Jak vyměnit struny u akustické kytary? Aby zvuk kytary byl opět dokonalý

8. září 2013 | 05:22

Akustická kytara patří mezi nejoblíbenější hudební nástroje. Hru na ni jistě ovládá mnoho z vás. Problém však může nastat, pokud vám praskne některá ze strun. Její výměna a naladění je trochu kumštem. Abyste s každou výměnou nemuseli hned za odborníkem, je dobré si přečíst následující návod, který vám výměnu strun u kytary ulehčí.

Reklama
Jak vyměnit struny u akustické kytary? Aby zvuk kytary byl opět dokonalýJak vyměnit struny u akustické kytary? Aby zvuk kytary byl opět dokonalý

Postup výměny strun u kytary

K výměně potřebovat speciální kličku. Pomocí ní povolíte strunu, a to tím způsobem, je ji nasadíte na ladící kolík a otáčíte do té chvíle, než je struna dostatečně volná a je možné ji vytáhnout z kolíku.

Jedna ze stran struny je posazena v kobylce. Na kličce, kterou používáte k vytáhnutí, je výkroj, pomocí něhož lehkým zatlačením vyndáte kolík v kobylce. Pak už lze strunu snadno odstranit.

Připravte si novou strunu. Na koncovém místě ji vsuňte do tvoru a zajistěte jej pomocí kolíku. Ten lehce přitlačte do kobylky. Pak za strunu zatáhněte. To pomůže k tomu, že se kobylka nebude uvolňovat.

V momentě, kdy máte upevněný jeden konec, uchopte druhý konec struny a zasuňte jej do díry v ladícím kolíku, který je na konci krku kytary. Po zasunutí začněte otáček kličkou. Navíjení probíhá od shora dolů. Počet otáček závisí na typu struny, je potřeba jich provést od 2 do 6.

Pakliže vám zbudou u konce ladících kolíků volně plandající struny, ustřihněte jej pomocí nůžek nebo štípaček.

Co je potřeba k výměně strun

  • Nová struny
  • Klička na uvolnění ladícího kolíku
  • Štípačky

Jako dlouhou výměna strun potrvá?

Zkušený hráč dokáže strunu u kytary vyměnit za pár desítek vteřin. Pokud strunu budete měnit poprvé, jistě vám to zabere trochu více času. Je dobré, abyste byli trpěliví, zbrklost při výměně strun na kytaře není dobrá.

Jaké budou náklady na výměnu strun?

Sadu strun pro akustickou kytaru pořídíte v hudebninách v různých cenových relacích podle toho, od jakého výrobce pocházejí. Lze zakoupit struny, za něž dáte třeba 60Kč, kvalitnější pak mohou stát klidně 150Kč.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vyměnit vložku zámku – fabku?

Jak vyměnit vložku zámku – fabku?

Při ztrátě klíčů od bytu, což se bohužel čas od času přihodí většině z nás, je obvykle zapotřebí vyměnit vložku zámku. Jde zejména o bezpečnostní opatření. Nikdy totiž nevíte, u koho ztracené klíče skončí.

Jak vyměnit olej u auta?

Jak vyměnit olej u auta?

Čas od času je zapotřebí vyměnit olej v motoru u auta. Kvůli výměně nemusíte hned jezdit do servisu, zvládnete to hravě sami, stačí jen postupovat podle níže uvedených kroků. Olej hraje velmi důležitou roli pro správnou funkci motoru automobilu. Výměnu byste tudíž neměli podceňovat, je nutné ji prov…


Jak vyměnit kazetu s tonerem v tiskárně?

Jak vyměnit kazetu s tonerem v tiskárně?

Výměna tonerové kazety je krokem, který vás nemine, pokud máte doma tiskárnu. Postup výměny závisí na typu tiskárny a kazety, nicméně je možné zvolit zhruba následující postup.

Jak vyměnit garážová vrata bez náročných stavebních úprav?

Jak vyměnit garážová vrata bez náročných stavebních úprav?

Potřebujete vyměnit dosluhující garážová vrata za nová, avšak nechcete provádět zbytečně složité stavební úpravy? Řešení tu je. Pořiďte si sekční typ vrat, který lze do vchodu garáže nainstalovat velmi jednoduše.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!