Jak opravit starou fasádu domu?

12. květen 2013 | 12:40

Netěší vás pohled na fasádu vašeho rodinného domu? Pak si pořiďte potřebné pomůcky a opravte si ji. Oprava fasády domu je vcelku rychlou a nijak zvlášť složitou záležitostí. Dům díky nové fasádě získá daleko lepší vzhled.

Reklama
Jak opravit starou fasádu domu?Jak opravit starou fasádu domu?

Postup opravy

Při renovaci fasády nejprve zakryjte okna a dveře. Postačí k tomu obyčejné fólie a plachty. Zakrytí oken je důležité a praktické, nedojde tak k tomu, že by se nátěr fasády dostal přímo na skla oken, což by vám přidělalo další práci s jejich mytím. Kapky od fasádního nátěru lze ze skel dostat velmi obtížně.

Po zakrytí oken a dveří zkontrolujte stav původní omítky. Pakliže se v ní vyskytují praskliny, je vhodné je zarovnat pomocí akrylového tmele.


V další fázi přichází na řadu nanesení zpevňující penetrace. Pak už lze přistoupit k prvnímu nátěru fasádní barvy. Tu je potřeba nechat důkladně zaschnout, ideálně přes noc. Druhý den pak postup opakujte.


V případě, že chcete zvýraznit barvu v okolí oken a dveří, proveďte v okolí jejich rámů nátěr zvlášť, až po skončení hrubé opravy celkové fasády. Nátěry fasády okolí dveří a oken znovu proveďte nadvakrát.

Co je třeba na opravu?

  • Malířské a zednické potřeby- špachtle, válečky
  • Akrylový tmel na zacelení prasklin
  • Zpevňující penetrace
  • Fasádní barvy

Kolik oprava zabere času?

Oprava fasády u rodinného domu trvá zhruba dva dny. První den dochází k zakrytí oken a dveří, nánosu penetrace a první vrstvy fasádní barvy.

Druhý den se pak nová fasáda dokončuje nátěrem druhé vrstvy fasádní barvy. Práce jsou zakončeny celkovým úklidem.

Jaké budou náklady?

Největší položkou je nákup fasádní barvy. Ceny barev se pohybují od cca 50Kč za m2, záleží přitom na kvalitě barvy a také na objemu, který je zapotřebí.

Video

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

3.07 hvězdiček / Hodnoceno: 14x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit starou dřevěnou podlahu?

Jak opravit starou dřevěnou podlahu?

Máte ve svém bydlení starou dřevěnou podlahu, která volá po opravě? Staré dřevěné podlahy mají tu výhodu, že je lze několikrát renovovat a poté vypadají opět jako nové. To se stahuje samozřejmě i na podlahy, které jsou více jak 100 let staré. Díky renovaci zachováte v interiéru jedinečnost podlahy, …

Jak opravit vlhké zdi domu? Sanace vlhkého zdiva podřezáním pilou

Jak opravit vlhké zdi domu? Sanace vlhkého zdiva podřezáním pilou

Začaly se vám na stěnách domu tvořit vlhké mapy a nevíte, co s tím? Pak pomůže jedině sanace zdiva. Vlhkost je třeba odstranit co nejdříve, v opačném případě může mít její výskyt neblahé důsledky, a to nejen na stav objektu, ale také na vaše zdraví.


Jak provést drenáž kolem domu?

Jak provést drenáž kolem domu?

Velkým problémem u staveb bývá přílišná vlhkost v jejich okolí. Voda se pak začíná postupně dostávat do zdiva domů, což má za následek snížení jeho kvality, tvorbu plísní a celkově snížení životnosti objektů. Jedním z účinných opatření, která můžete v případě, že vás trápí vlhká půda, je provedení d…

Jak připravit střechu domu před zimou?

Jak připravit střechu domu před zimou?

Střecha domu nejvíce trpí v zimě, kdy musí snášet tíhu napadaného sněhu a velké množství dešťových přeháněk. Proto je nesmírně důležité střechu domu před zimním obdobím důkladně zkontrolovat, zjistit případné nedostatky a odstranit je. Na co se zaměřit především? To vám prozradíme v tomto článku.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

renovace fasád

čtvrtek, 22. srpen 2013
11:19

Renovace fasády sice může trvat dva dny ale může se také protáhnout na týdny. Staré domy jsou nevypočitatelné a nikdy nevíte, kdy narazíte na problém. Pokud máte stavbu starší než takových 50 let je lepší si na renovaci objednat firmu.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 22.08.2013 ve 12:08:29


zateplení fasády

čtvrtek, 5. březen 2015
12:56

V dnešní době má větší smysl než pouhá renovace fasády její zateplení. Nechali jsme si vypracovat analýzu (bytový dům) a ušetří nám to asi 35 % nákladů na teplo, takže jsme rovnou přistoupili i k tomu.
---------------------------------
Zpráva byla upravena adminem 09.03.2015 ve 22:48:27


Napsal: zateplení fasády [Odpovědět]