Jak upravit povrch betonového schodiště, aby nebyl kluzký?

6. srpen 2013 | 11:00

Mnozí z vás mají venkovní schody před domem vytvořeny z betonu. Betonové schodiště je však bez patřičné úpravy kluzké ve chvíli, kdy venku prší, nebo se tvoří námraza. Takovéto schody je pak velmi obtížné zdolat, pokaždé na nich riskujete uklouznutí a zranění.

Reklama
Jak upravit povrch betonového schodiště, aby nebyl kluzký?Jak upravit povrch betonového schodiště, aby nebyl kluzký?

Možnosti úpravy

Betonové schody se dají upravit několika způsoby, aby byly dostatečně bezpečné.

1. Pískování

Pískováním betonový základ získá drsnější povrch, který nebude tolik hladký.

2. Broušení

Podobně jako v případě pískování účinkuje také zbroušení betonu.

3. Použití protiskluzové dlažby

Na betonový základ lze nanést dlažbu, která bude mít protiskluzovou úpravu. Samotné venkovní schodiště díky ní získá také atraktivní vzhled. Protiskluzové dlažby se vyrábějí v mnoha barevných provedeních.

4. Dlažba z kamínků v pryskyřici

Elegantním způsobem úpravy betonového schodiště je vytvoření dlažby z kamínků, které jsou zality v pryskyřici. Tento způsob úpravy lze použít nejen v případě schodišť, ale také například u příjezdových cest, v okolí bazénů atd.

Pryskyřice, která slouží jako pojivo přírodního materiál, dobře vytvrdne. Poté dlažba vydrží bez porušení i několik let. Schody lze omývat i pomocí WAP přístroje, aniž by došlo k odrolení kamínků.

5. Protiskluzové pásky

Podobně jako na veřejných prostranstvích a schodištích můžete i doma využít protiskluzové pásky, které zabrání uklouznutí na schodech. Protiskluzová vrstva je vyráběna nejčastěji z PVC.

Jaké budou náklady na úpravu?

Nejlevnějším řešením je použití protiskluzových pásek, které se dají pořídit od 120Kč ( 18m). Toto řešení však zdaleka není tak efektní jako ostatní způsoby úpravy.

Nejvíce lze doporučit vytvoření dlažby z kamínků v pryskyřici, které je velmi elegantním řešením. Cena za tuto dlažbu se pohybuje od cca 350Kč/m2 bez pokládky.

 

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit starší schodiště?

Jak opravit starší schodiště?

Schodiště v patrovém domě je často vyrobeno ze dřeva. To je považováno za velmi odolný materiál. Ani nejkvalitnější dřevěné schodiště však nevydrží donekonečna. Po určité době, kdy se po něm majitelé procházejí, dojde k prošlapání jednotlivých stupňů. Aby bylo schodiště i nadále bezpečné a dalo se…

Jak upravit svrchní část omítky metodou štukování?

Jak upravit svrchní část omítky metodou štukování?

Při rekonstrukci interiérů bytů a úpravě vzhledu jejich stěn je jednou z metod, která se dá použít při finální úpravě omítky štukování. V tomto článku vám vysvětlím, jak se štukování provádí.


Jaký vybrat vhodný povrch okolo bazénů? Postup pokládky dlažby

Jaký vybrat vhodný povrch okolo bazénů? Postup pokládky dlažby

Okolí venkovního bazénu je nutné upravit tak, abyste k němu měli snadný a zároveň i bezpečný přístup. Ve chvíli, kdy zvolíte nevhodný materiál, může se lehce stát, že při vstupu do bazénu či výstupu z vody uklouznete a poraníte se. Navíc je vhodné zvolit takový povrch, na němž si neušpiníte nohy. To…

TZ: Jak vybrat vhodný venkovní povrch a předejít zranění?

TZ: Jak vybrat vhodný venkovní povrch a předejít zranění?

Skoro třetina Čechů se v minulosti zranila kvůli nevhodnému povrchu kolem domu. Právě bezpečnost by měla být spolu s trvanlivostí jednou z nejdůležitějších vlastností u venkovních povrchů. To vyplývá z průzkumu společnosti TopStone, s.r.o., předního českého výrobce kamenných povrchů, a výzkumné agen…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

do.sik

pátek, 1. listopad 2013
12:23

Do interiéru se mi nejvíce vyplatily protiskluzové pásky. Na beton bych doporučoval přímo protiskluzové panely nebo dlaždice ty se dělají jak do interiéru tak exteriéru.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 15.11.2013 ve 09:22:43


Napsal: do.sik [Odpovědět]