Jak opravit tachometr?

12. srpen 2013 | 09:43

Nefungující tachometr ve vozidle je dosti nepříjemnou záležitostí. Při řízení totiž nemáte přehled o rychlosti a vystavujete se tak riziku, že překročíte povolené hodnoty, za což pak budete pokutováni. Tachometr se dá spravit v auto servisech. Pokud jste ale trochu zruční, můžete si s tímto problémem poradit sami.

Reklama
Jak opravit tachometr?Jak opravit tachometr?

Postup opravy

1. Vyjměte přístrojovou desku, pod níž se nalézá tachometr. K tomu vám postačí dva tenké předměty.

Pakliže u sebe zrovna nemáte nic praktičtějšího, klidně si vystačíte třeba se dvěma bankovními kartami, s jejich pomocí bude sejmutí přístrojové desky snadnou záležitostí.

Karty vsuňte do spodní části pod plexisklo tam, kde je drobný výstupek. Opatrně tlačte, přístrojovka brzy povolí. Vysuňte celý štít a odpojte konektor.

2. Nyní máte přístup k tachometru. Je třeba si dát pozor na to, aby nedošlo k odlomení úchytů, které jej drží. Uchopte rafičku a zjistěte, zda se točí. Pakliže ne, bude nejspíše utržená osa ozubeného kolečka. Tu je třeba vyměnit.

3. Stáhněte rafičku a vyndejte motůrek. Do převodovky tacha se dostanete pomocí malého šroubováku. Jím odstraníte packy, které převodovku drží.

4. Vyjměte celý obsah a opatrně jej uschovejte tak, abyste nepoztráceli jednotlivé dílky. Vlepte kus ocelové osy, případně ji navrtejte, a to kolmo.

5. Novou osu promažte vazelínou a zandejte zpět do přístrojovky. Poté už jen stačí zpět nasadit desku a je hotovo.

Co je potřeba k opravě

  • Vazelína
  • Malý šroubovák
  • Předmět na sejmutí desky ( platební karty apod.)

Jak dlouho oprava potrvá?

Oprava tachometru zabere maximálně několik desítek minut.

Jaké budou náklady na montáž?

Náklady jsou prakticky nulové. Je pouze zapotřebí pořídit si novou osičku, pakliže právě v její nefunkčnosti spočívá hlavní problém.

Ostatní položky jsou k dostání za pár korun, jistě je však najdete doma.

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2.57 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Možná někdo přejel mincí lak na vašem autě, nebo jste jen špatně parkovali a lak na autě nechtěně poškrábali větví přilehlého stromu. Ať je tomu jakkoliv, nabízí se řešení, jak se nevzhledných oděrek na vašem autě jednoduše a rychle zbavit.


Jak opravit trávník?

Jak opravit trávník?

Občas se stane, že se vám na trávníku vytvoří vydřená nebo jinak poškozená místa. Aby tráva na vaí zahradě vypadala v brzké době opět celistvě a pěkně, je vhodné tato poškozená místa opravit pomocí trávníkové náplasti, kdy využijete regenerační travní směs. Vydřená místa se často tvoří po zimě, kdy …

Jak opravit vrzání parkety?

Jak opravit vrzání parkety?

Vrzající parkety jsou velmi častým problémem u tohoto typu podlahy. Vrzání se projevuje zejména u starších parket, které již mají něco za sebou. Opravu lze provést několika způsoby.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Pepulín

neděle, 8. srpen 2021
23:04

Tak to je problém, který nás doma trápil také docela dost dlouho a vůbec jsme si nevěděli jak si s tímto pomoci... No a co se nám nejvíce vyplatilo, než řešit nějaké po domácku vyřešené výmysly, tak jsme si prostě z této stránky zde -


Napsal: Pepulín [Odpovědět]