Jak opravit okenní rám?

14. květen 2013 | 12:45

Popraskané okenní rámy, z nichž odpadá původní lak, vypadají dost nevzhledně a ruší celkový vzhled domu. Oprava okenního rámu je záležitostí, kterou zvládne každý alespoň trochu zručný kutil. Při opravě dojde k odstranění původního nátěru, který bude nahrazen novým.

Reklama
Jak opravit okenní rám?Jak opravit okenní rám?

Postup opravy

V první fázi opravy okenního rámu nejprve odstraňte starý popraskaný nátěr. To lze nejjednodušeji provést pomocí horkovzdušné pistole, s níž jde práce velmi rychle a pohodlně.

Po hrubém odstranění nátěru horkovzdušnou pistolí použijte klasický smirkový papír, s nímž sejmete zbytkové části původního nátěru a povrch rámů vyhladíte. Kromě smirkového papíru lze samozřejmě využít také moderních pomůcek, zejména různé brusky apod. Pakliže starý nátěr není zcela poškozen, nemusíte jej odstraňovat až úplně na dřevo.

Po odstranění původního nátěru na rám okna nanese impregnační základ. Ten pomůže k lepšímu uchycení další vrstvy nátěru. Tuto základní impregnaci nechte alespoň jeden den zaschnout.

Po zaschnutí základního impregnačního nátěru na rám naneste další vrstvu základního nátěru. Teprve poté je možné přistoupit k natření hlavním, vodou ředitelným nátěrem. Po natření opět nechte důkladně zaschnout.

Co je třeba na opravu

  • Horkovzdušná pistole
  • Smirkový papír nebo bruska
  • Impregnační nátěr
  • Hlavní nátěr

Jak dlouho oprava potrvá?

Vzhledem k tomu, že při renovaci rámů oken musíte počítat se zaschnutím základního nátěru, bude oprava trvat minimálně jeden den. Odstranění původního nátěru pistolí a šmirglem je otázkou maximálně několika desítek minut, stejně tak i nános hlavního nátěru, který se pak musí opět nechat několik hodin zaschnout.

Jaké budou náklady?

Impregnační základ stojí v malém balení necelých 200 Kč. V případě, že renovujete větší množství rámů, vyplatí se investovat do většího balení. Čtyřlitrový impregnační základ lze pořídit za cca 600 Kč. Ve stejných cenových relacích pak pořídíte také hlavní nátěr.

Video

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak opravit rozbitou okenní tabuli?

Jak opravit rozbitou okenní tabuli?

Při manipulaci s oknem se někdy stane, že praskne jeho výplň. Prasklá okenní tabule patří mezi nejčastější problémy, které je v případě oken doma potřeba řešit. Výměnu obvykle většina lidí přenechává na sklenářích. Pokud si však věříte a máte potřebné nástroje a pomůcky, můžete do opravy okenní tabu…

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Jak instalovat okenní klimatizaci?

Nastává nejteplejší období roku. Ne každý z vás má možnost na léto vycestovat k moři a zůstává doma. Abyste nemuseli trpět vedrem, je nejvyšší čas na to pořídit si klimatizační jednotku, která vám doma zajistí ideální podmínky. Jednou z možností je instalace okenní klimatizace.


Jak opravit sádrokarton?

Jak opravit sádrokarton?

Sádrokartonové desky jsou v posledních letech mimořádně oblíbeným stavebním materiálem. Využívají se zejména při rekonstrukcích bytových jader, dále pak také například při realizaci půdních vestaveb nebo při tvorbě stropních podhledů. Při špatné instalaci však může dojít k tomu, že se v sádrokartonu…

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Možná někdo přejel mincí lak na vašem autě, nebo jste jen špatně parkovali a lak na autě nechtěně poškrábali větví přilehlého stromu. Ať je tomu jakkoliv, nabízí se řešení, jak se nevzhledných oděrek na vašem autě jednoduše a rychle zbavit.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!