Elektrická drtička větví pro vaši zahradu

15. leden 2014 | 15:08

Drtička větví je velmi užitečným nástrojem, který se hodí při úklidu zahrady. Je určena především na drcení menších větví, výkonnější typy strojů si však dokážou poradit i s většími kusy zahradního odpadu.

Reklama
Zdroj: kasa.czZdroj: kasa.cz

Pokud máte větší zahradu, na níž rostou ovocné či okrasné stromky a keře, pomůže vám drtička zbavit se spadlých a odřezaných větví snadno a pohodlně.

Existuje celá řada drtiček. Rozlišují se mimo jiné i podle toho, čím jsou jejich motory poháněny. V tomto článku si provedeme srovnání několika elektrických drtiček větví. Právě elektrické drtičky jsou totiž zdaleka nejoblíbenější.

Jak funguje elektrická drtička větví

Nejběžněji se používá klasický nožový systém. Větve jsou v drtičce vtlačeny na kotouč. Ten se postupně otáčí a rozsekává větve na menší kousky. U modernějších strojů není dokonce potřeba větve vtlačovat vlastní silou, drtička je vtahuje automaticky.

Některé typy drtiček pak drtí větve pomocí frézovacího válce. Ten je postupně nadrtí až na velmi jemné kousky. Drtičky s frézovacím válcem jsou obecně dražší nežli ty s nožovými systémy.

Elektrické drtičky větví – srovnání

Pro srovnání uvedu několik typů elektrických drtiček, které se liší jednak ve výkonu, ale například i v kapacitě drcení větví, tedy v tom, jak silné větve dokážou zpracovat. Rozdíl pak samozřejmě spočívá také v cenách, za něž se dají drtiče větví pořídit.

Drtička větví Bosch AXT 25 TC

Jedná se o elektrickou drtičku, která je pro uživatele velmi komfortní. Má totiž automatický systém vtahování větví. Ty tak stačí pouze vložit do přístroje a drtičku spustit.

Kapacita sběrného koše je vcelku uspokojivá, dokáže pojmout kolem 50 litrů nadrceného materiálu. Do přístroje lze vkládat větve o průměru až 45 milimetrů.

Parametry:

 • Příkon 2.500 W
 • Rychlost řezu 40 otáček/min
 • Maximální průměr větví 45mm
 • Hmotnost 30,5kg
 • Cena cca 11.800 Kč (zdroj)

Drtička větví Bosch AXT Rapid 2200

Další drtička od výrobce Bosch, která dokáže drtit větve o síle 38 milimetrů. Za hodinu dokáže zpracovat až 90 kilogramů materiálu.

Velkou výhodou je nízká hlučnost a také poměrně malá hmotnost. Navíc má velmi dobře přizpůsobený podvozek, díky němuž se dá s drtičkou bez problémů manipulovat i po schodech.

Parametry:

 • Příkon 2.200W
 • Maximální průměr větví 38mm
 • Hlučnost 84dB
 • Hmotnost 12kg
 • Cena cca 6.000 Kč (zdroj)

Drtička větví Güde GH 2600 SILENT

Tato elektrická drtička větví je oproti výše uvedené drtičce od Bosch přeci jen těžší, váží totiž 28 kilogramů. Oceníte však velký objem sběrného koše, který pojme až 60 litrů nadrceného materiálu. I u tohoto stroje je automatické vtahování větví, které usnadňuje práci.

Výkonný motor dokáže získat otáčky až k 3000 za minutu. Je určen i pro silnější větve, a to až do průměru 40 milimetrů. Má velmi stabilní ocelovou konstrukci, násypka je vyrobena z plastu. Větve jsou drceny noži u frézovým válcem.

Parametry:

 • Příkon 2.6000W
 • Maximální průměr větví 40mm
 • Hlučnost 86dB
 • Hmotnost 28kg
 • Cena cca 5.400Kč (zdroj)

Výše uvedené drtičky větví jsou za tyto ceny nabízeny v internetovém obchodě kasa.cz.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak oplotit zahradu a dům

Jak oplotit zahradu a dům

Na jaře často řešíme oplocení domu a zahrady. Zorientovat se v nabídce plotů, pletiv či zděných variant a živých plotů není jednoduché.

Nápady a vychytávky na zahradu

Nápady a vychytávky na zahradu

Rádi pracujete na zahrádce? Pomocí mnoha vychytávek si můžete značně ulehčit práci. Vybrat si můžete z celé řady nápadů a vychytávek, které vám pomohou při různých činnostech na zahradě i při její výzdobě.


5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

5 tipů, jak připravit zahradu na zimu

Před příchodem prvních mrazů je potřeba provést několik důležitých prací na zahradě. Musíte myslet nejen na rostliny, které vlivem studených nocí a sněhu mohou při nedostatečné péči uhynout, ale také na nářadí a nábytek, který jste na zahradě přes sezonu používali.

Jak kompostovat v kompostéru?

Jak kompostovat v kompostéru?

Kompostování by mělo zajímat každého správného zahrádkáře. Pomocí kompostéru zpracováváte biologický odpad, který vznikne na vaší zahrádce i v domácnosti. Rozhodně není dobré veškerý odpad rovnou vyhazovat do popelnic a kontejnerů. Existuje celá řada důvodů, proč kompostovat. Je ale nutné vědět, jak…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!