele, kteří si pod sebou v autě doslova podestýlají, je nutné čas od času přistoupit k důkladnému vyčištění interiéru vozidla.

Reklama
Jak vyčistit interiér auta?Jak vyčistit interiér auta?

 

 

Postup čištění interiéru

Vyklizení věcí

Před tím, než se pustíte do čištění auta, vynoste z něj všechny věci, které máte na sedačkách, v kapsách dveří a sedaček, v přihrádce, kufru a palubní desce vozidla. Z auta vytáhněte také koberečky, jež máte na podlaze, případně i v kufru.

Čištění mezidveřních prostor

Prvním krokem je vyčištění prostor mezi dveřmi. Na to použijte obyčejnou teplou vodu s hadrem, případně s přidáním neagresivního čistícího přípravku. Nezapomeňte ani na prostory u kufru.

Vysátí interiéru

Jakmile máte očištěné mezidveřní prostory, přistupte k důkladnému vysátí interiéru auta pomocí vysavače. Použijte přitom malý nástavec tak, abyste se dostali i do hůře dostupných míst.

Čištění stropu, boků a sedaček

Po vysátí nasucho následuje očištění stropu a bočních částí, které jsou z textilu, případně kůže. Nejlepší je použít průmyslový vysavač s malým nástavcem, který provádí čištění mokrou cestou. V případě větších nečistot a skvrn použijte silnější čisticí prostředek. Ten aplikujte na postižené místo a následně jej vydrhněte čistým hadříkem. Nejprve udělejte strop, teprve poté boky. Jakmile je hotovo, stejným způsobem vyčistěte také sedačky. V případě, že jsou na nich chlupy nebo větší nečistoty, použijte při čištění kartáč.

Čištění plastů

Po vyčištění mokrou cestou následuje omytí a vyleštění všech plastů. Omyjte je hadrem namočeným v teplé vodě. Na závěr pak použijte lešticí sprej, který nastříkáte a přetřete suchým čistým hadříkem.

Nezapomeňte také na vyčištění vnitřních stran oken a zrcadel.

Vyčištění doplňků

Koberečky, které jste si před čištěním interiéru vozu vytáhli ven, důkladně vyklepejte a vysajte. Jsou-li gumové, očistěte je vodou, u textilních opět použijte průmyslový stroj a vysajte je na mokro. Nezapomeňte očistit obě strany, i spodní části mohou být špinavé.

Interiér auta nechte vyschnout, teprve pak do něj vraťte koberečky a do kapes a přihrádek všechny důležité věci, které jsou na cesty nezbytné.

Co je potřeba

  • Teplá voda
  • Čisticí přípravek
  • Vysavač
  • Průmyslový vysavač na koberce a čalounění
  • Lešticí sprej na plasty
  • Kartáč

Jak dlouho to potrvá?

Důkladné vyčištění interiéru auta výše uvedeným způsobem trvá přibližně 2 – 3 hodiny, pracujete-li sami.

Jaké budou náklady?

Při čištění interiéru doporučuji si zapůjčit průmyslový vysavač na koberce s příslušnými nástavci. Denní pronájem vás vyjde asi na 500 Kč. Sprej na plasty pořídíte od 120 Kč, čisticí prostředky se dají zakoupit o něco levněji.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.44 hvězdiček / Hodnoceno: 32x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak obkládat interiér přírodním kamenem?

Jak obkládat interiér přírodním kamenem?

Nejen v exteriérech, ale i v interiérech domu lze využít k obkladu stěn přírodní kámen. Ten vytváří Elami pěkný estetický prvek. Efektně působí například v okolí kamen či krbu. Realizace odkladů přírodním kamenem je do značné míry podobná klasickému lepení obkladů a dlaždic, pár rozdílů se zde ale p…

Jak a na jaký tlak nafouknout kola u auta?

Jak a na jaký tlak nafouknout kola u auta?

V jednom z předchozích článků jste se dozvěděli, jak správně nafouknout jízdní kolo. V tomto článku se zaměříme na pneumatiky u automobilů. Většina z vás jistě vlastní auto a proto byste měli vědět, jak a na jaký tlak se mají nafouknout kola u auta. Je to důležité nejen z hlediska správných jízdních…


Jak na zamrzlé sklo u auta?

Jak na zamrzlé sklo u auta?

V zimních měsících, kdy jdou v nočních hodinách teploty hluboko pod bod mrazu, řidiči často řeší problém s tím, že se jim na sklech auta vytvoří námraza. Tu je potřeba před jízdou odstranit. Pakliže byste vyjeli na silnici s namrzlým sklem, na němž by navíc ležela vrstva sněhu, měli byste velmi špat…

Jak vyměnit olej u auta?

Jak vyměnit olej u auta?

Čas od času je zapotřebí vyměnit olej v motoru u auta. Kvůli výměně nemusíte hned jezdit do servisu, zvládnete to hravě sami, stačí jen postupovat podle níže uvedených kroků. Olej hraje velmi důležitou roli pro správnou funkci motoru automobilu. Výměnu byste tudíž neměli podceňovat, je nutné ji prov…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!