Jak odstranit řasy v bazénu?
11. srpen 2014 | 13:05V minulém článku jsme se věnovali měření pH prostředí v bazénu. S tímto tématem nedílně souvisí i vznik řas v prostředí bazénu. V momentu, kdy řasy vzniknou, dojde k degradaci kvality vody. Jak jim tedy čelit?
Reklama
- Postup při likvidaci řas v bazénu
- Prevence proti vzniku řas
- Co je potřeba
- Jak dlouho to potrvá
- Jaké budou náklady
Postup při likvidaci řas v bazénu
Jestliže se voda ve vašem bazénu zazelená, anebo budou nazelenalé jeho okraje, je zapotřebí začít proti řasám bojovat. Ideálním prvním krokem bude upravení hodnoty pH prostředí vody v bazénu na rozmezí od 6,5 do 7,0. Následně je zapotřebí po nějakých 6 hodinách nechlorovat vodu díky prostředku Chlor Shock, a to na trojnásobnou hodnotu oproti standardu. Na této hodnotě je třeba vodu následně držet při zapnuté filtraci. Po 4 hodinách můžete aplikovat Odstraňovač řas. Za dva dny by měly řasy odumřít. Jelikož byste je ven ostávali velmi složitě, měli byste do vody dát dávku vločkovače, který je dokáže navázat k sobě tak, abyste je pak pohodlně odstranili pouze síťkou. Zůstanou-li na dně bazénu hnědé skvrny, pak byla voda před aplikací odstraňovače řad příliš tvrdá a je třeba ji ještě změkčit a vše znovu opakovat.
Prevence proti vzniku řas
K tomu, aby se vám nedostaly do bazénu řasy, musíte využívat chlorových prostředků na úpravu vody ve vašem bazénu. Důležitá je také funkční filtrace. Ideální je, když si budete pravidelně měřit pH prostředí a na jeho základě dosypávat chlor.
Co je potřeba
- sada pro měření pH prostředí
- chlor
- odstraňovač řas
- vločkovač
- síťka
Jak dlouho to potrvá
Celkový proces včetně využití vločkovače na navázání nečistot bude trvat přibližně celý den. Samotné čistění vody a odstranění řas trvá zhruba 12 hodin. Dalších 12 hodin je třeba čekat na účinky vločkovače.
Jaké budou náklady
Cena testeru pH prostředí činí 200 korun plus 50 korun za tablety v 10 ks balení. Dále je třeba zakoupit Chlor Schock ve 2,5 kg balení za 500 korun a odstraňovač řas. Ten vás vyjde na okolo 100 korun za 1 litr. Zapomenout nelze ani na vločkovač, který stojí stejně jako odstraňovač řas.
Autor: Roman Beneš
Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+
[Nahoru ↑]
Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.
Hodnocení
2.42 hvězdiček / Hodnoceno: 19x
Vložit komentář
Komentáře
Laura
sobota, 19. červen 202105:57
My naštěstí takový problém nemáme. Řasy máme akorát v akvárku u rybiček, a tam se jich nemůžeme zbavit. Bazén máme velký, kvalitní, takže je u něj i filtrace, která se stará o čistění vody. Samozřejmě do něj přidáváme i chlór, protože bez něj by to nešlo. Nejsem si úplně jistá, jestli by samotná filtrace dokázala bazén vyčistit.
Napsal: Laura [Odpovědět]
Dan
pátek, 5. listopad 202114:48
Nám se daří již několik let úspěšně vyhýbat řasám v bazénu. Všechnu chemii kupujeme na
Napsal: Dan [Odpovědět]