Nápady a vychytávky na zahradu

5. květen 2017 | 12:25

Rádi pracujete na zahrádce? Pomocí mnoha vychytávek si můžete značně ulehčit práci. Vybrat si můžete z celé řady nápadů a vychytávek, které vám pomohou při různých činnostech na zahradě i při její výzdobě.

Reklama
Nápady a vychytávky na zahraduNápady a vychytávky na zahradu

Práce na zahradě

Práce na zahradě zahrnuje celou řadu činností, od pravidelného okopávání záhonů, trhání plevele, přes zavlažování, ale také udržování trávníku, sázení či sklízení zeleniny a dalších plodin. S pomocí mnoha vychytávek, které nám moderní doba nabízí, si můžeme značně ušetřit čas.

Jak na hezkou zahradu?

Květináče jsou především praktickým pomocníkem pro pěstování rostlin. Můžeme si však vybrat také dekorativní květináče, které vybíráme zpravidla podle našeho vkusu. Podle materiálu si můžete vybrat dekorativní květináče plastové nebo z pálené hlíny, ale také z glazované keramiky. Květináče z keramiky jsou pórovité a dobře se z nich odpařuje voda, díky tomu nehrozí přelití květin. Mírnou nevýhodou je vyšší hmotnost. Alternativou jsou také různé proutěné košíky nebo nádoby pletené z vodního hyacintu. Najdete také modely ze skla či kovu. Dekorativní květináč by měl ladit s květinou, která bude do něj vysazena. Momentálně jsou trendem jednobarevné květináče v odstínech bílé, šedé, ale i černé a bývají ve tvaru krychle nebo kvádru.

Samozavlažovací květináče jsou efektivní

Mnoho lidí objevilo kouzlo samozavlažovacího květináče. Jejich design se za posledních několik let výrazně změnil a můžete si pořídit příjemnou a funkční dekoraci. Zavlažovací květináče obsahují hladinoměr, zalévací šachtu, knot, rezervoár vody a také prostor pro cirkulaci vzduchu. Kvalitní zavlažovací květináče vás zbaví starosti o pravidelnou zálivku rostlin a můžete bez obav vyrazit na dovolenou. Půda není prolévána vodou přímo, proto ani nedochází k odplavení živin.

Výhody samozavlažovacích květináčů

  • pravidelná zálivka bez nutnosti dozoru
  • ideální do zahrad, na terasy i do interiérů
  • levné řešení
  • šetří čas
  • udržuje optimální poměr vody i živin

Pro ulehčení práce

  • Sběrné koše  - sběrné koše u sekačky na trávu, zahradního traktůrku či vertikutátoru vám ušetří mnoho času. Veškerý odpad je sbírán na jedno místo, vy tak koš jen vysypete a můžete pokračovat ve své práci. Už nemusíte shrnovat neustále zahradu, sekačka trávu posbírá za vás. Řešením jsou také jednoduché skládací sběrné koše, které umístíte na zahradu a můžete v nich mít uloženo dřevo, traviny či odpad.
  • Pojízdná kolečka pro větší květináče - potřebujete-li často přesunovat velké květináče na zahradě nebo na terase, můžete si pořídit desky s pojízdnými kolečky, které bez problémů unesou celou váhu květináče

 

Jak využít sběrný koš či pojízdná kolečka pro velké květináče?

Sběrné koše efektivně využijete u mnoha strojů. Sběrné koše se hodí pro zahradní sekačky, traktory a všude tam, kde je vhodné sbírat odpad. Sběrné koše se dají zakoupit dvou nebo tří komorové, liší se šířkou pro různé žací ústrojí. Pojízdná kolečka pro květináče vám ušetří záda při stěhování těžkých květináčů, například když chcete nechat rostliny přezimovat v zimní zahradě a na jaře opět přestěhovat na terasu.

[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3.2 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak oplotit zahradu a dům

Jak oplotit zahradu a dům

Na jaře často řešíme oplocení domu a zahrady. Zorientovat se v nabídce plotů, pletiv či zděných variant a živých plotů není jednoduché.

Elektrická drtička větví pro vaši zahradu

Elektrická drtička větví pro vaši zahradu

Drtička větví je velmi užitečným nástrojem, který se hodí při úklidu zahrady. Je určena především na drcení menších větví, výkonnější typy strojů si však dokážou poradit i s většími kusy zahradního odpadu.


5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

Před příchodem prvních mrazů je potřeba provést několik důležitých prací na zahradě. Musíte myslet nejen na rostliny, které vlivem studených nocí a sněhu mohou při nedostatečné péči uhynout, ale také na nářadí a nábytek, který jste na zahradě přes sezonu používali.

5 tipů, jak dětem zajistit zdravou zábavu

5 tipů, jak dětem zajistit zdravou zábavu

O tom, že si každé dítě rádo hraje, netřeba pochybovat. Máte-li před domem vlastní zahradu, proč ji nevyužít jako prostor, kde si vaše děti budou moci během dne hrát? V tomto článku vám přinášíme 5 tipů, jak dětem zajistit zdravou a bezpečnou zábavu.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Franta

neděle, 2. květen 2021
20:41

Já také hledám stále nějaké vychytávky, jak naši zahradu vylepšit. Pořád je totiž co zlepšovat, aby byla hezká :-) . Největší radost mám z toho, že tam máme pergolu, kde trávíme hodně času :-) . Super je i gril a udírna, díky kterým si můžeme udělat vynikající letní večeři :-) .


Napsal: Franta [Odpovědět]

Pepulín

středa, 29. září 2021
22:37

Tak to já úplně mezi tímto nějaký razantní rozdíl nevidím, ale zase na druhou stranu je moc fajn to, že prostě je ta možnost si vybírat a je možnost si udělat tu zahradu buďto takovou nebo takovou... Třeba my nedávno pořizovali zahradní nábytek a chtěli jsme si ji udělat takovou půl na půl a myslím, že nám to i tak nějak vyšlo :)


Napsal: Pepulín [Odpovědět]

Josef Zduřly

úterý, 30. listopad 2021
08:24

My jsme takhle rekonstruovali zahradu pro důchodce, kde byla největší kritériem jejich omezená hybnost. Jedni moji prarodiče jsou plně mobilní, takže žádné vychytávky na zahradu nepotřebují. Druhý děda je ale na vozíku a babi o berlích, tak tam jsme řešili pár vychytávek vloni. :) Pod pergolu jsme jim dali nižší skříňky do koupelny a kromě toho ještě úchyty na lavice. Ty jsou navíc napevno přichycené k zemi, aby se nepřevrátili, když se o ně potřebují opřít. :)


Napsal: Josef Zduřly [Odpovědět]