TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?

22. srpen 2013 | 13:21

Říká se, že dřevo zahřeje dvakrát – poprvé při štípání, podruhé v kamnech. Štípače Scheppach s klínem z kované oceli zvládnou za hodinu udělat až 100 polen a únava jim nehrozí. Pracují tiše a na rozdíl od sekery bezpečně. Dřevo na topení do krbu, kamen či kotle tak můžete mít připravené rychle a bez velké námahy.

Reklama
TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?TZ: Jak nasekat dřevo s minimem námahy?

Podle požadovaného výkonu a velikosti dřeva si je můžete pořídit ve vertikálním nebo horizontálním provedení.

Štípač dřeva ocení všichni, kteří vytápějí dům kotlem na dřevo nebo si rádi zatopí v krbu a musí zpracovat větší množství polen.

Štípače Scheppach jsou vybaveny unikátním systémem Vario, který umožňuje nastavit délku chodu pístu podle délky polena. Celé štípání se podstatně zkrátí a zefektivní, protože už nemusíte čekat, až se píst po každém pracovním cyklu vrátí úplně zpět do základní polohy.

Horizontálně se silou 6,5 tuny

Horizontální štípač na dřevo Scheppach HL 600 s motorem o příkonu 2 050 W si lehce poradí i s čerstvým dřevem. Protože je malý, lehký a je vybaven kolečky a držadly, snadno se převáží.

Zapojíte ho do klasické zásuvky, takže s ním můžete naštípat dřevo přímo v místnosti vedle krbu. Scheppach HL 600 zvládne zpracovat až 100 polen za hodinu a vyžaduje jen minimální údržbu. Poradí si přitom s poleny do délky 52 cm.

Díky zesíleným komponentům zubového čerpadla dokáže štípač vyvinout velmi vysoký tlak až 6,5 tuny, což umožní štípat i tvrdší druhy dřeva.

Scheppach HL 650 je vybaven pojistkou proti uvolnění polena při výpadku proudu. Stroj se dodává s velmi praktickým podstavcem, který umožňuje práci i v pohodlnější vzpřímené poloze. Scheppach HL 600 pořídíte od 6 640 Kč.

Vertikálně pod tlakem 15 tun

Vertikální hydraulický štípač Scheppach HL 1500 s motorem o příkonu 4 100 W je ideální pro velmi náročné uživatele. Pro jeho provoz je potřeba tzv. motorová zásuvka. Poradí si s jakýmkoli typem dřeva, a to až do délky 135 cm.

Mohutný tlak 15 tun má základ v nové konstrukci stroje, na níž byly použity ocelové plechy o tloušťce až 7 mm, což je v tomto segmentu naprosto unikátní.

Díky tomu má stroj dlouhou životnost a výborně odolává všem deformacím při štípání velmi tvrdých druhů dřeva. Protože se u tohoto štípače předpokládá práce i s velmi těžkými poleny, je stroj vybaven extrémně nízkou základnou, díky které není třeba zvedat těžká polena do výšky.

Pro kratší polena je stroj vybaven výkyvným stolkem a pro ještě menší špalky je tu odnímatelný pracovní stůl. Propracovaný bezpečnostní systém splňuje i ty nejpřísnější německé normy a téměř vylučuje možnost nechtěného spuštění stroje.

Obouruční systém spouštění stroje zaručuje, že vaše ruce budou vždy v bezpečné vzdálenosti od pracovní dráhy štípacího klínu. Protože je stroj vybaven madlem a velkými koly, můžete s ním dobře manipulovat. Scheppach HL 1500 zakoupíte od 18 990 Kč.

Tisková zpráva Botticelli s.r.o.

Autor Roman Beneš

Autor: Roman Beneš

Autor pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Profil zde: Google+


[Nahoru ↑]

Znáte nějaký lepší způsob? Máte pocit, že jsme na něco zapomněli? Sdělte nám to v komentáři. Pokud si s nečím nevíte rady, zeptejte se.

Linkuj.cz!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář | Přihlásit k newsletteru

Čtěte také...

Jak koupit byt bez větší námahy?

Jak koupit byt bez větší námahy?

PR. Koupě vlastního bydlení, přestože financovaná z hypotečního úvěru, se vyplatí víc než platit nájem někomu cizímu, říkají často přátelé, rodiče i partneři. Jistě mají pravdu, ale málokdy jsou schopni nás potom provést často nepřehledným a náročným procesem koupě. Jak tedy koupit svůj první byt be…

Jak skládat a sušit palivové dřevo?

Jak skládat a sušit palivové dřevo?

Palivové dřevo se hodí zejména v zimních měsících, kdy s ním vytápíte doma či na chalupě. Je dobré jej mít ale do zásoby i ve chvíli, kdy rádi grilujete na zahradě, případně si v chladnějších večerech chcete zatopit v krbu. Mnozí lidé však dělají chybu v tom, že jej špatně uskladňují a používají dře…


Jak nabrousit sekyru?

Jak nabrousit sekyru?

Sekyra je nezbytným pomocníkem zejména v domácnostech, kde se topí dřívím. To je třeba před vložením do krbu nejprve nasekat na drobnější části. Dobře to však lze provést teprve tehdy, máme-li dostatečně ostrou sekyru.

Jak odstranit vteřinové lepidlo ze dřeva, látky, plastu, skla i z kůže?

Jak odstranit vteřinové lepidlo ze dřeva, látky, plastu, skla i z kůže?

Vteřinové lepidlo je dobrým pomocníkem při mnoha drobných opravách a lepeních. Dá se využít na dřevo, plasty, sklo i další materiály. Stejně jako je dobrým pomocníkem, nám ale může nadělat také pěknou paseku, pokud se dostane tam, kam nemá. Přečtěte si rady, jak na odstranění vteřinového lepidla z r…
Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:
Web:


Komentáře

Ivulíneeek

pátek, 12. únor 2021
22:12

My jsme doma několik let topili v kamnech, ale už mě nebavilo chystat každý rok dříví, tak jsem se začal zajímat o tepelné čerpadlo, které jsem chtěl za kamna vyměnit :-) . Poslední takovou věcí, která mě pro investici do tepelného čerpadla přiměla, byla kalkulačka úspor za vytápění, kterou jsem našel na


Napsal: Ivulíneeek [Odpovědět]

Radek

pátek, 18. červen 2021
11:12

Naprosto skvělý článek, který už jsem během minulého víkendu zvládl ozkoušet a musím přiznat, že jste měli pravdu :-) Skutečně jsem se ani nezapotil a navíc bylo hotovo hodně rychle. Připravuji dřevo na topnou sezonu, zrovna jsme opravovali komín a pořizovali nová komínová dvířka, tak by mělo být vše v nejlepším pořádku.


Napsal: Radek [Odpovědět]

Pepulín

čtvrtek, 30. září 2021
21:18

Jo, tak nějaký takový návod by se mi hodil, ale ještě daleko více do podrobna, protože to je docela dost složité, nezdá se vám?:D Já jsem si nedávno na této stránce zde pořizoval jedny takové moc fajn komíny od jednoho českého výrobce komínů, takže se nás toto týkat bude také, ale to je ještě docela daleká budoucnost.


Napsal: Pepulín [Odpovědět]