Jak měřit pH v bazénu?

18. srpen 2014 | 10:28

Čistá voda ve vašem bazénu je základem pro příjemné a ničím nerušené koupání během letních měsíců. Pokud chcete vodu udržet v kvalitním stavu dlouhou dobu a optimálně celou koupací sezonu, je zapotřebí měřit pravidelně pH prostředí a případně přisypávat do vody chlor, jinak se ve vodě mohou začít objevovat řasy. Právě odstranění řas je pak velkým problémem.

Jak měřit pH v bazénu?Jak měřit pH v bazénu?

 

 

Postup při měření pH v bazénu

Měření pH prostředí vody v bazénu není nijak náročné. Poté, co si zakoupíte speciální sadu na měření pH prostředí včetně tablet, můžete začít. Do sady neberete dostatečné množství vody a následně z horní strany do krabičky umístíte tabletu.

Následovat bude chemická reakce, na jejímž základě zjistíte, jaké pH prostředí je ve vašem bazénu. Ideální hodnoty pH prostředí se pohybují od 6,8 do 7,2. Pokud je prostředí příliš zásadité, může docházet k usazování řas a jiných nečistot.

Naopak prostředí s velkým množstvím vázaného chloru vznikajícího v reakci chloru a potu vzniká prostředí, které může být škodlivé lidskému zdraví. Mohu vás pálit oči a svědit pokožka.

Důvody měření PH

Měření pH je velmi důležité především z hlediska lidského zdraví. Pokud je voda neadekvátní určitým normám, pak je nehygienická a koupat by se v ní nemělo. Důležité je pH prostředí i z hlediska celkové výdrže vody. Ta zůstává díky přiměřeným hodnotám pH prostředí delší dobu čistá a vydrží mnohem déle.

Co je potřeba

  • tester pH prostředí
  • tablety na volný a vázaný chlor
  • voda

Jak dlouho to potrvá

Měření pH prostředí v bazénu je krátkodobou záležitostí. Lze jej změřit doslova za několik vteřin. Po nabrání vody do testeru se vám ihned zobrazí požadovaný výsledek.

Jaké budou náklady

Náklady na měření pH jsou poměrně nízké. Tester na pH prostředí stojí okolo 200 korun a za tablety dáte zhruba 50 Kč. V balení je za tuto cenu 10 tablet.

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak odstranit řasy v bazénu?

Jak odstranit řasy v bazénu?

V minulém článku jsme se věnovali měření pH prostředí v bazénu. S tímto tématem nedílně souvisí i vznik řas v prostředí bazénu. V momentu, kdy řasy vzniknou, dojde k degradaci kvality vody. Jak jim tedy čelit?

Jak na odstranění vodního kamene z bazénu?

Jak na odstranění vodního kamene z bazénu?

Vodní kámen vás dokáže potrápit nejen v kuchyni či koupelně, objevuje se také v bazénu, ať už venkovním či vnitřním. V jednom z minulých článků jsme si popsali, jak na odstranění vodního kamene z vany, nádobí či toalety. Dnes se dozvíte, jak s ním bojovat, objeví-li se na dně a na stěnách bazénu.


Jak pečovat o vodu v bazénu?

Jak pečovat o vodu v bazénu?

Pakliže si na zahradě postavíte venkovní bazén, je nutné pravidelně pečovat o vodu v něm. V opačném případě se může snadno stát, že voda bude znečištěná a koupání v bazénu nebude tak příjemnou záležitostí.

Bezproblémové fungování bazénu si žádá kvalitní zazimování

Bezproblémové fungování bazénu si žádá kvalitní zazimování

Pro to, aby váš bazén bez potíží fungoval i v následujícím roce, je důležité správné zabezpečení na zimní období. Jak zazimovat bazén? Zazimování bazénu je vhodné realizovat ve chvíli, kdy klesne teplota bazénové vody pod 10 °C.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!