Jak koupit byt bez větší námahy?

21. květen 2014 | 10:42

PR. Koupě vlastního bydlení, přestože financovaná z hypotečního úvěru, se vyplatí víc než platit nájem někomu cizímu, říkají často přátelé, rodiče i partneři. Jistě mají pravdu, ale málokdy jsou schopni nás potom provést často nepřehledným a náročným procesem koupě. Jak tedy koupit svůj první byt bezpečně a přitom bez větší námahy?

Jak koupit byt bez větší námahy?Jak koupit byt bez větší námahy?

Ostražitost je rozhodně na místě. Nemusíte se ponořit příliš hluboko do internetových diskuzí, aby vám bylo jasné, že koupi bytu za několik milionů korun může ohrozit nedbalost nebo i přímo podvodné jednání zúčastněných stran. Všichni se totiž snaží vytěžit z celé transakce co nejvíc.

Na realitním trhu se hraje nerovná hra

Za tím, kdo nemovitost prodává, stojí zkušený makléř, který ví, jak realitní trh funguje, a je trénovaný v obchodních dovednostech. Chce danou nemovitost co nejlépe prodat, protože jeho provize závisí na kupní ceně. Kupující je naopak obvykle na celý proces sám, přestože jde o jeho bydlení a navíc životní investici.

Jak se tedy vyhnout podvodům? Ještě než podepíšete rezervační smlouvu, je třeba si zjistit nejrůznější náležitosti vybrané nemovitosti. Realitní makléř vám je obvykle na první schůzce neposkytne, protože je často sám nezná.

Jedná se o posouzení technického stavu budovy, zjištění právních vad, věcných břemen či zástav, které by mohly být na nemovitost navázané, posouzení majetkových poměrů a tak dále.

Ale jak tyto skutečnosti zjistit? Přizvat si na pomoc nejrůznější odborníky – architekty, právníky, stavaře a finanční poradce – může být dost časově a hlavně finančně náročné.

Inspirace ze Západu – nechejte se zastoupit

Nedávno se objevila na českém trhu nová, ovšem na Západě běžná služba – zastupovaní kupujících. Nabízí komplexní řešení pro ty, kteří chtějí projít koupí bytu bezpečně a zároveň bez námahy.

V první řadě vám pomohou s výběrem bydlení, proberou s vámi všechna kritéria a pomohou vám utřídit si svoje požadavky. Když společně bydlení najdete, zkušení odborníci vám vyjednají nejlepší možné podmínky koupě.

Statistiky ukazují, že zkušený vyjednavač dokáže vyjednat slevu z kupní ceny i v řádu několik set tisíc, ten kdo kupuje byt poprvé nebo podruhé, to zvládne málokdy.

Obdržíte komplexní technický posudek, který odhalí veškeré vady a nedostatky, které by vás mohly později trápit, a zároveň vám vyčíslí náklady na odstranění těchto vad. Díky tomu už nebudete kupovat zajíce v pytli.

Pak přijdou na řadu právníci, kteří  prověří možné právní vady a zkontrolují veškerou smluvní dokumentaci tak, aby pro vás byla koupě férová a bezpečná. Součástí služby je dokonce i finanční poradenství.

A jak si můžete být jisti, že bude taková koupě nejen bez námahy, ale také k vaší spokojenosti? Home Institute svazuje svůj úspěch s tím vaším – odměnou bude jen podíl na vyjednané slevě, nevezmou si od vás žádnou provizi z kupní ceny.

-got-

Autor Redakce

Autor: Redakce


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?

TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?

Říká se, že dřevo zahřeje dvakrát – poprvé při štípání, podruhé v kamnech. Štípače Scheppach s klínem z kované oceli zvládnou za hodinu udělat až 100 polen a únava jim nehrozí. Pracují tiše a na rozdíl od sekery bezpečně. Dřevo na topení do krbu, kamen či kotle tak můžete mít připravené rychle a bez…

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Jak opravit poškrábaný lak auta?

Možná někdo přejel mincí lak na vašem autě, nebo jste jen špatně parkovali a lak na autě nechtěně poškrábali větví přilehlého stromu. Ať je tomu jakkoliv, nabízí se řešení, jak se nevzhledných oděrek na vašem autě jednoduše a rychle zbavit.


Jak vybrat dárek na poslední chvíli?

Jak vybrat dárek na poslední chvíli?

Výběr dárků mnohdy není zrovna jednoduchou záležitostí. Někdy se zkrátka stane, že ať přemýšlíte, jak chcete, stále nemůžete na nic přijít. A najednou zjistíte, že Vánoce jsou již za dveřmi, přitom vy stále marně hledáte vhodný dárek. Jak ale vybrat dárek na poslední chvíli, respektive kde jej vybra…

15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

15 tipů, jak rychle a kvalitně na broušení nožů

Pracovat s tupým nožem je nejen nepraktické, ale zároveň to může být také nebezpečné. Nejvíce pořezání při práci v kuchyni vzniká právě v důsledku toho, že pracujete s nenaostřenými noži. Přitom se dají nože naostřit rychle, kvalitně a bez větší námahy.
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!