TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?

22. srpen 2013 | 13:21

Říká se, že dřevo zahřeje dvakrát – poprvé při štípání, podruhé v kamnech. Štípače Scheppach s klínem z kované oceli zvládnou za hodinu udělat až 100 polen a únava jim nehrozí. Pracují tiše a na rozdíl od sekery bezpečně. Dřevo na topení do krbu, kamen či kotle tak můžete mít připravené rychle a bez velké námahy.

Reklama
TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?

Podle požadovaného výkonu a velikosti dřeva si je můžete pořídit ve vertikálním nebo horizontálním provedení.

Štípač dřeva ocení všichni, kteří vytápějí dům kotlem na dřevo nebo si rádi zatopí v krbu a musí zpracovat větší množství polen.

Štípače Scheppach jsou vybaveny unikátním systémem Vario, který umožňuje nastavit délku chodu pístu podle délky polena. Celé štípání se podstatně zkrátí a zefektivní, protože už nemusíte čekat, až se píst po každém pracovním cyklu vrátí úplně zpět do základní polohy.

Horizontálně se silou 6,5 tuny

Horizontální štípač na dřevo Scheppach HL 600 s motorem o příkonu 2 050 W si lehce poradí i s čerstvým dřevem. Protože je malý, lehký a je vybaven kolečky a držadly, snadno se převáží.

Zapojíte ho do klasické zásuvky, takže s ním můžete naštípat dřevo přímo v místnosti vedle krbu. Scheppach HL 600 zvládne zpracovat až 100 polen za hodinu a vyžaduje jen minimální údržbu. Poradí si přitom s poleny do délky 52 cm.

Díky zesíleným komponentům zubového čerpadla dokáže štípač vyvinout velmi vysoký tlak až 6,5 tuny, což umožní štípat i tvrdší druhy dřeva.

Scheppach HL 650 je vybaven pojistkou proti uvolnění polena při výpadku proudu. Stroj se dodává s velmi praktickým podstavcem, který umožňuje práci i v pohodlnější vzpřímené poloze. Scheppach HL 600 pořídíte od 6 640 Kč.

Vertikálně pod tlakem 15 tun

Vertikální hydraulický štípač Scheppach HL 1500 s motorem o příkonu 4 100 W je ideální pro velmi náročné uživatele. Pro jeho provoz je potřeba tzv. motorová zásuvka. Poradí si s jakýmkoli typem dřeva, a to až do délky 135 cm.

Mohutný tlak 15 tun má základ v nové konstrukci stroje, na níž byly použity ocelové plechy o tloušťce až 7 mm, což je v tomto segmentu naprosto unikátní.

Díky tomu má stroj dlouhou životnost a výborně odolává všem deformacím při štípání velmi tvrdých druhů dřeva. Protože se u tohoto štípače předpokládá práce i s velmi těžkými poleny, je stroj vybaven extrémně nízkou základnou, díky které není třeba zvedat těžká polena do výšky.

Pro kratší polena je stroj vybaven výkyvným stolkem a pro ještě menší špalky je tu odnímatelný pracovní stůl. Propracovaný bezpečnostní systém splňuje i ty nejpřísnější německé normy a téměř vylučuje možnost nechtěného spuštění stroje.

Obouruční systém spouštění stroje zaručuje, že vaše ruce budou vždy v bezpečné vzdálenosti od pracovní dráhy štípacího klínu. Protože je stroj vybaven madlem a velkými koly, můžete s ním dobře manipulovat. Scheppach HL 1500 zakoupíte od 18 990 Kč.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak koupit byt bez větší námahy?

Jak koupit byt bez větší námahy?

PR. Koupě vlastního bydlení, přestože financovaná z hypotečního úvěru, se vyplatí víc než platit nájem někomu cizímu, říkají často přátelé, rodiče i partneři. Jistě mají pravdu, ale málokdy jsou schopni nás potom provést často nepřehledným a náročným procesem koupě. Jak tedy koupit svůj první byt be…

Jak skládat a sušit palivové dřevo?

Jak skládat a sušit palivové dřevo?

Palivové dřevo se hodí zejména v zimních měsících, kdy s ním vytápíte doma či na chalupě. Je dobré jej mít ale do zásoby i ve chvíli, kdy rádi grilujete na zahradě, případně si v chladnějších večerech chcete zatopit v krbu. Mnozí lidé však dělají chybu v tom, že jej špatně uskladňují a používají dře…


Jak nabrousit sekyru?

Jak nabrousit sekyru?

Sekyra je nezbytným pomocníkem zejména v domácnostech, kde se topí dřívím. To je třeba před vložením do krbu nejprve nasekat na drobnější části. Dobře to však lze provést teprve tehdy, máme-li dostatečně ostrou sekyru.

Jak odstranit vteřinové lepidlo ze dřeva, látky, plastu, skla i z kůže?

Jak odstranit vteřinové lepidlo ze dřeva, látky, plastu, skla i z kůže?

Vteřinové lepidlo je dobrým pomocníkem při mnoha drobných opravách a lepeních. Dá se využít na dřevo, plasty, sklo i další materiály. Stejně jako je dobrým pomocníkem, nám ale může nadělat také pěknou paseku, pokud se dostane tam, kam nemá. Přečtěte si rady, jak na odstranění vteřinového lepidla z r…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Ivulíneeek

pátek, 12. únor 2021
22:12

My jsme doma několik let topili v kamnech, ale už mě nebavilo chystat každý rok dříví, tak jsem se začal zajímat o tepelné čerpadlo, které jsem chtěl za kamna vyměnit :-) . Poslední takovou věcí, která mě pro investici do tepelného čerpadla přiměla, byla kalkulačka úspor za vytápění, kterou jsem našel na https://mastertherm.cz/tepelne-cerpadlo/uspory/ . Když jsem zjistil, kolik díky tepelnému čerpadlu ušetřím, tak jsem si málem sedl na zadek :-D .


Napsal: Ivulíneeek [Odpovědět]