Jak originálně zabalit vánoční dárek? + ukázky

14. prosinec 2013 | 03:58

Ne všechny vánoční dárky, které balíme do vánočního papíru, mají pravidelné tvary, takže s jejich balením to jde trochu obtížněji. Pokud se chceme vyvarovat toho, že výsledné zabalení bude vypadat nějak hrůzostrašně, musíme postupovat opatrně dle následujícího postupu.

Reklama
Jak originálně zabalit vánoční dárek? + ukázkyJak originálně zabalit vánoční dárek? + ukázky

Postupy zabalení

1. způsob

Pokud je vánoční dárek neforemný a nemá pravidelné tvary, je dobré jej nejprve zabalit do průhledné fólie. Tu si rozložte na stůl a doprostřed ní umístěte dárek. Následně uchopte všechny rohy fólie a přiložte je k sobě. Jakmile máte konce fólie přiloženy k sobě, zřaste je a stlačte. Následně vezměte připravenou stuhu a okraje fólie s ní pevně svažte.

V další fázi budete dárek, který je již ve fólii, balit do barevného vánočního balícího papíru, který je k dostání stejně jako fólie v papírnictvím i mnoha supermarketech. V době před Vánoci jsou k dostání prakticky na každém rohu.

Při balení do papíru postupujte obdobně jako při balení do průhledné fólie. Tedy opět umístěte dárek doprostřed rozbaleného papíru a spojte rohy. Stlačte je k sobě a ovažte stuhou. Na uvázání stuhy si dejte záležet, ideální je vytvořit nějakou pěknou mašličku.

K dozdobení zabaleného dárku pak můžete použít například ozdobné kytičky, které mají uprostřed dírku. Do ní provlečte stuhu a její konec pak zavažte, aby ozdobné dekorace během přenosu nevypadly.

V tuto chvíli máte hotovo a dárek můžete uschovat do doby, než jej dáte pod vánoční stromeček.

Co je potřeba

  • Průhledná fólie
  • Barevný balicí papír
  • Nůžky
  • Stuha
  • Ozdobné kytičky či jiné dekorace

2. způsob

V tomto případě nepotřebujete průhlednou fólii. Stačí barevný vánoční papír. Ten si nastřihejte v potřebné velikosti tak, aby se do něj dárek dal zabalit. Vždy je lepší mít větší kus papíru, pak máte jistotu, že pokryje celý dárek.

Okraje papíru přehněte asi centimetr do středu. Přehnuté části pak přehněte na polovinu, aby se trochu překrývaly.

Střed takto připraveného papíru pak přelepte kousky izolepy tak, aby se samovolně neodchylovaly.

Nyní si vytvořte dno tak, že spodní část papíru přeložíte směrem nahoru. Tuto ohnutou část pak rozložte na půl, jejich horní okraje ještě jednou na půl., totéž pak se spodními okraji. Okraje se tak budou lehce překrývat. Následně je spojte pomocí průhledné izolepy tak, aby u sebe pevně držely.

V tuto chvíli máte hotové dno. Nyní už do balíčku můžete vložit dárek skrz jeho druhou, otevřenou stranu. Horní část pak zakončete stuhou.

Co je potřeba

  • Barevný vánoční papír
  • Stuha
  • Nůžky
  • Průhledná izolepa

Jak dlouho to potrvá?

Balení neforemného dárku zabere trochu více času než v případě balení dárku s pravidelnými tvary. Jakmile si však na výše uvedené postupy zvyknete, zabalíte každý dárek během zhruba tří až pěti minut.

Jaké budou náklady?

Roli vánočního papíru o velikosti 70x100 cm pořídíte zhruba od 10 Kč, dvoumetrové varianty pak stojí od 15 do 20 Kč. Vánoční ozdobné stuhy stojí kolem 20 Kč v délce 3 metrů. Průhlednou izolepu seženete od cca 15 Kč.

Videa

Přiložená videa názorně ukazují, jakým způsobem se dají snadno zabalit i méně foremné dárky. Díky návodům pro vás nebude problém zabalit jakékoliv hračky a další dárkové předměty.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak vybrat dárek na poslední chvíli?

Jak vybrat dárek na poslední chvíli?

Výběr dárků mnohdy není zrovna jednoduchou záležitostí. Někdy se zkrátka stane, že ať přemýšlíte, jak chcete, stále nemůžete na nic přijít. A najednou zjistíte, že Vánoce jsou již za dveřmi, přitom vy stále marně hledáte vhodný dárek. Jak ale vybrat dárek na poslední chvíli, respektive kde jej vybra…

Jak pečovat o vánoční hvězdu?

Jak pečovat o vánoční hvězdu?

Vánoční hvězda je oblíbenou dekorací, která obohacuje nejednu domácnost. Tato rostlinka, která má původ v Mexiku, však vyžaduje určitou péči, jinak vám rychle uschne a opadá. Kdo by pak chtěl mít doma o Vánocích květinu, která bude mít namísto krásných červených a zelených listů je oschlé lupeny?


Jak ozdobit vánoční stůl?

Jak ozdobit vánoční stůl?

Ke správné atmosféře o vánočních svátcích je potřeba si dát záležet také na tom, jak hezky vyzdobíte vánoční stůl. Nemám tím na mysli jen to, co se na stole objeví za jídla, ale především to, jak bude stůl vypadat na pohled. Vánoce jsou svátečním časem a podle toho by také měl stůl vypadat.

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Jak ozdobit vánoční stromeček?

Součástí příprav před příchodem Štědrého dne je také zdobení vánočního stromečku. Někdo jej připravuje až přímo na Štědrý den, jiní si tuto oblíbenou činnost dopřávají už dříve, záleží jen na vašich zvycích. Každý z vás má jistě svůj tradiční postup, jak ozdobit vánoční stromeček. Pro jistotu je ale…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Hanka

čtvrtek, 27. říjen 2016
10:10

Dobrý den, já za sebe musím říct, že jako docelá zručná žena která se nebojí ničeho i přesto každoročně vyhledábám inspiraci a tipy, jak se zdokonalit v balení dárků§ Letos jsem se rozhodla pro malení dárku do ekologických materiálů. Objednala jsem si reciklovaný papír, jutový provázek a lýko na dekorování, ale vůbec největší radost mám z těchto tašek za pár korun:


Napsal: Hanka [Odpovědět]

Osmnactka18

sobota, 19. prosinec 2020
23:57

Super tipy, díky :) My to letos s Vánoci máme trošku těžké. Letošní události našemu rozočtu vůbec neprospěly, a i když už oba s manželem chodíme do práce, stejně to není zrovna slavné. Měli jsme v plánu dát našemu synovi novou postel, kterou už opravdu dlouho potřebuje, tak jsme si na ni museli vzít vánoční půjčku :) Není to úplně ideální, ale teď už by všechno mělo být tak nějak stabilní, takže by se splácením neměl být problém. Podmínky jsme navíc dostali fakt výhodné.


Napsal: Osmnactka18 [Odpovědět]

Adolf

neděle, 24. leden 2021
09:40

Výborná videa, něco takového jsem hledal, protože potřebuji manželce zabalit dárek k narozeninám - vybrala si čistící přístroj na pleť a vzhledem k tomu, že nebyl úplně nejlevnější, tak jsem chtěl, aby to měla krásně zabalené :-) Díky za tipy, určitě to vyzkouším a snad se podaří.


Napsal: Adolf [Odpovědět]

Magda Horká

čtvrtek, 12. srpen 2021
21:08

Nápady jsou to pěkné, ale já budu muset použít nějaký, který neobsahuje balící papír. Každý rok po Vánocích toho máme tolik, že už mi to leze na nervy. Naštěstí výkup papíru plzeň má otevřeno i po svátcích, takže se toho je jak zbavit, ale i tak bych uvítala, kdyby to nebylo potřeba. Stejně to děti hned rozcupují kvůli dárku a zbytek je jim jedno. To bych jim to rovnou mohla dát v igelitce a nepoznaly by rozdíl.


Napsal: Magda Horká [Odpovědět]